Çocuk evliliğe çakılan en sevimli çivi

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Nasıl yani! Kavga etmemek için çocuk mu yapacağız?:sinifsinif:

Bence çocuk araç olmamalı, eşler kendilerini ne zaman bir ebeveyn olmaya hazır hissediyorlarsa o zaman çocuk olmalı...:eek:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Kavgalar bitsin diye cocuk mu yapilir canim? Biz 5 sene sonra cocuk yaptik iyikide öyle yapmisik. Ciftler kendini ne zaman hazir hissederse o zaman cocuk yapmali. Cocugu yaptiktan sonra kavgalar kesilmezse ne olacak? Yazik degilmi yavruya? :dertli:

Tepki
914
çocuk ALLAH ın kadınlara bahşettiği bir hediyedir..kadından başka anneliği tadabilecek başka bir varlık var mı ? evliliğin de en özel en güzel anı e meyvesidir..ama çocuk gerçekten istenilerek yapılmalı..tek sebep gerçekten çocuk sahibi olmayı istemek olmalı..başka sebeplerden çocuk yapılmaz..:alsana:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
kavga olmasın diye çocuk dünyaya getirmek yapılacak en yanlış hareket olur.. çocuk olunca evdeki kavga sayısında ciddi oranda artış olur.. uykusuzluk, bütün işlerin kadına kalması, bebeğin dış dünyaya alışma süreci, yeme problemleri, çocuğa bakmak için ihmal edilen eşin çığlıkları... bunlar potansiyel kavga konusudur.. "çocuk olunca benim evde hiç kavgga çıkmadı" diyen yalan söyler..

hem kadın, hem erkek kendini hazır hissettiği zaman olmalıdır bana göre.. diğer türlü çocuğa yazık..

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bence iki tarafta istiyosa zamanın önemi yok benim ilk sene oğlum doğdu noldu kavgalar azaldımı hayır aksine eşimle ikimizken çok sakiniz oğlumun yaramazlıkları sorun yaratıyor bazen ama sevgimiz aşkımız o kadar sağlamdıki çocuk sadece pekiştirdi tam bir aile olduk

OP
H

hanımefendi

Yeni Üye
Tepki
9
bence iki tarafta istiyosa zamanın önemi yok benim ilk sene oğlum doğdu noldu kavgalar azaldımı hayır aksine eşimle ikimizken çok sakiniz oğlumun yaramazlıkları sorun yaratıyor bazen ama sevgimiz aşkımız o kadar sağlamdıki çocuk sadece pekiştirdi tam bir aile olduk

bende onu diyorum

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
bencede 2 taraf kendini anne ve baba olmaya gerçekten hazır hissediyosa düşünülmeli çocuk.eş olmak ilk adım ve anne baba olmaya nazaran daha kolay gibi.ama anne baba olmak öğrenilecek bişi diiil.yaşamadan anlaşılmıyor.

Tepki
80
Bence anne baba olma isteğinden önce bir çocuğa anne-baba olabilir miyim düşüncesi ağır basmalı, ona göre karar verilmeli...

Evet evlilikte çiftleri daha çok bağlar. Ama birbirlerine değil kendisine bağlar. Anne baba olmanın verdiği sorumlulukla onun iyi yetişmesi için huzur dolu bir ortam sağlamaya çalışırsınız. Verdiğiniz kararlar ilk önce onu etkileyeceği için uçlarda veya keskin kararlar vermezsiniz.

Tepki
32
Bencede kesinlikle evliligi kurtarmak icin cocuk yanlis bir tercih , Onu bir savas ortaminda degil sevgi ortaminda büyütmek gerek .
Ama bizde tam tersi oldu bebegimiz dünyaya geldikten sonra daha fazla tartismaya basladik bende bunu anlamiyorum

foto_burcu

Aktif Üye
Tepki
137
Çocuk evliliğin olmazsa olmazı bence.Oyüzden ihtiyaç duyulur herzaman.Daha ben 7 aylıke vliyim dahaşimdiden söylentiler başladı acaba çocuklarımı olmuyor acaba,boşuna mı banyo yapıp yapıp duruyorsunuz diolar dengesizler.Bnece çevre baskısındanda oluyor bu erkenden çocuk yapma işi.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
evlilikte çocuk mutlaka olmalı,ama evliliği rayına koyduktan sonra çocuk yapılmalı,asıl eşler arasındaki tartışmalar çocuk olduktan sonra başlar..:kahve:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
evlilikte çocuk mutlaka olmalı tabi ama evdeki kavgalar gürültüler bitsin diye de çocuk yapmak yanlış.Çocuk demek stres sıkıntı yorgunluk ...vs demek.eğer bir evde sevgi saygı yoksa çocuk mutsuzluğu dahada alevlendirir bence.

Eğer sevgi+saygı çerçevesinde mutlu bir yuvan varsa da ilkbaşlarda çektiğin yorgunluk ve sıkıntı sonrasında muhteşem bir hayat sizi bekler.eş+çocuk ve sen :sirin:

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
evlilikte çocuk elbette olmalı ama evlilikte mutluluğun anahtarı asla çocuk değildir ya da mutlu olurum diye yapılacak bir iş değildir...yeterli olmayı yetmeyi bilen sorumluluk kavramını iyi algılayabilmiş çiftlerin çocuk sahibi olmaları gerekir...ele güne karşı ya da ego tatmini olarak algılanarak çocuk yapılmaz..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar