Çeyiz Hazırlığı ve Fikir Alışverişi (Sohbet Bölümü)

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Bittercim bohça işi şimdiki zaman için çok gereksiz bana sorarsan.
Ben nostalji olsun diye kızıma yapmıştım.Yapma nedenimde gittiğim kurstaki arkadaşlarımın ısrarı ve merakı yüzündendi bana kalsa yapmazdım.:panter:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Ayser ablacim zaten ben erkeğe damada bohça yaptim sadece akraba bohcasi yapmadim yapmicamda cünkü beni sinir ettiler :sinirli:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
ayser abla nostaljı ama insan yinede örf ve adetlerıne uymak istiyor işte elinden geldiğince yapabilen daha fazlasını yapsın bence bızım elımızden bu kadarı geldi :ilknur:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
minecim uyuzlar damat bohçasinda ben marka hic bisey almadim tras ve parfum seti hariç laf soktular bana :( görümceme pierre cardin almiş mişda damadına ben neden almamisim bohcaya dedim baslatmasinlar pierre cardinina benim gücüm ona yetti onu aldim cok pis sinirlendim :sinirli::sinirli:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
minecim uyuzlar damat bohçasinda ben marka hic bisey almadim tras ve parfum seti hariç laf soktular bana :( görümceme pierre cardin almiş mişda damadına ben neden almamisim bohcaya dedim baslatmasinlar pierre cardinina benim gücüm ona yetti onu aldim cok pis sinirlendim :sinirli::sinirli:

yuh laf mı soktular ne kadar ayıp..ama sen şimdiden damadın aşlesşne uyuz olma daha yolun başındasın duymazdan gel..düğün ne zaman

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
ayser abla nostaljı ama insan yinede örf ve adetlerıne uymak istiyor işte elinden geldiğince yapabilen daha fazlasını yapsın bence bızım elımızden bu kadarı geldi :ilknur:
Ne yazıkki örf ve adetler şimdiki zamana uymuyor.Eskiden akrabalara bohça yapılır el öpmeye o bohça ile gidilirmiş,şimdi varmı böyle birşey.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Evet ilknurum laf soktular cok gücüme gitti acikcasi :uzgun: bende laafımı esirgemedim tabiki :sinirli: pierre cardinde neymis dedim ölene kadar eskimeyen bir kumaşmı dedim ? Ha o ha benim aldiıgım dedim -kizgin Ayrıca damat setleri kullanılmıyormus bilem evli arkadaslarima sordum öyle söylediler geceliği saten oldugu icin :tskler: ne kadar doğru bilemicem ama :ne:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
ayser ablacım haklısın adetler pek uygulanmıyor aman düşününce tut ki akrabaya bişeyler aldın bedenıne nasıl uyucak ya begenmesse kımsenın zevkını bılmıyorsun ki evlenecek kişiler zaten bir sürü masraf oluyor evdi eşyadı bu yuzden akrabalar artık yük olmuyorlar ve evlenecek çiftlerde birbirine bohça yapıyolar bölece adetleri tam anlamıyla olmasada bi nebze olsun yapmş oluyolar hiç yapmamakdan iyidir.adetlerimizi unutmamış oluyoruz bu anlamda hiç yapmayıncada örf adet ne şimdi biz yapmasak ileride çocuklarımıza kadar hepten unutulacak adetler ablacım..
Bittercim sen alabıldıgınce almıssın ki pierre cardin genelde alındıgı için sana neden almadın demişler ama sölenmemesi gerekıyodu orda yani yeri ve zamanı degıl gözardı etmelerı gerekrdi..sen görmezden gel yaptıklarını bu sefer sende tepkı verırsen benım gbı olursun benden söylemesi şekerimm:ne::ne:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Minecim herseyini aldim bir damat seti markaa deyilmiş onun lafını yapıyorlar. onlar bana pike takımı bile koymadilar ben gittim damat bohçasina nevresim takımı koydum onlar bana hazır havlu patik koydular ben annemin bana yaptıklarindan koydum göz nuru hepsi ama değer bilmiyorlarmış marka birşey alamadım ama hazır hiç bişey koymadim !! Seccadeleri falan hep annem işlemişti sinir ediyolar beni :sinirli:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
Ayser abla ne yazıkki diye başlayan cümle kurduğun için böyle bi cvb verdım ben şimdiki zamanda da yapan yapıyo yapmayan yapmıyo haklısın ablacım bohçalara gerekli şeyler konuluyolar gelın-damat evlenınce bunları kullanacak elbet ben boşyere oldugunu düşünmüyorum
Bitter bu zamanda hakedene hakettıgı gbı davrancan valla tatlım ben bunu ogrendım nişanlılık ınsana bunu ogrettıyomus gercekten ama saygı gosterıyorum tabıkı kayınvaldemede gorumcemede sevmesemde gorumcemı yınede hal hatr sorarım o ise benı öpmekten bıle kacınıyo kendı bılır. ama Allah var yukarda kayınvaldem aldı herseyı pıke takımı nevresım havlu tk.vs hepsınıde taç tan aldı dengesız davranısları var arada ama hıcbı cazgırlıgını gormedım anlasıyoruzda ama ıdare edıceksın canım benım bittercimm baska care yok ..

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Benimde bi gıkım çıkmıyor nişan alışverişinde kesinlikle hic bisey demedim kafalarına göre aldılar ben onlara ağzımı açıpta şunuda alacaksin demedim! Ben alışverişimdede istemem öyle birşey o bana marka ne aldida konuşuyor -kizgin bunları onada söylüyorum ama basmıyor iştee deli oluyorummmm :zopa:

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
ters bişeyde söleyemıyosun dımı bıtter saygısızlık olur eşinin ailesi diye içinde kalıyo ınsanın valla :savasciasli:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Söyleyemiyorum zaten benim kayınpeder kaynanam gibi davranıyor kaynanamla konusmus olsam halledicemde devreye kayınpeder giriyor ne işi varsa bir laf söylesem don lastiği gibi uzuyor aman ağzımdan birşey kaçmasin sonrada nişanlım bana atarlanıyor yok aileme terbiyesizlik yaptın oluyor bunun adı sora ben burda deliriyorum :cilgindans:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Sabırlıyım o konuda minnoşum allahtan ağzımı açmıyorum ama bir açarsam o bayramlık ağzımı ozaman işte hepsini siler geçerim valla nişan mişan aşk maşk dinlemem :sinirli:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Kuzuşum valla baya deyisik oldu görücü usuluydu zaten dur bakem geçenlerde anlattıydım ben buraya alıntı yapayim :kedim:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Evet hepsi 1 haftada oldu. Yaa aslında ben bunları biliyordum 3 yıl önce bunlar beni görmeye geleceklerdi yaşım kücük demişti ailem bunlara gelememişlerdi. Arada 1 sene geçiyor cocuk tabi o sırada başka kişilere gidiyor beğenmiyor tekrar bana gelmek istiyor yine yaş kücük diyorlar :kahkaha:
Cocuk vermicekler sanıp tekrar başka kız aramaya koyuluyor gene aradığını bulamıyor 1 sene daha geçiyor ailesine söylüyor aracımıza falan ben onuda görmek istiyorum diye tabi 3 sene içinde hiç görmüyoruz birbirimiz. Sonra çat geliyorlar ve nişanlanmış buldum kendimi

canim 30 ağustosta nişanlandım 3 aylık nişanlıyım :huhuu:

:huhuu:

Kısaca burdan alıntı yaptım bebisim :kedim:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar