Dertlerimi paylaşacak kişiler arıyorum. ailem beni sevdiğime vermiyor.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Canım babanın rızasını almak için uğraş mademki bu kadar istıyorsun.benim diyeceğim şudurki kesinlikle anne baba rızası alın.Annen ne diyor bu konuda anneler daha duyarlıdır.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
evlilikte kultur farki gercekten cok onemli belki de babanin vermemesi bundandir dogululari kucumsuyo degilim ama gelenekleri gorenekleri bizden farkli bu da bir gercek bu gelenekleri gore gore sen o aileye gelin olabilecek misin belki baban seni iyi taniyo bunu dusundun mu yanlis anlama beni ama aileler vermiyosa da buyuklerin hayat tecrubesi dedikleri sey gercekten dogru ben dogulu olmamalarina ragmen esimin ailesinin kulturunu kabulleninceye kadar baya bi zaman asimina ve kendi asimima ugradim cok uzuldugum oldu yani bunlar babanin vermemesi icin bir etken olabilir olaya bir de baban cercevesinden bak derim

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Doğulu, batılı insan olması önemli.Eğer annen seninle aynı görüşteyse babanı ikna edebilir.Babana söz geçirecek bir yakınından destek isteyebilirsin.Ama baban bir yanlışını görmüşse eminim bir bildiği vardır bizde yaşadık bunları ne yazık ki büyükler haklı çıktı.

OP
Y

(yagmurs)

Misafir
Doğulu, batılı insan olması önemli.Eğer annen seninle aynı görüşteyse babanı ikna edebilir.Babana söz geçirecek bir yakınından destek isteyebilirsin.Ama baban bir yanlışını görmüşse eminim bir bildiği vardır bizde yaşadık bunları ne yazık ki büyükler haklı çıktı.

siz neler yaşadınız hayat tecrübeniz var sanırım biraz bahsedermisiniz çok özele kaçmıyorsa.

OP
M

madesam

Misafir
canım benim babam da eşim esnaf olduğu için vermek istemedi 3 yıl direndik neler yaşadık... anlatsam roman olur ama bol bol dua et.. sonra halam araya girdi de zar zor ikna etti ama iyi ki beklemişim.. sen de bekle nasipse döner dolaşır olur

OP
Y

(yagmurs)

Misafir
canım benim babam da eşim esnaf olduğu için vermek istemedi 3 yıl direndik neler yaşadık... anlatsam roman olur ama bol bol dua et.. sonra halam araya girdi de zar zor ikna etti ama iyi ki beklemişim.. sen de bekle nasipse döner dolaşır olur

bekliyeceğim onu ama onunda yaşı aldı başını gidiyor.,ailesi ona baskı yapıor başkası ile evlenmesi için.

caresiz1984

Yeni Üye
Tepki
1
7 senedir sevgiliyiz ailem kesinlikle vermeyiz diyorlar Doğulu olduğu için.çok seviyorum ne yapıcam yardım edin:mendil::mendil:

cerenimo41

Daimi Üye
Tepki
688
vermiyo lafına inanmıyorum ben tmm baştan inat ederler direnirler ama sonundada pes ederler agla evi başlarına yık kaçarım kendimi öldürürümde bak nasıl veriyolar:)

caresiz1984

Yeni Üye
Tepki
1
vermiyo lafına inanmıyorum ben tmm baştan inat ederler direnirler ama sonundada pes ederler agla evi başlarına yık kaçarım kendimi öldürürümde bak nasıl veriyolar:)

gitmek istiyorsan kapı orda bizi sil o zaman annen baban yok say başka kimseyle evlenmem diyorsan oturursun yanımda bu eve biri lazım iş yapacak Dünya bir araya gelse de ben o adama vermem

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
[sıze="4"]

ne olmus dogulu ise belki onunda ailesi senin kökenini begenmicek ????[/sıze]

hıh bende tam onu dicektim nolmuş yani doğuluysa bizde doğuluyuz insan değilmiyiz bizde sizin gibi yaşıoruz çok kızıyorum ben bu laflara doğuluymuş bakalım çocuğun aileside bu saatten sonra senin ailenle dünür olmak isteecekmi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar