Buda benim 321 Poğaçam :)

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
tadını biliyorum bu poğaçanın,yumuşacık oluyor..ellerine sağlık,hamuruna dereotu da güzel olur diye düşündüm şimdi:)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

Ununu çok koyma canım ele hafif yapışır kıvamda olacak.Ununu fazla kaçırırsan sert olabilir.Şekil vermekte çok zorlanıyorum ama piştikten sonra yumuşacık pufuduk poğaçalrım oluyor :hihi:

Şimdiden ellerine sağlık fotoyu bekleriz :)))

Çekerim canım ..Anladım teşekkürler bilgiler için..:ask:

tadını biliyorum bu poğaçanın,yumuşacık oluyor..ellerine sağlık,hamuruna dereotu da güzel olur diye düşündüm şimdi:)

Evdevar ben öyle deniyim o zaman ferah abla:)

OP
Şekerpare

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501

Olur tabi neden olmasın.Ben dereotunu içinde daha çok seviyorum.Hamura dereotu koyulan poğaçayı sadece bir kez yaptım.Sevenler için harika olur.

Çekerim canım ..Anladım teşekkürler bilgiler için..:ask:

Evdevar ben öyle deniyim o zaman ferah abla:)

Rica ederim canım :sirin:

şekerparenin yaptığı gibi galeta ununa bulanmış daha güzel oluyor,susamlısını da tattım ama galeta unlu daha güzel

Ben sanayağlı yaptığım poğaçaları bile zaman zaman galeta ununa buluyorum.Bilmiyorum daha gevrek oluyor sanki dimi Buarada yorumuna sağlık :sirin:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Bunu da yaptım canım,elime çok yapıştı nedense hamur ekledikçe aldı ekledikçe aldı yumuşak olacak şekilde yuvarladım yine de..Ekmeğimsibi tadı var poğaçanın..Mayayla yapılan poğaça daha çok bildiğimiz poğaçalara benziyor,o daha çok bana hitap ettisanırım:)

OP
Şekerpare

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Bunu da yaptım canım,elime çok yapıştı nedense hamur ekledikçe aldı ekledikçe aldı yumuşak olacak şekilde yuvarladım yine de..Ekmeğimsibi tadı var poğaçanın..Mayayla yapılan poğaça daha çok bildiğimiz poğaçalara benziyor,o daha çok bana hitap ettisanırım:)

Ununu çok koymuşsun ozaman canım.Ekmeğimsi bir tadı olmuyor.Sodalı poğaçalar gibi yumuşacık oluyor.Ben yaptıktan 1gün sonra ısıtıp misafirlerime ikram ettim hepsi tarifi aldı.Çok beğenildi.Un miktarı çok önemli ele yapşacak kıvamda oluyor.Hattaşeklini zor veriyorum.Çok üzüldüm beğenmemene :uzgun:

üzerine yumurta sürüp susam falan atınca güzel olmuyor ben yaptım da pek beğenmedim. galeta unlu hem değişik hem lezzetli.

Gerçekten lezzetli oluyor canım.Her damak tadına hitap ettiğini düşünüyorum

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

Ununu çok koymuşsun ozaman canım.Ekmeğimsi bir tadı olmuyor.Sodalı poğaçalar gibi yumuşacık oluyor.Ben yaptıktan 1gün sonra ısıtıp misafirlerime ikram ettim hepsi tarifi aldı.Çok beğenildi.Un miktarı çok önemli ele yapşacak kıvamda oluyor.Hattaşeklini zor veriyorum.Çok üzüldüm beğenmemene :uzgun:

Gerçekten lezzetli oluyor canım.Her damak tadına hitap ettiğini düşünüyorum

Canım o zaman bi dahaki yapışına zahmet olmazsa unu su bardağıyla ölçebilir misin normal su bardağı:acep:

OP
Şekerpare

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Unu fazla koyduğum için odlu o zaman canım,ama çok yapıştı hamur elime yoğuruyorum yoğuruyorum sinir oldum:D

Lütfen unutmmaaa,şimdi dahada çok merak ettim:)

Bide senin poğaçan daha sarımsı olmuş ben çok mu pişirdim bak ekliyorumşimdi @Şekerpare m

Bilemedim canım :acep: Olabilir de ben zaman tutmam için.Arada gider bakarım gözüme güzel gelirse alırım.Dur birdahaki yapışımda hem ununu ölçmeye hem pişme saatine bakarım.Fırından fırına değişir gerçi ama ...

süper gornuyo bende deniycem akşam eve gidince :nk:

Şimdiden afiyet olsun tatlım yorumuna sağlık... Yalnız unu önemli burada neolur çok koymayın :uzgun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar