Bir ilişkiye başlarken ciddilik istemek suçmudur?

Tepki
45
bu zamana kadar ilişkilerimde hiç yüzüm gülmedi ya yanlış kişileri seçtim yada yanlış hareketler yaptım. gene biriyle tanıştım hemşerim sayılır 3 ay bitti birlikte olalı ama en basından beri kabullenemediğim tek şey evlilik düşünmediğini söylüyor erken diyor 2-3 yıl var diyor ama bu 6 ay sonrada olabilir diyor. bazen kavga etsekte güzel ilerliyor ilişkimiz beni düşünüyor ilgileniyor ayrılmak istemiyor ben unutmazsam onu benden ayrılmayacagını söylüyor ama ne zaman ciddilikten konu acsam ya kaçıyor ya duymamazlıktan geliyor. sevdiği bi kız varmış onla en basından beri ciddiymiş ayrılmış kız başkasıyla evlenmiş ama bana ciddilikten söz etmiyor buda benim zoruma gidiyor. ben ne yapayım ki onu kendime baglayıp ciddi dusunmesini sağlayım lütfen yardım edin... bide ben sevdiğim zaman cok üstüne düşüyorum bazen bunalabılıyor farkındayım ama elimde olmadan oluyor bu...

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Kaçan kovalanır misali sen kovaladıkça o kaçmaya devam eder büyük olasılıkla bence sen de kendini biraz ağırdan sat biraz da o senin üzerine düşsün izin ver de.
İlişkide ciddiyet konusunda bence biraz zamana bırakmakta fayda var biraz birbirinizi tanıyın , zaman geçirin , güzel anılar edinin bir bakın bakalım ömürlük eşler olabilecek misiniz , 3 ay bir ilişki için çok çok kısa bir süre bana göre :dusun: , seni de anlıyorum biriyle beraber olucaksan ciddi olsun istiyorsun ama karşı tarafın düşüncelerine de saygı duymak lazım , baktın gördün o ağırdan almakta kararlı ve bunun anlamlı bir nedeni sana göre yok , önüne bakıp senin kafana uygun insanlarla ilişki düşünüceksin.

OP
gamzelii19
Tepki
45
bıtırmem mi gerekiyo peki onun düşüncelerini değiştirmek için bişeyler yapamazmıyım?

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Sizin iliskiniz zaman istiyor.Siz onunla birbirinizi tanimaya bakin.Karsindaki kisiyide anla oda senin gibi zamaninda darbeyi yemis o yuzden temkinli yaklasiyor.Bu seni cildirtsada bir iliski icin agirdan alip taniyarak ilerlemek en iyisi.Hizli baslayip erkenden tuketmeyin birbirinizi.

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
İlişkinize başlayalı az bir zaman olmuş amabence birbirinizi tanımaya çalışın biraz zaman gerekli ama ...Sevdiğinizin kafası hala karışık gibi bence sizde kendinizi ona göre ayarlayın fazla üstüne gitmeyin eger bu ilişki çivi çiviyi söker tarzında degilse size karşı birşeyler hissediyorsa ilerki zamanlarda evlilik yolunda ilerler ama bazı acıları unutmak içinse zaten hiç bir zaman cidiiyete gitmez temkinli davranın ve üstüne gitmeyin:uzulme:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Benimde öyle takıntılı arıza bi yavuklum vardı ama şuan başkasıyla nişanlıyım kaybeden o oldu maalesef fazla naz aşık usandırıyor bu bir gerçek :eek:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
bıtırmem mi gerekiyo peki onun düşüncelerini değiştirmek için bişeyler yapamazmıyım?

Bilemiyorum eğer senin için evliliğe henüz erken gözüyle bakması geçerli bir sebepse ayrılırsın değilse ayrılmazsın bunun kararını senden başka kimse veremez diye düşünüyorum :dusun:
Sana düşüncem değişmez dememiş ki henüz erken biraz zaman geçsin , belli olmaz belki de altı ay sonra diye de eklemiş , anlaşıp anlaşmadığını görmek körükörüne nikah masasına oturmaktan daha iyi değil mi? Bu işler sıkboğaz etmekle de olmuyor ki , bence bu kadar kafana takma biraz onu tanımaya çalış bu arada bırakta o seni evliliğe ikna etsin..

OP
gamzelii19
Tepki
45
konustuk bu konuyu onunla ciddi düşünemiyorum diyor önceki kız aradasını sordum ama değişen bişey yok kesin söylüyo düşünemiyorum diye bitsin o zaman dedim kabul etti. bana sey demişti bigün başkasıyla evlenirsen seninle konusmaya devam etmek isterim demişti. şimdide bişeye lazım olursa telim açık dedi. sevıyorum ayrılmayalım ilerde olur demedi ciddi düşünemiyorum diyo başka bısey demiyo.

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
eh be güzelim 3 ayda evlilik düşünülür mü?
Daha çok erken biraz zaman ver birlikteliğinize herşey kendiğilinden gelişir böyle üstüne gidersen kendinden soğutursun haberin olsun...

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
konustuk bu konuyu onunla ciddi düşünemiyorum diyor önceki kız aradasını sordum ama değişen bişey yok kesin söylüyo düşünemiyorum diye bitsin o zaman dedim kabul etti. bana sey demişti bigün başkasıyla evlenirsen seninle konusmaya devam etmek isterim demişti. şimdide bişeye lazım olursa telim açık dedi. sevıyorum ayrılmayalım ilerde olur demedi ciddi düşünemiyorum diyo başka bısey demiyo.

''bigün başkasıyla evlenirsen seninle konusmaya devam etmek isterim'' bu söz zaten sana daha çok dostane duygular hissettiğini gösteriyor , aşık birinden yada karşısındakine ileride karım diyebileceğini düşünen birinden özellikle de bir erkekten bu cümleyi duymak imkansıza yakın olasılıkta bence.
İleride ne olur bilinmez ama şu an yapabileceğin herşeyi yapmış olduğun için için rahat olsun derim , umarım istediğin yakışıklıyı ve aşkı en kısa sürede kapında kırmızı güller ve tektaşla bulursun :elif:

OP
gamzelii19
Tepki
45
evet yapacagım bişey kalmadı ciddi ilişki istiyorum dedim amacım hemen evlenmek değil tabikide ama konusurken bizden bahsetmek istedim azda olsa ilerde yapmak istediklerimize dair hayal kurmak istedim ama ciddi düşünemiyorum dedi ve bitmesine izin verdi.

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Belkide senin icin boylesi daha iyidir.Daha iyi insanlar cikar karsina,Allaha herzaman dua ederken Allahim bana bu kisiyle evlenmeyi nasip et deme.Her zaman Allahim sen bana hayirli bir es ve baba olacak birini nasip et de.Insallah gozunun icine bakacak,sana kiyamiyacak birine denk gelirsin.

balböceği

Daimi Üye
Tepki
386
3 ay evlilik için çok kısa bir süre zamana bırakmalısın iyice tanımalısınız birbirinizi üzerine fazla düşüp bunaltman ters tepki yapar bunu yapmamaya çalış ben eşimle 2 yıldan sonra evlendim acele etmek iyi değildir böyle ciddi kararlarda

Kaderr

Üye
Tepki
80
Ben evlilik düşünmeyen biri ile konuşmazdım bile :panter:

Ama sizin sevgiliniz ciddi düşündüğü ilişkisini sonlandırdıktan sonra daha telkinli olmak adına 2-3 yıl gibi bi süre koymuş.. Sizi tanımadan zaten direk evlenelim demesi beklenemez ama sanki eski ilişkisini de tam anlamıyla bitirememiş gibi kafasında ya da kalbinde ?

Yoksa 6 ay sonra bile olabilir derken size evlilik düşünmediğini söylemesi garip.. Birbirimizi tanıyalım vs. demesi daha mantıklı olurdu..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar