Çeşitli hastalıklar için dua

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
sadece Ya Şafii Ya Allah diye biliyorum ben
sadece Y a Şafii olarakmı okunacak

SudeFB

Daimi Üye
Tepki
250
ahanda buldum:tıktık

Şafi İsmi Şerifi
ŞAFİ : Şifa veren

Ve iza meridtu fehüve Yeşfiin.

“Hastalandığım zaman bana şifa veren O’dur;” (Şuara Suresi, 80)

Arkadaşlar Şafi esmasını zikr eden arkadaşlar Bismillahi Şafi veya Bismillah Ya Şafi diye zikrederlerse ve okuma sonucunda avuçlarının içine üfleyerek vucutlarının her tarafını mesh ederlerse daha kısa zamanda sonuca ulaşırlar. Allahın izniyle..

Allah kolaylaştırsın. Selametle

Şafi İsmi şerifinin ebcedsel günlük sayı değeri 422 dir.

ALINTIDIR

SudeFB

Daimi Üye
Tepki
250
buda başka bi siteden:

Hastalıklara ya hastanın kendisi yada başkası tarafından okunacak şifa duaları:
45 gün süreyle her gün 1 FATİHA süresi,arkasından (422) kere “Ya Şafi” İsmi Şerifi okunur.Ve şöyle dua edilir.” Ya Rabbi! Sen şifa vericisin.Bu hastaya(bana) şifa ver.Onu (Beni) iyi edecek,ancak Senin şifandır.Ey Allah’ım ! Öyle bir şifa ver ki bir daha acı ve üzüntü görmesin(görmeyeyim).
Bir miktar suya (yağmur suyu olursa daha iyi) (100) kere “Ya Rahman” 41 kere “Ya Şekur“, 21 kere “Ya Selam” ve 786 defa “Bismillahirrahmanirrahim” okunur.Sonra “Ya Rabbi Hazret-i Muhammed salla ‘llahu aleyhi ve sellem ve ehli beyti Muhammed rıdvanallahi Teala aleyhim ve ecmain’in hürmetine beni(şu hastayı)bütün dertlerinden halas eyle” diye dua edilir ve su içilir.
Cuma günü Cum’a namazından önce 200 defa ” Ya Allah” denilip dua edilir.

ALINTIDIR

OP
firkete1

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.sudecim hakkını helal et tam benim ardığım şekliyle nasılda çarçabuk buldun maşaallah ben döne döne kaç senedir arıyordum bir bilsen.sana nasılş dua edeceğimi bilemiyorum. bu mübarek günde Allah gönlünün muradını versin evlatlarınla güldürsün senin de sıkıntılarını Rabbim hayırlısıyla gidersin inşaallah canıım.

OP
firkete1

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
sudecim kanki listeme alayım dedim böyle isim bulanamıyor diyor bi de sen el atarmısın lütfen.

SudeFB

Daimi Üye
Tepki
250
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.sudecim hakkını helal et tam benim ardığım şekliyle nasılda çarçabuk buldun maşaallah ben döne döne kaç senedir arıyordum bir bilsen.sana nasılş dua edeceğimi bilemiyorum. bu mübarek günde Allah gönlünün muradını versin evlatlarınla güldürsün senin de sıkıntılarını Rabbim hayırlısıyla gidersin inşaallah canıım.

teşekkürler:utandim: ama ben öğrenciyim:nazo:

OP
firkete1

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
bu dua geleceğe yönelik .ilerde beni zaman zaman hatırlarsın bir fatiha ile yad edersin belki kim bilir. şimdide derslerine kolaylık versin istediğin herşeye kavuşasın yolun açık olsun canıım.:ask:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar