Bir Vatandaşın Hiçbir Diyet Programından Medet Ummadan Kilo Vermesi

Tepki
8.216
130 kiloya çıkınca kendine bir diyet programı hazırlayan 28 yaşındaki Nursel Tekin 67 kiyoya indi
ANKARA'da oturan ve 130 kiloya kadar çıkan 28 yaşındaki Nursel Tekin, kendi diyet programını uygulayarak 6 ayda 67 kiloya indi.

Çankaya İlçesi Seyranbağları'nda oturan 9 yaşındaki kız çocuk annesi ev kadını Nursel Tekin, hamilelik döneminde kilo almaya başladı. Eşinin de askere gitmesiyle strese giren Tekin, hızla kilo almayı sürdürürken 70 kilodan 130 kiloya çıktı. Fazla kiloları nedeniyle hayata küsen ve toplum içine çıkmaya utanan Tekin, tedavi olmaya karar verdi. Birçok diyetisyen ve doktora başvurduğunu kaydeden Tekin, “Doktorların bana verdiği diyet programı ve ilaçlar işe yaramadı ve kilo almaya devam ettim. Artık kilolarımdan dolayı nefes alamaz durama geldim ve sağlığım tümüyle bozulmaya başladı. Doktorlar obezite teşhisi koydular ve böyle kilo almaya devam ettiğim taktirde öleceğimi söylediler. Ancak verdikleri ilaçlar işe yaramıyordu” dedi.

Birçok doktora gitmesine rağmen kilolarına çare bulunmamasına kızdığını ve kendi diyet programını uygulamaya koyduğunu söyleyen Tekin, şöyle konuştu:

“Öncelikle yiyeceklerime dikkat ettim. Yağlı yiyeceklerden uzak durdum. Ancak, hiçbir zaman aç kalmadım. İstediğim her şeyi belli ölçüde yiyordum. Sabahları beyaz peynir, domates, salatalık, öğlen bazen tavuk, et, sebze gibi yiyecekleri tüketiyordum. Akşamları erken saatlerde yine istediğim yemekten yiyordum. Tek dikkat ettiğim şey yağ oranını düşük olmasıydı. Bunun yanında hergün 1 saat tempolu yürüyüş yaptım. Özellikle yürüyüşün çok faydası oldu.

Düşünün bana uyan elbise bedeni yoktu. Özel diktiriyordum. Ancak, şuan 36-38 beden giyiyorum. Bu halimle doktorlara gittiğimde gözlerine inanamadılar ve kısa sürede sağlığımdan hiçbir şey kaybetmeden nasıl bu kadar kilo verdiğimi sordular. Ancak şuan çok sağlıklıyım ve 63 kilo vermeme rağmen vücudumun bazı bölgeleri dışında hiçbir deformasyon olmadı.”

Kaynak:nethaber.com

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Yine de sağlıklı değil

Dr.kontrolünde olmalı,diyet yapıp zayıflayacağım diye ölenleri de duyuyoruz.:dertli:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bence en doğrusunu yapmış. Kişi kendisi bilir kendi me tobolizmasını... Zaten hepimiz sıradan , genel diyetler uygulayarak yanlışı yapıyoruz. En güzeli kişinin kendine özel diyeti :eek:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
1 ayda 6 kilo verdim ve yaptığım tek şey sabah yarım saat yürümek oldu :kahve: egzesiz yapılırsa zaten veriliyor genelde.. ama çok yüksek kilolarda doktora görünmek gerek bence, ani kalp krizi riski, aşırı kilo verilmesiyle artıyor diye duymuştum..

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
valla ben doktorların diyet listelerine yazdığı kadar şeyi yemiyorum ki zaten o listelerle zayıflansın:kptmya: bence zayıflamak için doymadan sofradan kalkmak lazım

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bende kilo vermek istedigim zaman kendime göre birseyler yapiyorum. :sirin:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Bence süper deformasyon olmuştur o vücutta , ben 2-3 kilo versem verdiğim yerler sarkıyo , toparlanması için spor yapıyorum kaldı ki kilosunun yarısına inmiş bir vücut ne hale gelir..

meltemim

Daimi Üye
Tepki
295
çok zor bana pek tek başına verilen kilo gibi gelmedi az buz değil nerdeyse bir insan daha çıkmış içinden yaaa neyi anlamıyorum ben bu hale gelene kadar neden dikkat edilmez sonrada şu kadar kilo verdim diye gurur duyarlar tam bi rezillik o kadar yiyip kendini mahvet sonrada bak tuttum boğazımı zayıfladım diye gerin ne o kadar ye ne o kadar çabala yaa yazık Allahın emaneti olan bu bedene bu kadar eziyet niye en güzeli acıkmadan sofraya oturma doymadan sofradan kalk :alsana:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar