Çocuk Odasını Yaşa Göre Dekore Edin!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İster yeni doğmuş bir bebek, ister kocaman bir çocuk olsun; odaları dekorasyon konusunda titizlik istiyor.

24feoeo.jpg

0-3 Yaş Arası:

Bebeğiniz bu süreçte çok hızlı büyüyeceğinden, küçük ölçeklerde mobilya almamaya özen gösterin. Bebeğiniz hemen büyüyeceğinden, kullandığınız eşyalar işlevini yitirecektir. Aldığınız karyola standart boylarda olsun.

Bebeğinizin alt bezini, elbiselerini değiştirdiğiniz alana yakın bir bölgeye, komodin koyabilirsiniz.

Eşyalara uzanmak istediğinizde, elinizin altında olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Bebeğinizin odasında mutlaka güneşlik kullanın. Parlak ışığın bebeğinizi rahatsız etmesini engellersiniz.

Bebekler loş ortamda huzur bulurlar. Bu yüzden aydınlatma konusuna dikkat etmelisiniz.

Bebeğinizi emzirirken oturmanız için, odasına bir koltuk yerleştirmeniz, işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak koltuk, şilte ve yastıklarda değiştirilemeyen yüzler kullanmamaya özen gösterin.

Artık bebek odaları için dilediğiniz renk ve desende motifler var. Ancak bu motifleri mobilyalarda değil, nevresim, yastık, perde gibi kolay değiştirilebilecek ürünlerde uygulamanız iyi olacaktır.

3 Yaş ve Üzeri:

Bu yaşta çocuklar için en önemli şey oyundur. Bu yüzden odasındaki eşyaların tehlike içermemesine dikkat edin.

Artık tek kişilik bir yatak alabilirsiniz. Alacağınız yatağın bazasını sandıklı seçerseniz, ortalıktaki döküntüleri kaldıracak yeriniz olur.

Kız çocuklarında pembe tonlarını, erkek çocuklarında haki yeşili yaşam alanına sokun. Bu renkleri en rahat uygulayacağınız yer, ev tekstili ürünleridir.

Odaya bolca oyuncak sepeti koyun. Sepetlerin çok yüksek olmamasına özen gösterin çünkü çocuğunuz içine oyuncaklarını koyma alışkanlığını bu sayede kazanacaktır.

Çocuğunuz için küçük bir masa ve sandalye alın. Tüm aktiviteler için kendine ait bir yeri olsun.Pahalı halılar yerine, orta halli ama yumuşak bir halı tercih edin. Abartılı renk ve desende duvar kağıtlarından kaçının.

Alıntıdır!

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
bizde bebis gelicegi icin 4.odayi tuanama hazirlamaya basladik
mobilyasi beyaz olucak
tek eksigimiz dolabimiz
bebek odasida oldugu gibi kardesine kalicak

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bende odasını beyaz hazırlıyorum :sila:

Zaten beyaz dolabımız vardı. Beyaz karyola ve şifonyer alacağım ekstradan -ciko

Yanımda yatması içinde park yatak, ilk 6 ay

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
her yaşda ayrı bi dekor hem masraflı hemde saçma bence ben ev eşyaları konusunda hassas devranmaya özen gösteriyorum israfa gerek yok misafir odası vitrin falan bunlarda aynı şekilde çok fuzili şeyler teşekkürler paylaşım için canm

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar