Bir annenin en zor kararı!

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Bir annenin en zor kararı!

İki kızından birini seçti

558431_detay.jpg

Fedakar anne, böbrek hastası iki kızından durumu ağır olanına böbreğini verdi. Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan Kamış ailesinin 6 çocuğundan ikisi Hülya (17) ve Ayşenur (13) 2004 yılında böbreklerinden rahatsızlandı. Anne Hacer Kamış (40), çocukları Hülya ve Ayşenur'un tedavisi için fırıncı eşi Furkan (44) ile her yolu denedi. Ancak 6 yıldır böbrek hastası olan Hülya'nın durumunun ağırlaşması üzerine doktorlar nakil yapılması kararı aldı.

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde Doç. Dr. Ayhan Dinçkan başkanlığındaki ekip tarafından anneden alınan böbrek kızına nakil edildi.

Evladının durumunun ağırlaşmasından dolayı son derece endişelendiğini belirten anne Hacer Kamış, gönüllü olarak çocuğuna böbreğini verdiğini söyledi. Lise ikinci sınıf öğrencisi olan Hülya'ya böbreğini verirken tereddüt etmediğini söyleyen fedakar anne Hacer Kamış, "İki kızım da hasta. Ancak Hülya'nın durumu daha kötüydü. Sürekli tansiyonu yükseliyordu. Çocuğumun bu halde kalmasına dayanamadım. Seve seve böbreğimi verdim." dedi.

Kardeşi ile birlikte aralarında "Annem böbreğini bana verecek, hayır bana verecek." şeklinde şakalaştıklarını dile getiren Hülya Kamış, "Benim sağlığım iyice bozulunca kardeşim 'senin daha çok ihtiyacın var' dedi. Organ bağışının artmasını istiyorum. İyileştiğim için mutluyum ama kardeşim ve diğer böbrek hastalarının da benim gibi kurtulmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Ayhan Dinçkan, annenin ve kızının sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini verdi. Annenin taburcu olduğunu bildiren Dinçkan, Hülya'nın da kısa sürede taburcu olacağını kaydetti.

ünzile

Aktif Üye
Tepki
161
Allah kimseyi böyle zor durumda bırakmasın gerçekten.ama kadıncağız en doğru kararı vermiş.onun yerinde kim olsa aynı kararı verirdi heralde.Rabbim diğer evladınada şifalar versin inşş.ayrıca bütün hastalarada hayırlı şifalar versin inşş

Özor

Daimi Üye
Tepki
484
Allahım anneleri bu durumlarla sınamasın çok zor gerçekten:mendil:

Hülya ne hoş bir şeye değinmiş, organ nakli bekleyen ne çok insan var. Organ bağışında bulunmak, belli aralıklarda kan bağışlamak lazım.

Kızılayın reklamı da var ya kan acil değil sürekli ihtiyaçtır.

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
kadın ne yapsın kim olsa önce fenalaşana verirdi ikisi de evlat sonuçta Allah acil şifa versin ikisine de:mendil:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Rabbim kimseyi bu duruma düsürmesin, Allah yardimcilari olsun.

suzan_78

Daimi Üye
Tepki
721
bir anne için ne kadar zor bir karar olmuştur kimbilir ama o yine kendince mantıklı olarak durumu daha ağır olan kızına vermiş böbreğini inş diğer kızıda en yakın zamanda sağlığına kavuşur ALLAH hiç bir anneyi evladıyla imtihan etmesin acil şifalar diliyorum ALLAHTAN bu aileye ve tüm hasta kullarına

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ALLAH kimselere vermesin boyle bi durum,herkese sifalar versin,,,,,,

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar