Cilt beyazlatma formülleri

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
_Yeşil limon, limon suyu, zerdeçal ve bal cildin rengi açan doğal beyazlatıcılardır. Salatalık suyu hem kuru hem de yağlı ciltlere daha açık renk cilde sahip olmak için uygulanabilir.
_Yüzünüze beyaz turp veya onun suyunu sürerseniz cildinizin rengi açılacaktır
_(yağlı cilt için beyazlatma)Papaya, bal, süt ve süt tozunu karıştırarak macun haline getirin. Yüzünüze sürüp birkaç dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın
_(kuru ciltler için beyazlatma)Eşit miktarlarda salatalık suyu ve balı yüzünüze ve bütün vücudunuza sürün. 15 dk bekledikten sonra yıkanın.

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Domates de ezilerek uygulanırsa beyazlatır diye okumuştum biryerde fakat uygulamadım hiç.Teşekkürler paylaşımın için

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
hakikaten ihtiyacim vardi buna, kas dovmesi yaptirdim ve koyu oldugu icin, simdi acma derdindeyim :) yeniden yapilicak, yapilana kadarda ilac verildi, onu suruyorum acmasi icin , ama acmadi oek, bende simdi bunlardan yapayim :)
cok sagol :)

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Peri kızı beyaz bir ten güzel olur gerçekten ama hafif esmer ten daha hoşuma gidiyor benim.Sonuç alırsın ümit ediyorum ama sonuç alamasan da hiç kafanı takma bence.Denemeye değer ama.:sackurutma:

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
cnmm benimde oyle, sorunum ciltimle alakali degil zaten, bende solaryuma girenlerdenim bronz bi tene sahip olayim diye:) ama ben kaslarima kas dovemsi yaptirdim, kalici makyaj yani , ama cok koyu yaptilar, burda guzellik merkezine gittim ve olmamis dediler, hatta kadin uzmani bile degilmis yapan dedi,simdiki yapacak olan estetisyenin yaptiklarini gordum sasirdim, cok naturel dogal kas gibi cizik cizik yapmis, sanki boya degil kil gibi duruyor, dgal bi kas goruntusu veriyor, ben bu yaz turkiye de yaptirdim ve boyama gibi oldu, keceli kalemle boyamissin gibi sanki, aralarda acikliklarda oldu zamanla tutmadi yani kimi yerleri, hayatimin yanlisini yaptim yani, annemin demesiyle rahatlik batti :) paranla kendini cirkinlestirdin diye cok kizdi bana :( ve hakli! bu estetisyen ilac verdi bana, beyazlatici ama beyazlatmiyorki, acilmadi bile, 1 bucuk aydir kullandim, bu hafta bayan yeniden yapicak kaslarimi umarim sorun yasanmaz da siler bu rengi, uzerinden calisabilir insallah...bende beyazlatma gorunce dedim bunlari deniyeyim sadece kaslarimin uzerinde ! belki yardimci olabilir , azcik acsa bile benim icin iyi bir sonuc :)

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Canım geçmişolsun ben böyle olduğunu bilmiyordum..Kas dövmesi hiç duymamıştım.Televizyonda gördüm ama kalıcı makyaj..İnşallah tedavi başarılı olur arkadaşım benim de denemem lazım yüzüm vücudum yüzümden peynir kadar beyaz.Sanki o surat benim değil.Ya tüm vücudum buğday tenli olmalı ya da yüzüm vücüdum gibi açık renk diye düşünüyorum.Çünkü aynı olsa daha iyi olur bir orta yol bulmamlazım.Deneyelim arkadaşım inşallah sonuç ikimizi de sevindirir..

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
iste benimkide kalici makyaj , ama beter kaldi :) gitmiiiiiiiiiiiiiiiiiii :) insallah cnm ...dilerim seninde hersey istedigin gibi olur, ama cok insan var biliyomusun anlattigin gibi, vucut rengi ile yuz rengi biraz farkli olabilen... hadi bakalim deneyelim, dusunsene ikimizde balli falan evde dolasicaz :) ayyy ne komik olucaz :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar