Bir daha anne olmak istiyorum

balböceği

Daimi Üye
Tepki
386
merhaba hanımlar uzun zamandır aktif değildim ama artık buralardayım ve sizlerle yeniden anne olma isteğimi paylaşmak istiyorum 3 yaşında bir oğlum var ve şimdi ona bir kardeş olsun diyorum uzun zamandır doğum kontrol hapıyla korunuyodum artık bırakıcam hemen hamile kalabilirmiyim fikir ve önerilerinizi bekliyorum
bu arada bir soru : korunmayı temmuz ayında bırakmıştım eylülde tekrar başladım ve bu ay tekrar bırakıcam bu bana avantajmı dezavantajmı olur?

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Bi fikrim ve önerim yok ama, hayırlısıyla olur inşallah.

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Benimde bir fikrim yok çünkü doğum kontrol hapıyla hiç korunmadım
Ama netten bulduğum doğum kontrol hapıyla ilgli yazının senin durumunu az çok açıklar sanırım

* Doğum kontrol haplarını bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalınabilir?
Normalde hemen kalınabilir. Çok büyük sakıncası da yoktur. Ancak olası tehlikeli durumlardan kaçınmak için 3 ay sonra kalmasının doğru olacağı kabul ediliyor. Çünkü doğum kontrol hapları uzun yıllar yumurtlamayı durdurur ve böyle olunca da hap bırakıldıktan hemen sonraki ilk yumurtalar ile oluşan bazı gebeliklerde bebekte doğum anomalisi görülebilir. Bu yüzden hamilelik için hapı kesmenin ardından üç kez adet görmeyi beklemeleri öneriliyor.

Hemen de kalabilirsin uzun zaman sonra da ama en önemlisi bıraktıktan 3 ay sonrası daha doğru imiş

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar