Dekorasyonda Mor, Turuncu ve Fuşyanın Enerjisi

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Pembe, turuncu, fuşya gibi renkler çok parlak ve canlı renklerdir. Enerji verirler, doğru. Ama çok fazla kullanmamak gerek yine de. Yani öyle bir denge olmalı ki bizi boğmamalı. Göz yormamalı. O yüzden Bu renklerin enerjisini biraz azaltıcı tonlarla desteklemek gerek. Özellikle pembenin yumuşatıcısının gri olduğunu düşünüyorum ben. Yan renkler olarak beyaz ve siyah da kullanabilirsiniz. Böylece hafiften bir retro havası bile yakalayabilirsiniz.

attachment.php

Aksesuarlarda ise biraz daha özgür olabilirsiniz. Aksesuarlar evin tamamlayıcısı olduğundan daha rahat kullanabilirsiniz. Her şeyin fazlası zarar tabii! Aman abartmayalım!

attachment.php

Hem fuşyayı hem turuncuyu kullanmak, iki zıt kutubu yan yana getirmek gibi. Ama neden olmasın değil mi? Orantılı ve doğru kullanınca hiç göze batmıyor. Dozunu iyi ayarlamayı bilmek gerek yani. Hem bu evde uykunuzun gelmesi biraz zor gibi.

attachment.php

Evde kendiniz enteresan deneyler de yapın bence. Her ne olursa olsun, dekorasyon stillerine rağmen hatta kendinizden bir şeyler katmanız gerektiğinden yanayım her zaman. Mesela ahşap merdivenli bir eve sahipseniz onu boyayabilirsiniz. Korkuluk kısımlarını farklı bir renk, duvarları farklı bir renk yapmak o kadar da korkunç olmayabilir. Her şey sizin seçiminize kalmış. Elinizi korkak alıştırmayın. biraz cesaret!

attachment.php

Alıntıdır!

Ekli dosyalar

• artedona-manhattan-bonbon-dishes-by-theresienthal.jpg
    artedona-manhattan-bonbon-dishes-by-theresienthal.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 41
  • better.jpg
    better.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 37
  • house-of-turquoise11.jpg
    house-of-turquoise11.jpg
    28,7 KB · Görüntüleme: 40