Deokman Kütüphanesi ~

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
cılegım takıpteyım canım okudukların dıkkatımı cektı turkıyeye gıdınce stoklarıma eklıyceklerım arasında lısteme kaydettım bunları

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Beyaz Bahçe

Ünlü romancı Virginia Woolfun ölmeden önceki çalkantılı yaşamı ve bunu açığa çıkarmak isteyen Jo Bellamynin inanılmaz keşfi…

Tarihsel şüphe" romanı…

60 yıl önce intihar eden ünlü romancı Virginia Woolfun ölümündeki sır tam ortaya çıkaracakken not defteri kaybolur…

Jo Bellamy, dehşet verici bir bulgu keşfeder: Woolfun günlüğündeki kayıtta kendini öldürdüğü ileri sürülen günden sonraki tarih ve bir sır perdesi.

Jo, Sissinghurst Şatosunun detayları ile ünlü Beyaz Bahçesinde adeta bir labirentin içindedir…

Gerçeğin perdesini aralama macerası, onu tehlikeli bir yolculuğa sürüklemeye başlamıştı…

Beyaz Bahçe, geçmişin günümüzün yakasını bırakmadığı pek çok yolu ve dikkatle gözetilen bir bahçenin derinliklerindeki karanlık sırları keşfeden büyüleyici bir tarihsel şüphe romanı.

"Stephanie Barron, Virginia Woolfun yok oluşu ve cesedinin Ouse Nehri yüzeyine çıkana kadar geçen haftalarda neler olmuş olabileceğine dair nefis bir keşif tertiplemiş. Yarı gizem, yarı kurtarılma arayışıyla, Beyaz Bahçe okuyucuları kapağını açtıkları andan itibaren mest edecek."
-Tasha Alexander, Elizabethin yazarı

"Beyaz Bahçe, umur manzarası içinde geçmişin ve günümüzün, büyüme ve bozulmanın, aşk ve umutsuzluğun filizlerini dokuyarak merak uyandırıcı bir hikâye geliştiriyor. Bu, bir bahçedeki sır: savaştaki bir bahçe; modernliğin kuşattığı bir bahçe; ölülerin hortladığı hayalet gibi bir bahçe."
-Laurie R. King, New York Times çok satanı The Language of Beesin yazarı

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

1978 yılında düğün gününden Önceki gece Shay Garrett, kuşaklardır ailesine ait olan Colorado Eyaleti Boulder şehri Pearl Caddesi üzerinde yer alan ünlü Victoria dönemi yapılarından Gingerbread Evinde antika bir aynada kendine bakar. Bu sırada bilincini kaybeder ve kendine geldiğinde Büyükannesi Brandy'in 1900 yılında yapılan düğününden Önceki gecededir. Bakire Brandy de Shayin bedeninde uyanır ve hamile olduğunu görür. Bunları takip eden olaylar ise bu iki kadın ve ailesinin bu tuhaf durumla baş ederken yaşadıklarına büyüleyici bir bakışı içerir. Yansıma'nın Oyunu çok sayıda tutkulu okuyucuyu kendine çekerken, pek çok olağanüstü eleştiri de almıştır.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Japonya’nın en ünlü geyşasının gerçek anılarının kusursuz bir içtenlik ve ince bir lirizmle anlatıldığı bu romanda, bakire kızların açık artırmalarda en yüksek fiyatı veren alıcıya satıldığı; kadınların iktidarı elinde tutan erkekleri oyalamak için eğitildikleri; aşk hayallerine küçümsenerek bakıldığı, dış görünümü görkemli bir dünya gözlerimizin önüne seriliyor.
Arthur Golden‘ın kaleminden çıkan Bir Geyşanın Anıları, Japon kültüründe önemli bir yeren tutan geyşaların gizli yaşamlarının kapılarını bizlere açıyor.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
969420f2-2e4f-461c-9bec-3b4d6b7b668e.jpg

Gözlerini Sımsıkı Kapat

AKLINDAN BİR SAYI TUTun yazarı JOHN VERDONdan...

New Yorkun en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurneye göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdondan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.

"Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap."
CNN.com

"Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler."
Publishers Weekly

"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek."
Washington Post

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
e0675cfb-12bd-4e27-9ce6-dd3e13f63a0f.jpg

Ramses: Kadeş Savaşı

Silah gücü çok üstün olan Hitit ordusu tarafından tehdit edilen Mısırın, büyük bir savaşa girişmesi kaçınılmaz görünmektedir. Kötü bir büyüye kurban olan Kraliçe Nefertarinin sağlığı giderek bozulurken ve Mısır topraklarına sızan Hitit casus şebekesi ortalığı kasıp kavururken, Ramses bu savaşa nasıl hazırlanacaktır? Ramses, Kraliçeyi kurtarabilecek tek ilacı bulmak için Güneye gitmek, sonra da Kuzeyde Hititlerle savaşmak zorundadır.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Emile zola'nın maden işçilerinin yaşadığı bir grevi anlattığı romanıdır. kitabı okurken,bu kadar gerçekçi olunur mu,sorusu sıkça tekrarlanır.madencilerin gündelik hayatını anlatıp da sıra grevin patlak vermesine gelince kitap düşmez insanın elinden,tadından yenmez.o dönemin fransa'sına da ışık tutar bir yönüyle.

filmi de 1993 yılında claude berri tarafından çekilmiş olup başrolde gerard depardieu ve miou miou oynamıştır. kitaptaki tadı verip vermediği tartışmaya açıktır ama bir yanıyla da gayet etkileyicidir.eksik kalan yanın filmin çekimiyle alakalı değilde edebiyat uyarlamaların pek sevilmemesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. her şeye rağmen izlenesi filmler arasında yer almalıdır.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
imiVxr.jpg

Hakkında

Gençlerin işine yarayabilecek yaşamla ilgili yazılar ve benim iflah olmaz armağan verme sevdam bir araya gelince, onlara bir sürpriz yapıp sevdikleri yazılarımı bir kitapta toplayarak, yarım elma gönül alma misali, sevgili gençlere sunayım, diye düşündüm.
Bu kitabımı bana mektup yazan gençlere adıyorum çünkü onlar bana zaman içinde yitip gitmeyecek armağanlar verdiler.
Ben de dönüp bu armağanları sizlere iletiyorum.
Yarım elma gönül alma diyerek...
Umarım hoşunuza gider.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Eğer sevinçlerimizi içimizde hasret olmadan paylaşabiliyorsak, dertlerimizi gizlice sevinmeden bölüşebiliyorsak, kötü kişi olmayı göze alarak birbirimize doğruyu söyleyebiliyorsak, böylece birbirimizi yanlışlardan koruyabiliyorsak, samimiyetle saygının ince çizgisini çizebiliyorsak, birbirimizi yargılamadan olduğumuz gibi kabullenebiliyorsak, dünyalara bedel bir dostluğa sahibiz demektir.

Aldığımız kadar verdiğimiz böylesi bir dostluk, çocukluktan ölüme dek insanoğlunun edinebileceği en büyük zenginlik, kişinin kendine verebileceği en büyük armağandır!
(Tanıtım Bülteninden)

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Üniversiteye giriş...
O ilk yılın heyecanı.
Arkadaşla paylaşılan kendine ait bir ev.
Küçük özgürlükler.
Serra bu yeni ortamda kimlerle arkadaş olacak?
Acaba onu neler bekliyor?
Ya aşk?
(Tanıtım Bülteninden)

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Evleneceğinden önceki gün Feride nişanlısı Kâmran’ın daha önceden kendisini aldattığını öğrenir. Bunun üzerine Feride kaldığı teyzesinin evini terk eder ve Fransız Lisesi’nde aldığı eğitime güvenerek Anadolu’da öğretmenlik yapmaya karar verir. Anadolu’nun çeşitli şehirlerindeöğretmenlik yapar. Bu görevi sırasında Feride Anadolu insanının sorunlarıyla karşı karşıya gelir. Genç ve güzel bir kadın olan Feride gittiği yerlerde rahata eremeyecek sürekli yapılan dedikodular nedeniyle günleri üzüntü içinde geçecektir.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Kalabalık mahkeme salonunun tam ortasında çökmüş haldeydi. O; büyük düşleri olan, zeki, yakışıklı, korkusuz ve ülkenin en seçkin dava avukatıydı.

Onu 17 yıldır tanıyordum.Julian'ın şok edici mahkeme gösterileri sürekli gazetelerin ön sayfalarında yer alıyordu.Çoğu kimsenin sadece düşleyebileceği her şeyi elde etmişti: Yıldızlara varan mesleki şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, en pahalı semtte olağanüstü bir malikane, özel bir jet, tropikal bir ada ve orada yazlık bir ev ve de çok değer verdiği varlığı-evinin özel yolunun ortasına parkettiği kırmızı bir ferrari.

Şimdi ise Büyük Julian kalp krizi geçirmiş, çaresiz bir bebek gibi yerde kıvranıyor ve deli gibi sarsılıyordu.

Bütün bunlar üç seneden fazla bir zaman önce yaşanmıştı.Son duyduğum Julian'ın Hindistan'a gittiği idi.Ortaklardan birine hayatını sadeleştirmek istediğini, bazı yanıtlara ihtiyacı olduğunu ve onları bu mistik ülkede bulmayı amaçladığını söylemişti.İşine son vermiş, malikanesini, adasını ve jetini elden çıkarmıştı.Hatta Ferrari'sini bile satmıştı.

Birgün ofisimin kapısı yavaşça açıldı.Kapının ardında canlılık ve enerji yayan, genç ve iyi görünüşünden fazla neredeyse kutsal diyebileceğim bir huzura sahip, gülümseyen bir adam kapıda göründü.

'İşimi elimden almaya niyetli hızlı bir avukat herhalde'diye düşündüm.

Genç adam sevdiği bir öğrencisini izleyen Buda gibi gülümseyerek bana bakmayı sürdürdü.Dayanılmaz sessizlikle geçen uzun bir aradan sonra şaşırtıcı bir biçimde emredici bir ses tonuyla konuştu:

'Tüm konuklarına böyle mi davranırsın John, hele sana mahkeme salonlarının sırrını öğreten birine'

'Julian? Bu sen misin? İnanamıyorum! Gerçekten sen misin? '

Güçlü kahkahası kuşkularımı doğruladı.Önümde duran genç adam uzun süredir kayıp şu Hintli Yogiden başkası değildi: Julian Mantle.İnanılmaz değişimi karşısında şaşkına dönmüştüm.

(Tanıtım Yazısı'ndan)

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

ARKA KAPAK YAZISI
Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
Her şey seninle başlar!
Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

BAL KÖPÜĞÜ

Daimi Üye
Tepki
1.559
çalıkuşu bikaç kere okudum çok seviyorum
ferrarisini satan bilge sıkıcıydı yaa:eek:fff:
her şey seninle başlar harika ötesi

tşkkrlr

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar