Çamaşir Makinanizin Içini Sirke Ile Temizleyin Sonuç Muhteşem

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
ÇAMAŞIR MAKİNANIZI İÇİNİ HİÇ TEMİZLEDİNİZMİ? BEN HER ZAMAN TEMİZLERİM.SİRKE İLE NASIL MI ŞÖYLE:

ÇAMAŞIR MAKİNASINI YIKAMA PROGRAMI OLAN 40 DERECEDE ÇALIŞTIRIYORUM.NORMAL SU ALIRKEN SU ALMA GÖZÜNE 1 LİTRELİK KOLA ŞİŞESİ KADAR SİRKE BOŞALTIN VE MAKİNA ÇAMAŞIR YIKAR GİBİ BÜTÜN İŞLEMLERİNİ TAMAMLASIN.
EĞER MAKİNANIN SU BOŞALTIRKEN GÖRME İMKANINIZ VARSA EĞER NE SÖYLEMEK İSTEDİĞİMİ DAHA İYİ ANLARSINIZ.MAKİNADAN BOŞALAN SU İĞRENÇ.MAKİNANIN İÇİNİ HEM PARLATIYOR HEMDE BİRİKEN KİRİ PASI SÖKÜP GÖTÜRÜYOR.2-3 AYDA BİR YAPILAMASI MAKİNANIZI TEMİZLEME İMKANI SAĞLAR.KENDİM DENEDiM VE ÇOK MEMNUN KALDIM.

iclo

Yeni Üye
Tepki
6
çok ilginç canım sirkenin,bir çok temizlikte işe yaradığını biliyordum ama bunu bilmiyordum,en kısa zamanda deniyeceğim canım .Paylaşımın için saol canım

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Eldacım canım sirkenin her derda deva olduğunu biliyordum ama bunu ilk defa senden duyuyorum.Madem senin tarafından tescillendi bende denerim.Gerçi bu doğal bir temizlik oluyor.Bilmediğimiz ve içinde binlerce katkı maddesi olan deterjanlar kullanıyoruzki.Hemen deneyip sonucunu buradan sizlerle paylaşacağım:cicek:

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Ben de hemen denemek istiyorum. hatta şunu düşünüyorum kendimce.. makinamı temizledikten sonraki yıkamada çamaşırlarım daha mı randımanlı yıkanır acaba diyorum.yani daha temiz olur diye bir beklenti var içimde. makina temizsse çamaşır daha da temiz olur sanki.. teşekkürler bu bilgiler için..

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
gercekten mantikli geldi banada arkidislerrrr :)
bende denicem...
birde ne biliyorum biliyomusunuz sizlerlede paylasayim
banyo esnasinda bir cay bardagi kadar sirkeyi alin ve ensenizden asagi besmele ile dokun, bunu yapmak kem gozlere ve muska yada sihir e iyi gelirmis diye biliyorum ben :)
paylasmak istedim
uzerinizde bir rahatlama hissedermissiniz, kotu enerjiler gidermis,soyleyenlerin yalancisiyim :)

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
evt eldacım haklısın bende bulaşık makinam için yapıyorum aynı işlemi
ama ne yalan söyleyim çamaşır makinamda hiç denemedim
ama bulaşık makinasında sonuç mükemmel olduğununa göre
ondada işe yarayacağı kesin canım:)

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bulaşık makinesinde parlatıcı gözüne koyuyorum böylelikle doğal yollardan parlatmış oluyor hemde makineyi temizliyor çamaşır makinem daha çok yeni ama denicem 1 kaç ay sonra

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Bende bulaşık makinasında kullanıyorum ama hiç çamaşır makinasında duymadım.
Ama çamaşır makinasına her iki gözüne bir avuç limon tuzu ekleyip en yüksek sıcaklıkta makina boş olarak çalıştırıldığında bütün kreçi söküyormuş bizzat makine tamircilerinden duymuş bir arkadaş.Ama daha denemedim denicem daha

H

Hera

Misafir
Sirke bir mucize çamaşır makinasında asla aklıma gelmemişti bulaşık makinamda kullanıyorum bilgi için teşekkürlerrrrr

PoRTaKaL

Daimi Üye
Tepki
498
Ne bulaşık makinasında ne de çamaşır makinasında denemedim. Açıkçası tedirgin olurum makinaya zarar verirmi diye.

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
hemen denıyorum sirkenin makınaya zarar vericegini sanmıuorum

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Denedim atık suya baktım ama 17 yıllık makinamdan normal su aktı bi anlam veremedim.Hiç söylendiği gibi kir pas akmadı neden acaba?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Artık sirkenin gücü:eek:
Bulaşık makinesinde test ettim,birde çamaşır makinesinde test edeyim bakayım neler olacak.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar