Cilt temizliğinin fazlası zarar!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Cilt temizliği benim için çok önemli, tabii birçok kendine bakan bayan için de... Ama herşeyde olduğu gibi cilt temizliğinin de fazlası zararlı. :eek:

attachment.php

Cilt temizliğiniz için küçük; ama önemli detaylara gelin beraber göz atalım :eller:

*Cildin doğal yapısındaki yağları ortadan kaldıracağı ve cildin daha fazla kurumasına sebep olacağı için çok sıcak su ile banyo yapmaktan kaçının. Ilık su ile banyo yapın.

*Cildinizi, günlük olarak kullandığınız el sabunlarıyla değil yüz için olan temizlik ürünleriyle arındırın. Bunların PH dengesi cilt ile uyumlu olacağından yüzünüzü kurutmaz ve yağ dengesini düzenler.

*Cildinizde kaybolan nem ve yağı yerine koymak için yoğun yağ ihtiva eden zeytinyağlı veya gliserinli sabun ve temizleyicileri tercih edin.

*Banyo ve duş sürenizi kısa tutun. Suyun altında uzun zaman harcamaktan vazgeçerek kısa duş yapın ve 2 günde bir tamamlayıcı banyo yapın.

*Duş sırasında cildi tahriş edecek fırçalardan, duştan sonra cildi tahriş sert havlulardan kaçının.

*Cildinize losyon ve krem sürmek için en uygun zaman cildin nemli olduğu zamandır. Bazı ciltler kuru olduğundan dolayı nemi çok kısa sürede emdikleri için bu uygulamayı günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

*Fazlaca alkali içeren ve asit içeren temizleyicilerden, kremlerden kaçının...

Ekli dosyalar

• cilt.jpg
    cilt.jpg
    21,6 KB · Görüntüleme: 65

Özor

Daimi Üye
Tepki
484
Teşekkürler bilgi için canım:hhhhhh:

Hassas sivilceli bir cilde sahip olduğum için bu bilgilere uymaktan başka çarem yok:panter: Ben banyo yaparken oldukça ılık su kullanmaya dikkat ederim ve yüzümü bebek şampuanıyla yıkarım:) çıkınca da havluyla kurulamam kendi kendine kurumasını beklerim üstüne de gül suyu sürerim. Bütün işlemim bu. ekstra kremlere gerek kalmıyor pek zaten:) (cildim fazlasıyla yağlı)

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Cildinize losyon ve krem sürmek için en uygun zaman cildin nemli olduğu zamandır. Bazı ciltler kuru olduğundan dolayı nemi çok kısa sürede emdikleri için bu uygulamayı günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Bunu bilmiyordum. :eek:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Teşekkürler bilgi için canım:hhhhhh:

Hassas sivilceli bir cilde sahip olduğum için bu bilgilere uymaktan başka çarem yok:panter: Ben banyo yaparken oldukça ılık su kullanmaya dikkat ederim ve yüzümü bebek şampuanıyla yıkarım:) çıkınca da havluyla kurulamam kendi kendine kurumasını beklerim üstüne de gül suyu sürerim. Bütün işlemim bu. ekstra kremlere gerek kalmıyor pek zaten:) (cildim fazlasıyla yağlı)

Bir ara bebe şampuanıyla yıkıyordum yüzümü, cildim yağlı sivilceli değil. Bu yüzden ekstra nemlendirici kullanıp iyice yüzümü yağlandırmak istemiyorum zaten:)

Gül suyu bende kullanıyorum. Gerçekten çok işe yarıyor :eek:

Ben de sivilcelerimden kurtuluyorum yavaş yavaş

Dr.un verdiği kremler işe yarıyor

Gözünaydın canım :eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar