Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Çocuklarda Ateş

Konu, 'Çocuk Hastalıkları' kısmında esragvn tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. esragvn

  esragvn Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Şubat 2018
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  2
  Uzmanlar, anne-babaların korktuğu çocuklarda ateşlenmenin aslında vücudun mikroplarla savaştığını gösteren sağlıklı bir belirti olduğunu savunuyor. İşte bilmeniz gerekenler.

  Çocuğunuzun ateşi gittikçe yükseliyor. Çocuğunuz halsiz hatta belki daha da kötü. Biraz daha ateş düşürücü ilaç vermeli misiniz? Soğuk bir duş? Ya da belki doktoru aramalısınız.

  Derin bir nefes alın. Çocuklarda ateş korkutucudur fakat bu vücudun savaştığını gösteren olumlu bir belirtidir. Ateş, bağışıklık sisteminin devreye girdiğinin ve vücudun mikroplara karşı yanıt verdiğinin göstergesidir. Eğer bir enfeksiyon geçirirseniz, ateşlenirsiniz.

  İşte çocuklarda ateşi geçirme hakkında bilmeniz gerekenler:

  Çocuğunuz Ateşlendiyse Ne Yapmalısınız?
  Uzmanlar çocuğun ateşlenme belirtilerine karşı gereğinden fazla hassasiyet gösterilmemesini öneriyor. Öncelikle önemli olan çocuğun neden ateşlendiğini bulmaktır. Ondan sonra endişelenebilirsiniz.

  Dereceye değil, çocuğunuza bakın. Düşük ateşte bile hemen müdahale edilmesi gereken ciddi enfeksiyonlar görülebiliyor. Aynı şekilde yüksek ateş olsa dahi doktor müdahalesi gerektirmeyen virüsler de olabiliyor.

  Çocuğunuzun Ateşini Nasıl Kontrol Etmelisiniz?
  Çocuğunuzun ateşini içinizi rahatlatacak ölçüde kontrol edin. Ateş ölçmek için bir plan oluşturmanıza, çocuğunuzu uykusundan uyandırmanıza gerek yok. Uzmanlar sürekli olarak dijital dereceler kullanmanızı öneriyor. Diğer dereceler farklı sonuçlar verebilir. 38 dereceden fazlası ateşlenme belirtisidir. Dereceyi ağızdan veya diğer yollardan kullanabilirsiniz.

  Çocuğunuzu Nasıl Daha Rahat Ettirebilirsiniz?
  Eğer çocuğunuz kendini iyi hissetmiyorsa ilaç verebilirsiniz. Fakat çocuğunuz aşırı derecede ağlamıyorsa, bunu tekrar bir düşünün. Ateşin derecesinin 35-38 arasında olması vücudun kendini korumaya aldığı anlamına gelir. Buna doğal çözümler bulacağım diye kendinizi ve etrafınızdakileri kaosa sürüklemenize gerek yok. Ateşi olan grip hastaları üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki hastalığın iyileşmesi birkaç günden fazla sürmüyor. Yine de 38 derecenin üstündeki ateşlenmeler için ilaç tedavisi uygulanabilir.

  Uzmanlar, ateşi olan çocuğa soğuk duş aldırmayı ya da terlesin diye giydirmeyi önermiyor. Bu çözümler çocuklara daha da zarar veriyor. Soğuk duş çocuğun daha çok hastalanmasına neden olurken giydirmek de ateşini daha kötü hale getirebilir.

  Kaynak
   
  Hiç bunu beğendi.
 2. Hiç

  Hiç Daimi deli hedef: aynalar

  Kayıt:
  23 Şubat 2018
  Mesajlar:
  839
  Beğeniler:
  3.081
  Diş ateşi 38.5 u geçmez tabi ateş olcumunun ağız yada anal yoldan olması değiştirir durumu bu bölgelerde ateş daha yüksek çıkar
  Viral enfeksiyonlarda ateş dışında başka belirti gözlenmez bu noktada doktorlarda çok karıştırıyor ve gereksiz antibiyotik yazıyor çünkü viraldede boğaz enfeksiyonu belirtileri baş gösteriyor o yüzden aslında çocuğun ateşi ucgun izlenmeli
  Ve çok klişe ama çocuğun durumunu en iyi annenin gözlemi cozuyor
  Paylaşım için teşekkürler panikle gereksiz ilaç - ateş düşürücü kullanımı çok fazla
   
  esragvn bunu beğendi.