Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Çilekli Limonatam (Aşk sancısı)

Konu, 'Ev Yapımı İçeceklerimiz' kısmında Aşk Sancısı tarafından paylaşıldı.

1. Aşk Sancısı

Aşk Sancısı Daimi Üye

31098157_1569768756483232_7620928079543664640_n.jpg

Yapımı o kadar basit ki 10 dknızı alıcak :) Tabi lezzetide bir o kadar güzel :harika:

Çilekli Limonata Malzemeler

2 adet limon (donmuş)
    7 yemek kaşıgı toz şeker (arzuya göre arttabilir , azalabilir )
    10-12 adet çilek
    limon tuzu

Hazırlanışı

İlk önce limonları bir gece buzlukta bekletmemiz gerekiyor , donmus limonları buzluktan çıkarıp 5 dk bekletıp kendıne gelmesını beklıyouz , Daha sonra robata limonu şekerı koyup robattan gecırıyoruz , daha sonra çileklerıde atıp onlarıda gecırıyoruz .
    Robottan alıp buyuk bır kaseye koyuyuoruz 4 bardak su koyup arzuya gore arttırabılırsınız suyun mıktarını
    lımon tuzunu da atıp bır sure karıstırıyoruz tadını vermesı ıcın 2 saat saat suda bekletıyoruz daha sonra ınce bır tulbentten veya suzgecten gecırıp servıse hazır oluyor

ben 2 saat yerıne 10 dk suda bekletıp suzuyorum öylede güzel oluyor eğer işiniz acele ıse benım gıbıde yapabılırsınız :birinci:​

nk83, mügü ve Ev Kedisi bunu beğendi.
  2. nk83

nk83 Admin + Sitenin Hikaye Yazarı

Ne güzel olmuş rengini pek bir sevdim. Ellerine sağlık :puan:

3. Zehra Gul

Zehra Gul Yeni Üye

ellerine sağlık muhtesem görünüyor