Derdim çok hangisine yanayımmm

kuzum

Yeni Üye
Tepki
15
Nasıl anlatsam nerden başlasam bilemiyorum ama bunaldım artık çok bunaldım. Eşimden ailesinden herşeyden sıkıldım. 2 sene önce evlendim. Aslında neler olacağı daha nişan alışverişinde belliydi o zaman nişan çantamı kendim aldım neden derseniz çünkü almadılar çantacıya girdim çanta bakıyorum eşim dışarda beni sordu kaynanam atladı hemen çanta alıyor kendine gelin hanım nişanda ne yapacaksa diye sustum, pijamalarım bildiğiniz penyeydi xl beden ben s beden giyiyorum o bile büyük geliyor, bir tane çamaşır alınmadı içimde kaldı herşeyim nişan için sadece ayakkabı, elbise, alyans, gümüş bilezik, pasta alındı o kadar sustum geçtim. Kınamı nikahımı hepsini kendi paramla yaptım, o ara kaynanadan borç aldık artık yetmedi nikahın hemen sonrasında geri aldı borcu, evlendim ertesi günüü yemeğe geldiler, hamile kaldım umursamadı ki umursamasını beklemiyorum zaten torunları var bir sürü, o arada torunlarına bakmak zorunda kaldım evinde temizlik yapmıyorum diye anneme şikayet etti utanmadan kocaman göbeğimle ona temizlik yapacakmışım, doğuma gittim kavga çıkardı ben yanımda annemi istiyorum o kalacakmış çevresine ne dermiş e ben evlenirken çevren nerdeydi? koca göbeğimle evimde temizlik yaptım misafirim gelir diye biliyordu aramadı bile. Bebeğim doğdu doğru düzgün görmeye gelmedi şimdi de özledim diyor ben çalışıyorum o yüzden ailem bakıyor bebeğime ben özlemiyor muyum sanki? Gitti de annem kapıyı mı açmadı ona? Eşim ayrı bir dert biraz tartıştık mı hemen boşanalım diyor ananın evine git diyor. Bebeğimi alacak diye korkmasam hemen giderim beklemem. Ailesinin yanında kaç kere bağırdı bana s**** git dedi sustum sustum ve daha neler neler. Uzun oldu ama derdimi paylaşmak istedim sizinle.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
ne desem bilemedim aslında nerden başlayacağımı bilemedim desem daha doğru olur

nişanlılık döneminde zaten herşey apaçık belliymiş gidişatınız güzel değilmiş ne diye yolun başında bu işe son vermedinizde evliliğe kadar götürdünüz işi

severekmi evlendiniz hani sevdiğim için herşeye katlanırım hesabımı yaptınız :acep:

OP
K

kuzum

Yeni Üye
Tepki
15
ne desem bilemedim aslında nerden başlayacağımı bilemedim desem daha doğru olur

nişanlılık döneminde zaten herşey apaçık belliymiş gidişatınız güzel değilmiş ne diye yolun başında bu işe son vermedinizde evliliğe kadar götürdünüz işi

severekmi evlendiniz hani sevdiğim için herşeye katlanırım hesabımı yaptınız :acep:

severek evlendim o zamanlar anlamadım ki anlasaydım keşke diyorum o nişan zamanı yorgunluk falan dedim, hadi nişan evde olacak dedim, maddi durum müsait değil dedim sustum ama şimdi sorunlar her gün biraz daha büyüyor ve ben yıkılıyorum altında sanki. İnan bana evlenirken 10 lira bile takmadı bana parasında pulunda değilim ama milletin karşısında kalkıp bana o sahte takılardan taktı utanmadan

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Çok üzülüyorum aileler arasında böyle sorunlarada tanık oldukça :uzgun: Arada çocuk olunca bu üzüntüm bin kat daha artıyor :uzgun:

Yapman gereken tek şey eşini karşına alıp güzel güzel konuşmak.Sorunları dile getirmek,çözüm aramak.Bu sorunları sadece ikiniz çözebilirsiniz :uzgun: Aylar,yıllar böyle geçtikçe ne sevgi nede saygı kalacaktır.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Hoşgeldiniz :hhhhhh:
Çok sıkıcı ailevi durumlar bunlar gerçekten..
Peki kayınvalidenizle hiç konuşmadınız mı ?
Sizi istemiyormuydu ?
Dogum konusuna gelince haksızlık etmişsin gülüm.
Diyebilirdinki bir gün annem dursun birgün kayınvalidem.. Dengeyi kuracaksınki işler yolunda gitsin kendi ailene nasıl davranırsan sende öyle davranman gerekiyor..
El sana uymaz sen ele uymalısın
Allah yardımcın olsun

OP
K

kuzum

Yeni Üye
Tepki
15
kayınvalidemle konuşsam da birşey değişmiyor ki kafasının dikine dikine gidiyor söylediğim batıyor ki Allah var yukarıda bugüne kadar tek laf tek söz etmedim bir kez saygısızlık etmedim. Doğumum sezaryen olduğu için annemi istedim başkasından utanırım çünkü ki demiştik yarın gel kalırsın diye ama kimse dinlemiyor ki

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Kayın valide gelin anlaşmazlıkları çok eskilerden gelir herkesde hemen hemen bu sorunlar vardır. Olmayan çok az ve şanlıdır.
Senin yaşadıklarının daha alasını yaşadım zamanında anlatsam kitap olur.
Bu yüzden eşimle çok sorunlar yaşadık asla düzelmez dediğim anda aileminde desteğiyle biraz daha olumlu ve sessiz kalmayı denedim.
Çünkü çocuğum vardı. Başka eller daha farklı olmaz boşanmakda çözüm değil. Kayınvalideler oğullarını gelinlerinden çok fazla kıskanırlar. Bununda farkına varana kadar bende çok badireler atlattım zor günler geçirmiştim.
Bu dönemde ailemin desteği çok büyüktü ve önemliydi bnm için.
Desteğiyle beni ayakta tutan babamı kaybettim Mayıs ayının başında o zor günlerim de eşim sanki oğlu gibi koşturmuştu Allah razı olsun hakkını, emeğini ödeyemem bazı gerçekleride kötü gün görmeden bilemiyorsunuz.
Şimdi babamın nasihatları ve eşimin sadakatını görünce 10 yaş olgunlaştırdı bu beni. Zamanında bu tür sıkıntılar yüzünden babamı çok üzmüştüm. Neyseki son nasihatında ona bir söz vermiştim. Çenemi tutucam ailemi ayakta tutmak için elimden geleni yapıcam. Şimdi bir başka tutunuyoruz hayata herşey olumlu kavga ederken bile uzatmamaya gayret edercesine kısa tutuyoruz. Kırgılığımız kısa sürüyor inada bindirmiyoruz.
Bazı şeyleri görmemezlikten gelip içinizde yaşayıp büyütmeden söndürmek gerekiyor içinizdeki ateşi. Biliyorum çok zor ama sabır eden insan mükafatsız kalmaz. Bunu yapabilirseniz. İnşaAllah mükafatınız büyük olur. Unutmayın herşeyden önce Artık siz bir Annesiniz.
Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Hayırlı Cumalar dilerim...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Kayın validenle de esinle de ayrı ayrı iyi bi zamanda konuş canım. Ne istiyorlar. Dertleri ne . Eşine soyle alttan alarak davranışların beni üzüyor diye. Bebek konusuna gelince haftada bir babane de bakabilir.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
kayınvalidemle konuşsam da birşey değişmiyor ki kafasının dikine dikine gidiyor söylediğim batıyor ki Allah var yukarıda bugüne kadar tek laf tek söz etmedim bir kez saygısızlık etmedim. Doğumum sezaryen olduğu için annemi istedim başkasından utanırım çünkü ki demiştik yarın gel kalırsın diye ama kimse dinlemiyor ki

Allah yardımcın olsun canım benim :(
İnşallah birgün düzelir..

OP
K

kuzum

Yeni Üye
Tepki
15
Eşimle konuşsam da bir şey değişmiyor kayınvalide ile hiç konuşulmaz zaten hemen çemkirir. Düzelir diye umuyorum eğer düzelmezse de yapacak birşey yok

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar