Coca Cola'nın 125 yıllık sırrı belli oldu

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
hiç ama hiç inanmıyorum.. sonuçta bu coca-cola tarafından resmi açıklanan bir belge değil.. Amerika kaynaklı olması da doğru olduğu anlamına gelmez zaten.. nette biraz gezilirse colanın içinde böcek olduğu bile iddia ediliyor.. inandırıcı bulmuyorum kesinlikle..

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
ben coktandir biraktim icmiyorum evede cok nadir aliyorum ama gazozu cok severim:zuzu:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Ben yazın ayran ve limonatayı tercih ediyorum kışın çayı ama çoluğa çocuğa söz geçmiyor hatta eşime o yüzden cola colada sık tüketiliyor bizde bende ne kadar istemesemde gazlı içeceklerde tercihim cola oluyor.

P

pure life

Misafir
yaklşk 6 senedr ne cola ne de portakallı gazoz yada sade gazoz hiçbrni içmyrm allaha şükür. ağzam bile sürmyrm yani. sadce asitli die içtgm şey soda. oda zarrarlı değil die blyrm araştrdklarma göre

teşekkürler paylşm için

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
hiç ama hiç inanmıyorum.. sonuçta bu coca-cola tarafından resmi açıklanan bir belge değil.. Amerika kaynaklı olması da doğru olduğu anlamına gelmez zaten.. nette biraz gezilirse colanın içinde böcek olduğu bile iddia ediliyor.. inandırıcı bulmuyorum kesinlikle..

fare de var diyolar:) onlara ben de inanmıyorum ama zararlı olduğu kesin herşeyden önce:elis:

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Seneler var bu tür icecekleri icmiyorum. Cünki cok sagliksiz, ve Coca Cola hakkinda bir kac sene önce de bu tür seyler duymusdum..

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
fare de var diyolar:) onlara ben de inanmıyorum ama zararlı olduğu kesin herşeyden önce:elis:

çok ilginç ama coca cola ilk ilaç olarak sürülmüştür piyasaya.. daha sonra içeriğindeki birkaç madde değiştirilerek içecek piyasasına girmiş.. aslında çok aşırıya kaçılmadan tüketildiği sürece büyük insanlarda bir problem yaratacağını düşünmüyorum.. çocuklarda ise doktorlar obezite konusunda önermiyorlar..

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
çok ilginç ama coca cola ilk ilaç olarak sürülmüştür piyasaya.. daha sonra içeriğindeki birkaç madde değiştirilerek içecek piyasasına girmiş.. aslında çok aşırıya kaçılmadan tüketildiği sürece büyük insanlarda bir problem yaratacağını düşünmüyorum.. çocuklarda ise doktorlar obezite konusunda önermiyorlar..

ama içindeki asit mideye donunur ayrıca amerikanın yaptığı savaşları da düşünürsek bizim aldığımız kolalar onlara güç katıyo sadece kola değil yani bi çok ürün var vezgeçemediğimiz kendi paralarımızla düşmanlarımızı zengin ediyoruz

Tepki
80
Alkol ama nasıl alkol? kola içip sarhoş olan gördünüz mü?
İçtiğimiz ilaçlarda suruplarda da hep alkol var. İçkide olan alkolden olduğunu ve bu yönden haram olduğunu düşünmüyorum. Ama sağlığa olan zararı açısından mekruh ya da haram olabilir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar