Bu meyveyi bilen varmı?

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
:sok:sokcanim bu nasil meyveymis böyle allah allah yaa:sok
kirmasi yari dert yemesi ayri
evet canim hic benzemiyo ama disi ayni gibi duruyodu.
hayirlisi canim insallah hersey gönlünce olur.:cicek:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
içi hindistan cevizi gibi sanki çok ilginç yazılanları okudum da şaşırdım ilk defa duydum böyle bi meyveyi tatlım inşallah eb kısa zamanda bebişine kavuşursun

OP
divinity

divinity

Daimi Üye
Tepki
1.137
:sok:sokcanim bu nasil meyveymis böyle allah allah yaa:sok
kirmasi yari dert yemesi ayri
evet canim hic benzemiyo ama disi ayni gibi duruyodu.
hayirlisi canim insallah hersey gönlünce olur.:cicek:

şimdi suda bekletip küçük rendeyle rendeliyorum
günde anca 1 çay kaşığı dolusu çıkıyo yine sert yerine geliyor ve yine suya koyuyorum :besik:

OP
divinity

divinity

Daimi Üye
Tepki
1.137
içi hindistan cevizi gibi sanki çok ilginç yazılanları okudum da şaşırdım ilk defa duydum böyle bi meyveyi tatlım inşallah eb kısa zamanda bebişine kavuşursun

saol canım allah razı olsun hayın evlat ,kendiliğinden gelmedi beni neler yapmaya mecbur etti :cokkomik:

nesrin64

Daimi Üye
Tepki
6.280
canım benim şifa olur inşallah...benim kızkardeşim cidde de yaşıyor...ona sorucam bu meyveyi resmini yollayayım...bakalım biliyomu sana yazarım sonra...:eek:

nesrin64

Daimi Üye
Tepki
6.280
divinty canım kardeşimden meyva için cevap geldi...afrika meyvasıymış...arabistanda afrikalılar getirip satıyomuş heryerde...adını tam bilmiyo..kupkup kurpuk gibi bişeymiş adı...diş parlatmak için kullanılıyomuş sadece beyaz kısmı...gebelikle ilgisi yokmuş canım...dualarımdasın canım Rabbim tez zamanda hayırlısıyla bebiş verir inşallah...:besik:kardeşimde sana dua edicek...öptüm canım...

kaliteli5

Yeni Üye
Tepki
2
Banada geldi bu meyveden rende yaptım kaynattım suyunu süzüp 7 gün boyunca aç karınla içtim. Rabbim banada şifa verir inş.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
ben de duydum bunu ama "meryem ana otu" olarak duymuştum.
Hac'dan getiriyorlarmış.
şifa olur inşallah tüm isteyenlere

selen78

Yeni Üye
Tepki
1
kızlar bu otla bir kür bende yaptım içiyorum 5 gündür bakalım hayırlısı:) doğumuma günler kaldı acaip tırsıyorum ama bu ot doğumu kolaylaştırıyomuş

denizplt

Daimi Üye
Tepki
423
kızlar bu otla bir kür bende yaptım içiyorum 5 gündür bakalım hayırlısı:) doğumuma günler kaldı acaip tırsıyorum ama bu ot doğumu kolaylaştırıyomuş

Otun icerigini iyice biliyomusun? Ben sizin yerinizde olsam icmezdim allahin izni ile zaten inşallah bebisinizi saglikla kacaginiza alirsiniz

mehtap1

Yeni Üye
Tepki
0
bana da geldi bu meyve adını bilmiyorum ama bana söylenen suyunu içmem di .kırıp meyvenin yarısını kaynatıp içiyorum.içinden çekırdek çıkıyor ve zor kırılıyor bir de net de araştırırken kabuğun altındaki yeri kazıtıp zemzem suyuyla kıbleye karşı içecekmiş sin ben ikisinide yapıyorum gerisi allahtan

Nefes

Yeni Üye
Tepki
0
Merhaba suan banada aynısı geldi hacdan..bebeği olmayan bayanlar icinmis ama nasil yenicek bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

Seda123

Yeni Üye
Tepki
1
resim052.jpg

bu meyveyi bana kaynanam hacdan getirdi
hamile kalamayan kadınlar için satılıyormuş
nasıl yemem gerektiğini bilmiyorum
kimi diyorki kırılarak meyvesi yenecekmiş,kimiside kabuğuyla birlikte öğütülüp yenecekmiş diyorlar
bende buraya koyup sormayı düşündüm
aranızda bunu duyan bilen ve kullanan varsa lütfen bana yardımcı olun :(

Seda123

Yeni Üye
Tepki
1
resim052.jpg

kimi diyorki kırılarak meyvesi yenecekmiş,kimiside kabuğuyla birlikte öğütülüp yenecekmiş diyorlar
Dom meyvesi olabilir mi resimi acamıyorum .

Tepki
0
resim052.jpg

Hacdan gelen meyvenin adi adem elması bende 1 senedir evliyim ve eşimle çocuk istiyoruz yanlız 18 yaşindayım ben ve evlendigim günden berri korunmuyorum ve bir süredir bu elmayı araştırıyodum benim arkadaşım bu adem elmasını kullandıktan sonra hamile kaldı şuan hamile rabbim isteyen herkeze nasip etsin bende şuan kullanıyorum elma aynı keçi boynuzu gibi tadı var kaynattıgınızda kırmızı bir su çıkıyor her sabah aç karnına içiyorum dileyen Akşamda içebilir birde elma çok sert oldugu için kırılmasıda biraz zor onun içerisindeki çekirdegi çıkarttım ve tabı zır kırdım balla karıstırıyorum her sabah onuda aç karnıma yiyorum inşallah faydasını görürüm rabbim isteyen herkeze evlat versin aratmasın ben şuan kullanıyorum eger olumlu sonuç alırsam yazarım inşallah

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar