Değer Bilmek

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374

sevda..mektuplari.ask.tutku.sevgi..jpg

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Değer bilmek
[FONT=comic sans ms,sans-serif]''Ya biz, binde bir karşımıza çıkan
dostluk,arkadaşlık,sevgililik fırsatlarını ne
yapıyoruz? Akşamüstünün bir saatinde yorgun gövdemizi
yaslayıp mırıl mırıl konuşabileceğimiz, omuzumuza
dolanan bir kolun, başımızı yaslayabileceğimiz bir
omuzun, belimizi kavrayan bir elin, uzun yollara
dayanıklı aşkların sahibi karşımıza çıktığında
tanıyabiliyor muyuz onu? Değerini
biliyor, biricikliğini, benzersizliğini anlayabiliyor
muyuz?
Yoksa hayatı sonsuz, fırsatları sayısız sanıp kendimizi
hep ileride bir gün karşılaşacağımızı sandığımız bir
başkasına ,bir yenisine ertelerken hayat yanımızdan
geçip gidiyor mu?

Karşımıza zamansız çıkmış insanları yolumuzun dışına
sürerken birgün geri dönüp onu deliler gibi
arayacağımızı hiç hesaba katmıyor muyuz? Hayat her
zaman cömert davranmaz bize, tersine çoğu kez
zalimdir, her zaman aynı fırsatları sunmaz, toyluk
zamanlarını ödetir. Hoyratça kullandığımız
arkadaşlıkların, eskimeden yıprattığımız
dostlukların, savurganca harcadığımız aşkların hazin
hatırasıyla yapayalnız kalırız bir gün.

Bir akşamüstü yanımızda kimse olmaz, ya da olanlar
olması gerekenler değildir. Yıldızların bizim için
parladığını göremeyen gözlerimiz, gün gelir
hayatımızdan kayan yıldızların gömüldüğü maziye
kitlenir.

Kedilerin özel bir anını yakalamak gibidir kendi
hayatımızdaki olağanüstü anları ve olağanüstü kişileri
yakalamak. Bazılarının gelecekte sandıkları ''BIRGÜN''
geçmişte kalmıştır; oysa, hani şu karşıdan karşıya
geçerken, trafik ışıklarında rastladığımız, omuzunuzun
üzerinden şöyle bir baktığınız sonra da boşverip
''Nasıl olsa ileride birgün tekrar karşıma çıkar ''
dediğinizdir.
Oysa tam da o gün bu zalim şehri terketmiştir O, boş
yere bu sokaklarda aranırsınız...

Murathan Mungan

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Evet deliler gibi aradıklarım var kıymetini bilmediğim hep öyle insanların var olacağını sanmışım tabiki bu durumu fark edeli de epey bir zaman oldu. o nedenle çocuklarıma iyinin kıymetini bilin diye nasihat ederim.paylaşımın için teşekkür ederim:hhhhhh:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Alıntıdır ibaresi var zaten canım :eek:

Bu arada teşekkürler canım paylaşım için. :hhhhhh:

Değer bilmediğimiz çok şey var, ancak kaybettikten sonra farkına varıyoruz. Önemli olan farkına vardığımızda tekrardan kazanmaya çalışmak :eek:

casper

Yeni Üye
Tepki
21
Alıntı ibaresi ile yazar/şair adı size aynı şeyi ifade ediyorsa söyleyecek sözüm yok.
Sevgiler.

casper

Yeni Üye
Tepki
21
Bu sitenin kuralı demek. Yazarı bilinen yazıların, şairi bilinen şiirlerin altına alıntı diyip geçiyorsunuz.. Şimdi anladım.. alıntı yazana kadar Mungan yazmak zor olsa gerek tabi sizlerde haklısınız.. Kendinize ait bir yazıyı birgün bir paylaşım sitesinde görseniz ve altında adınız yerine "alıntı" yazsa ne hissedersiniz acaba :panter: Neyse yapacak birşey yok, bir moderatör bu site kuralı diyorsa, site kuralıdır :)

Bu etik değil, bunu anlamanızı beklerdim...
Yazara ve şaire saygısızlık...

Keyifli alıntılar
Sevgiler

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Casper, amacınız nedir anlamadım ama, sadece şunu diyebilirim size.

Bu konuyu açan arkadaşımız da bu şekilde biryerden almışsa yapabilecek birşey yok. Yani belki o arkadaşımızda bunu bilmiyordur :eek: Yazarları bilinen şiirler, yazılar olduğunda zaten altına yazar ya da şairin ismi konuluyor. Keşke direkt bu şekilde değil de daha düzgün iğneliyici olmayan bir tavırla söze girseydiniz. :eek:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Bu sitenin kuralı demek. Yazarı bilinen yazıların, şairi bilinen şiirlerin altına alıntı diyip geçiyorsunuz.. Şimdi anladım.. alıntı yazana kadar Mungan yazmak zor olsa gerek tabi sizlerde haklısınız.. Kendinize ait bir yazıyı birgün bir paylaşım sitesinde görseniz ve altında adınız yerine "alıntı" yazsa ne hissedersiniz acaba :panter: Neyse yapacak birşey yok, bir moderatör bu site kuralı diyorsa, site kuralıdır :)

Bu etik değil, bunu anlamanızı beklerdim...
Yazara ve şaire saygısızlık...

Keyifli alıntılar
Sevgiler

yazı sizin mi neden bu kadar sorun yaptınız anlamadım sonuçta burda biri bu yazı benim die bi iddiada bulunsa anlarım da biraz garip değil mi bu siteminiz

casper

Yeni Üye
Tepki
21
Keşke direkt bu şekilde değil de daha düzgün iğneliyici olmayan bir tavırla söze girseydiniz. :eek:

Bakınız ilk mesajım ;)
Üslubum ile ilgili görüşleriniz içinde ayrıca teşekkürler...

Casper, amacınız nedir anlamadım ama, sadece şunu diyebilirim size.

Bu konuyu açan arkadaşımız da bu şekilde biryerden almışsa yapabilecek birşey yok. Yani belki o arkadaşımızda bunu bilmiyordur :eek: Yazarları bilinen şiirler, yazılar olduğunda zaten altına yazar ya da şairin ismi konuluyor.

Amacım forumda huzursuzluk çıkarmak ve insanların moralini bozmak :)
Sizce amacım ne olabilir ne kadar komik bir soru bu. Benim bir amacım yok bayanlar. Hemen tırnaklarınızı çıkarmış savunmaya geçiyorsunuz, anlayamadım..

Ben konuyu açan arkadaşa yazmadım zaten bu yazıları. Sayfayı yada bölümü edit etme yetkisi kimde ise ona yazdım. Dedim ki: bu yazı Murathan Mungan'a ait. Yazıyı paylaşan arkadaşınız bunu bilmiyor olabilir, bilmek zorunda da değildir. Ama bu bölümde yetki kimdeyse o kişi, yazının sonundaki alıntı yazısını Murathan Mungan diye değiştirebilir. Yanılmıyorum değil mi? Bende başka bir forumda moderatörlük yapıyorum ;) Yetkili arkadaşınız bunu yapmak yerine "paylaşım yaptığımız konularda şiir yazıda dahil genelde alıntıdıribaresi ekleriz cnm aynı şeyi ifade etmeyebilir sizin için ama bizim kullanım genelimiz budur" dedi bana.

Yani sen bilmezsin buralarda bu işler böyledir demeye getirdi :)

Yazının sahibine saygı duyulmasını istiyorum diye vermiş olduğunuz bu tepkileride ben anlamadım açıkcası ve hayretler içindeyim. Bayanlar o yazının bir sahibi var ve siz o kişinin adını yazın dedim diye bana yukarıdaki mesajları yazıyorsunuz.. Anlamakta zorlanıyorum...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Sizden alıntı yaparaktan cevap veriyorum,

Konuyu açan arkadaşımızın emeğine, kısacası bu konusuna bir teşekkür dahi etmeden, direk bunu yazdınız;

"Bu yazı Murathan Mungan'a aittir, belirtirseniz sevinirim."

KOnuya Murathan Mungan yazmak değil sorun, yazılır da, benim tavrım sizin girişteki tavrınız. Umarım anlaşılmıştır.

Bölüm sorumlusu arkadaş ya da görevli arkadaşlarda düzenleyebilir. Konu düzenlemek zor değil; ama tatlı dille değil de bir tavırla yazdığınız içindir size cevabım.:dertli:

casper

Yeni Üye
Tepki
21
Benim tavrımda falan bir sorun olmadığını çok iyi biliyorsunuz. Haklı olduğumu bildiğiniz halde bu gereksiz savunmacı tavrınızda ilginç doğrusu... Siz yöneticiler olarak aranızdaki yeni üyeleri dışlamak yerine orta yol bulmalısınız... Orta yol bulmak yerine üyenizi suçlama yoluna gidiyorsunuz. Bu hoş değil...

İçerik ve görsel anlamda beğendiğim herşeye teşekkür ederim. Bunu yapmamışsamda bir sebebi mutlaka vardır sevgili Arina. ;) Bir paragraf yazı yazdım, bana verdiğiniz cevap "sizde teşekkür etmemişsiniz.. ""tatlı dille yazmamışsınız" mı olmalı :)

Hepinizin bildiği, sanata, sanatçıya, yazara, şaire saygılı olunması gerektiğinin altını tekrar çizmeye çalışıyorum siz üslubunuz şöyle uslubunuz böyle diyorsunuz... :) Bu yazı Mungana ait, belirtirseniz sevinirim... cümlesinde ki, kırıcı, aşağılayıcı, karşısındaki incitmeye yönelik olan kelime yada kelimeleri bana gösterin lütfen... Ben dediğinizi yapmak istesem bunun 50 çeşit yolu var, bunu sizde iyi biliyorsunuz... ;) Kaldı ki amacım bu değildi. Bu yazıyı her okuduğumda gözlerim dolar, sıkı bir Mungan okuyucusuyum. Sevdiğim bir sanatçının eserinin altında adı olsun istedim... Aldığım cevaplar süper :)

Neyse ben derdimi anlatamıyorum sanırım. Şimdi yine bambaşka bir cevapla bana döneceksiniz... Herşey istediğiniz yada bildiğiniz gibi olsun... Verdiğim rahatsızlık içinde özür dilerim...

Herkese keyifli paylaşımlar dilerim...
Sevgi ve saygılarımla...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Evet dediğiniz gibi birbirimizi anlayamayacağız. Kimsenin yeni üyelere yapmış olduğu bir politikada yok merak etmeyin :eek:

Murathan Mungan benim de sevdiğim biridir. Oraya adını da yazıyorum. Umarım memnun kalırsınız :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar