Bu Kez İrademi Kutluyorum...

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
ne mutlu sana kedim:eek:bırakmışsın umarım bie daha içmezsin
darısı benimde başıma bende birkaç defa bıraktım tekrardan başladım:ne:
fazla içmiyorum günde 4 5 tane felan

maren

Daimi Üye
Tepki
1.427
Tebrikler KEDIJIK,bende 8 yil önce biraktim darisi herkese:sevindirikasli::sevindirikasli:

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
16 yaşında sigaraya başladım.
18 yıldır düzenli olarak günde iki paket olmak üzere her astım(!) ilacı öncesi içiyorum.
Defalarca söz vermeme rağmen sevdiklerime yine de irademe sahip olamayıp verdiğim sözde de duramadım.
Ama bu sefer annemin tavsiyesi ile başladığım nikotin bandı sayesinde sigarayı bıraktım.
Yaklaşık bir haftadır dünyayı yeniden keşfetmişcesine mutluyum..
Kızım benden de fazla mutlu..
Oyleee musmutlu sigarasız sigarasız yaşıyoruz.
Bana sigarayı bırak diyene çok kızardım o yüzden sigara içenlere bırakın şu mereti demiyeceğim ama içmeyince de hayat başka zevkli.Hani bilin istedim :eller:

Günde 2 paket sigarayla mutlu mutlu yaşadığımı zannederken birden nefes alamadığımı farkettim ve kararımı verdim ve 12 . ocak 2009 da sigarayı bıraktım .
Ama bıraktığımın 12 ci günü çok kötüydü evde yalnızdım komşudan aldığım 2 tane sigarayı mutfakta masanın üzerine koydum çakmağıda aldım ve iki sevdalı gibi birbirimize hasretle bakmaya başladık ...Artık kaç dk öyle bakıştık bilemiyorum :) Sonra hasret tavan yapınca elime aldım sevdalımı çakmağıda aldım tam yakacağım içimden bir ses ( sakın tam 12 gün oldu yapma içme şu zıkkımı dedi aaa doğru dedim olmaz içmemeliyim derken içimdeki diğer ses amannnnn sende yani evde yalnızsın kimse bilmez içtiğini hem 1 tane içersin bi daha içmezsin demezmi haydaaa
kaldımmı 2 arada 1 derede ne yapacağım karar veremedim doğru içmelimiyim içersem bi daha bırakamam derken içimdeki 3 cü zatı muhtereme bir sorayım bakalım onun fikrini alayım o neler diyecek derken daha ben ona bişey sormadan
Valla bana sorma ister iç istersen içme kardeşim beni bağlamıyo senin sigara içip içmemen demezmi
Hadi bakalım burdan yak hesabı kaldımmı tek başıma :):)

neyse şaka bir yana cidden bu anlattıklarım sizlere espri olarak gelebilir ama o dakikalar çok kötüydü
sonra sigaraya şöyle dedim
evet evet yalnış okumadınız resmen konuştum :)
dedim ki
ALLAH biz kullarına irade vermiş . sen ise iradesiz ve zavallısın şu anda seni çöpe atsam bana ne olur bana bunu yapma diyecek gücün yok
o zaman nasıl olurda beni alt etmeye kalkarsın
bAna verilen iradeyle seni içmemeye karar verdim .ve inşaALLAH rabbim yardım ederse seninle artık dostluk mu desem , düşmanlık mı desem bitti artık dedim ve tam
4 yıl oldu bir daha içmedim içmeyi de kesinlikle düşünmüyorum çok memnunum rabbime şükürler olsun bize verdiği bu nefes nimetini asla sigarayla paylaşmaya da niyetim yok artık :) bazen cafeye gittiğimizde sigara içenleri gördüğümde inanın çok üzülüyorum ve inş bırakırlar diye dua ediyorum ...

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Ayben süper valla bence bunu bulundugun her ortamda sık sık anlatmalısın.İnsanların bunları duymaya ıhtıyacı var.
Kutluyorum seni

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Ayben süper valla bence bunu bulundugun her ortamda sık sık anlatmalısın.İnsanların bunları duymaya ıhtıyacı var.
Kutluyorum seni

Anlatmazmıyım :)
anlattıklarım sadece yaşadıklarımın kısa bir özetiydi
inanın o akşam benim için hayatımın dönüm noktasıydı

Tşk ederim umarım sizde başarırsınız

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Anlatmazmıyım :)
anlattıklarım sadece yaşadıklarımın kısa bir özetiydi
inanın o akşam benim için hayatımın dönüm noktasıydı

Tşk ederim umarım sizde başarırsınız

Daha once bırakma girişimlerimde hep sigara galip gelmişti.Ama şimdi sanırım gelip benim-ciko

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
16 yaşında sigaraya başladım.
18 yıldır düzenli olarak günde iki paket olmak üzere her astım(!) ilacı öncesi içiyorum.
Defalarca söz vermeme rağmen sevdiklerime yine de irademe sahip olamayıp verdiğim sözde de duramadım.
Ama bu sefer annemin tavsiyesi ile başladığım nikotin bandı sayesinde sigarayı bıraktım.
Yaklaşık bir haftadır dünyayı yeniden keşfetmişcesine mutluyum..
Kızım benden de fazla mutlu..
Oyleee musmutlu sigarasız sigarasız yaşıyoruz.
Bana sigarayı bırak diyene çok kızardım o yüzden sigara içenlere bırakın şu mereti demiyeceğim ama içmeyince de hayat başka zevkli.Hani bilin istedim :eller:

tebrik ederim bu ne güzel mutlu bir haber ne mutlu yaşasın sıgarasız yeni hayat daim olsun İnşAllah
yeni yaşantında sigarasız uzunnnnnnn bir hayat diliyorum canım

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Tebrik ederim zoru başarmışsın, kolay değil bu meretten kurtulmak inşallah içen herkese kurtulmayı nasip etsin.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar