Deokman Kütüphanesi ~

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
GunOlurAsraBedel1.jpg

Konusu: Roman, geleneklerini korumaya çalışan insanları anlatır. Komünizm sırasında yaşanan anılar, insanların kutsal saydığı şeylerin yok sayılması, aşkın sorgulanması romanın değindiği konulardır.

Yorumum: Okuduğum en nadide ve sıradışı kitap okurken tüyleriniz ürperecek yaşanılan vahşet , hüzün herşey bir arada..

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

KONUSU: Koleksiyoncu, bir kelebek koleksiyoncusuyla, aşık olarak kaçırıp zindana kapattığı bir resim öğrencisi arasındaki "mecburi" ilişkinin romanıdır görünürde. Ama Fowles'un olağanüstü üslubu ve ustalığıyla, bu ilişki, başka birçok ilişkiye de gönderme yapmakta, ahlaki kaygılarla baskı altına aldığımız yabanıl doğallığımız içinde, aslında neyi nereye kadar haklı ve geçerli bulabileceğimiz gerçekliğiyle bizi yüzleştirmektedir.
YORUMUM: Yeni başladım gerçekten akış ve sadelik hakim her bir satırda merak uyandıran ne olacak dedirten bir yapısı var kitaplarda aşk ve aksiyonu yanyana sevenler okumalı.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Konusu:Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkobaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.

Yorumum: İlk olarak filmini izleyip daha sonra kitabını okudum..Ve kurguya hayran kaldım muhteşem bir yapıt..Dan brown ne kadar güçlü bir kaleme sahip olduğunu burda anlamış oldum.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Konusu:Biliyorum, imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime... demişti Murat. Çünkü, Yüreğim Seni Çok Sevdi!.. Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını. Yüreğim seni çok sevdi o yürek talan o yürek yangın yeri o yürek seni istiyor bir tek seni... Aslı ile Murat''ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği kadar gerçek...

Yorumum:Bana hediye olarak gelmişti ve büyük bir heyecanla okudum.O kadar çok bağlanmıştım ki kendimi kitabın içerisindeki karakterlerle bağdaştırmıştım ve yer yer çok ağladım..İçerisindeki sözlerin değerlerini sanırım hiç bahsetmeme gerek yok geç kalmadan başlayın.

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Konusu: Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Lise yılları sona ermekte...
Gelecekle ilgili doğru kararlar almak gerek.
Hangi meslek? Hangi üniversite?
Kendi ayaklarının üstünde durabilmek için sorular sormak,
düşünmek gerek.
Serra ile arkadaşları bu zor dönemi yine kah gülerek kah
hüzünlenerek ama hep birbirlerine omuz vererek sürdürüyorlar.
Ya ilk gençlik aşkları?
Onlar ne olacak?

Yorumum:Lisedeyken okumustum annem sayesinde ve ne gıpta etmiştim serraya çok kıskanıyordum sürekli gözümde canlandırıyordum onu..Özgür ve asi ruhu beni hayran bırakıyordu kendine.

pembenutella

Daimi Üye
Tepki
940
GunOlurAsraBedel1.jpg

Konusu: Roman, geleneklerini korumaya çalışan insanları anlatır. Komünizm sırasında yaşanan anılar, insanların kutsal saydığı şeylerin yok sayılması, aşkın sorgulanması romanın değindiği konulardır.

Yorumum: Okuduğum en nadide ve sıradışı kitap okurken tüyleriniz ürperecek yaşanılan vahşet , hüzün herşey bir arada..

bu kitabı lisede okutmuşlardı gerçekten beğenmiştim

zeynepnehir

Daimi Üye
Tepki
1.028

Konusu: Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Lise yılları sona ermekte...
Gelecekle ilgili doğru kararlar almak gerek.
Hangi meslek? Hangi üniversite?
Kendi ayaklarının üstünde durabilmek için sorular sormak,
düşünmek gerek.
Serra ile arkadaşları bu zor dönemi yine kah gülerek kah
hüzünlenerek ama hep birbirlerine omuz vererek sürdürüyorlar.
Ya ilk gençlik aşkları?
Onlar ne olacak?

Yorumum:Lisedeyken okumustum annem sayesinde ve ne gıpta etmiştim serraya çok kıskanıyordum sürekli gözümde canlandırıyordum onu..Özgür ve asi ruhu beni hayran bırakıyordu kendine.

ipek ongun'a bayılıyorum :huhuu:

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Konusu: "Bereketli ve leziz bir ziyafet..." New York Times kararlılığı ve aşklarıyla, hayatını ahlak kurallarının dışına çıkmadan ama kendisine dayatılan şekilde değil de kalbinin rehberliğinde yaşamak isteyen asi kadının nihai başarısını merakla okuyacaksınız... "Asi Elizabeth'teki gibi tarihin yeniden bizler için canlandırılması, gerçekten nadir görülen bir edebi başarı. Nesnel verilere yer veren, gerçekliğe sıklıkla başvuran, gerçekten iyi kurgulanmış bir tarih anlatımı..." Chicago Tribune "Roman türünde olsa da anlattığı gerçek tarih ile Yeni İngiltere'nin kuruluşunu adeta gözlerimizin önüne getiriyor. Tüm önemli kişiler, hakiki tutkuları, korkuları, amaç ve etkilendikleri ile bu romandalar" Anlatılanların karakterlerin öykülerinden çok daha fazlasını ifade eden, sizi içine çekiverecek bir hikâye..." Kirkus Kitap İncelemeleri "Zevk, duyarlılık ve şefkat dolu, yazarın geniş bakış açısıyla sergilenen zengin bir roman. Oldukça keyifle okuyacak, pek çok yerinde heyecanlanmanıza mani olamayacaksınız."
-Times Edebiyat Eki-

Yorumum: Okudum ama bir cacık anlamadım

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840

Konusu: Onsuz bir yaşamla, şiddetli yağmurun altında ezilen çimler gibi kökün dışarı çekilir. İki aşığın arasındaki duyumsamalar, tanrısal bir yücelikle baş verir, tanrılara yakışır bir aşk doğar sonunda.
Uzun ve bilinmeyen bir yolculuğun ilginç öyküsü olan bu roman, gemi adamlarıyla geminin ve denizin gerçekçi, düşsel birlikteliklerini, giz dolu bir aşk serüveninin trajik sonunu ve albatroslarla gemi kaptanının örtüşen yazgısını anlatır.
Her biri, kimi zaman yüreğindeki çalkantıyla okyanusun dev dalgalarının arasında devinirken bir adım uzakta, kara ve sevgilinin kucağı olduğunu düşünerek yaşarlar. Bazen de yanılsamalar, örümcek ağı gibi sarıp bırakır onları okyanusun üşüten karanlık yalnızlığına.
Çalkantı, mitolojik ve söylencesel Rüzgârlar Kralı Aiolos`un kızı Alkyone ve Sabah Yıldızı`nın oğlu Keyks`in sonsuz aşkına da tanıklık etmektedir.
"S`ler çizerek havalandı Keyks, kanat açtı sevgilisi Alkyone`ye doğru
Nasıl da tanıdıktı dalgaların üstünde durmaya çalışan masmavi gözler
Selamladı, yanından uçup giden o yorgun acemi albatrosu..."

Yorumum: İlginç bir aşk hikayesinin ardı arkası bitmez çalkantıları okuyarak öğreneceksiniz dostlar ne diyeyim huzur dolu bir roman..Maviliği denizi yosun kokusunu adeta hissedeceksiniz.

Kupakızı

Daimi Üye
Tepki
1.434
GunOlurAsraBedel1.jpg

Çok merak ettim şuan konu Komünizm olunca :)
Bulursam alcam :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar