Benim neden hiç arkadaşım yok :(

M

madesam

Misafir
yeni evlisiniz eşinizle yapışık ikiz gibi gezmeniz çok normal yeni evliyken bizde öyleydik
her yere beni eşim bırakırdı alırdı
şimdi ise oğlumla her yere gidiyorum
eşimde hiçbir yere gelmez sanki hayatı ben ve oğlum yanlız yaşıyoruz bir tene bile akrabamın olmadığı bir yerde
hiç olmazsa tek başıma çarşıyı dolanıp geliyorum ne yapayım kocaya uyarsam benim bunalımdan çıkmamam lazım.

canım sen bursada mısın?

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Çarşıya yalnız gitmeye alışın kızlar.Dünyanın binbirtürlü hali var.

ablacım haklısın ama sorun bizde değilki kocalarda:sinifsinif:ben bekarken heryerin altını üstüne getirirdim.zaten kayserili değilim buraya yabancıyım.eşim bırakmıyorki öğreneyim.aslında şimdi ilçesinde oturuyoruz ama yakında merkeze taşıncaz inş.ozaman tek başıma heryere gidicm.eşimde müdahale ederse kafasına bi tane patlatcam:alsana::kptmya::kptmya:

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
yakında seninki dedikodulara da karışmaya başlar vala canım aman dikkat et :kahkaha:
hahhha :) başladı bile

benimde sevgilim senin gibi hiç arkadaşı yok düzgün görüştüğü.ama sanırım biz kızlar daha çok takıyoruz bunu

evet kesinlikle biz sorun ediyoruz ama olsa iyi olmazmı :)

ay gelim vala ben çikolatalı kek isterim:1:

istediğin kek olsun yaptım bil:)

canım benimde yanımda doğru düzgün bir komşu bir arkadaş yok
memlekette iken yani evlenmeden önce öyle komşuluklarımız,arkadaşlıklarımız vardıki anlatamam her saat başı gidip gelsek kimse rahatsız olmazdı yani
evlendim başka şehirlere geldim özellikle büyük şehirlerde yüzüne bakmıyolar önce bir afalladım tabi
sonra yüzsüzlük yaptım bizim oralar gibi değillerse öyle olsunlar diye
ilk etapta gittiğimde resmen gözümün içine bakıyolar 15 dakikadan sonra kalkıp gitmem için:hihi:
bir süre böyle devam etti sonra alıştılar şimdi kahven var mı diye gelip oturuyolar
ha kafa dengimmi hayır değiller ama ne yapalım :nanik:
denize düşen yılana sarılır:hihi:

Ne güzel yapmışın valla ama ben komşularımı hiç sevmiyorum karşımdaki apartmanda bi kadın var sürekli çocuklarına bağırıyo kocası sürekli oğlunu dövüyo ,üstümdekiler tam bi kro:)altımdakiler aman Allah korusun :kahkaha:

ha bide senin eşin gezmeyi seviyor bende evde sürekli pineklemeyi seven bir koca var:hihi:

evet ALLAH tan seviyo canım ya :)

canım inanamıyorum ya sanki beni anlatmışsın gibi geldi okurken.maalesef bende aynıyım.zaten yabancı bi memleketteyim.gidip gelip dertleşebileceğim,dediğin gibi çay kahve içebileceğim yakın bi arkadaşım komşum bile yok.altımızda üstümüzde hep yaşlılar deliler oturuyo.kafa dengim yaşıtım kimse yok.heryere eşimle gidiyorum.bizde yapışık ikiziz yani:panter: bikaç arkadaşım var onlarda uzakta olduğu için sürekli görüşemiyoruz.bazen bende bunalımlara giriyorum bu yüzden çok kötü bi durum.napıcaz biz:uzgun::uzgun::uzgun:

nerde oturuyosunuz kızlar keşke tanışabilsek ya :(

pervincim konuyu bize açtığın için teşekkürler.bende aynı dertten muzdaripken burda size içimi dökmek neden aklıma gelmedi acaba.:uzgun::uzgun: neyse azcık içimi dökeyim bari.kızlar beni kuaföre bile eşim bırakır sonra gelir alır.bi keresinde tek gittim inanırmısınız sudan çıkmış balığa döndüm kendmi bi tuhaf hissettim.:cokkomik::cokkomik::cokkomik:

benide kocam bırakır alır kuaförden ne yapımmmm :acep:

yeni evlisiniz eşinizle yapışık ikiz gibi gezmeniz çok normal yeni evliyken bizde öyleydik
her yere beni eşim bırakırdı alırdı
şimdi ise oğlumla her yere gidiyorum
eşimde hiçbir yere gelmez sanki hayatı ben ve oğlum yanlız yaşıyoruz bir tene bile akrabamın olmadığı bir yerde
hiç olmazsa tek başıma çarşıyı dolanıp geliyorum ne yapayım kocaya uyarsam benim bunalımdan çıkmamam lazım.

ama işte 1 sene oldu evleneli onsuz gidincede boşlukta hissediyorum bağlılık ve alışkanblık yaptı benimkisi:ayk:

Genç kadınların,yeni evlenenlerin ortak sorunu sanırım bu durum.
İnanın yalnız değilsiniz arkadaşım,şu devirde her istediğimizde (çayı koy,geliyorum)diyebileceğimiz pek kimseler olmuyor kolay kolay..Eskiden miş o 'gel kahve içelim'demeler malesef!
Artık herkes pcsini alıyor karşısına,çayı,çerezi oyalanıyoruz..
Komşuluklar,akrabalıklar,hele hele dostluklar çok azaldı!
Bu arada keşke ve keşke benimde olsa 'çayı demle,sana geliyorum' diyebileceğim bir komşum..evlendim evleneli hiç böyle bir komşum olmadı bile..
ya keşke yakın olsak of ya of :) ama herzaman hayırsız komşudansa hiç olmaması daha iyi :)

yok canım ya öyle değil hala var komşuluk ama nadir tabiiki.benim eltimin bi komşuları var okadar imreniyorumki hergün birinde oturuyolar.eltim çocuklarını komşularına emanet edip gidiyo gideceği yere düşün.çok samimiler.demekki denk gelmesi lazım.şans yani

annemlerde öyleler onlarında komşuluklarına imreniyorum hep öyle olur sandım ama 1 senedir tık yok :)

Çarşıya yalnız gitmeye alışın kızlar.Dünyanın binbirtürlü hali var.

doğru ama eşimsiz gidemem işte arkadaş bulursam onunla gidicem :):hihi:

biz variz ask olsun bizi arkadastan saymiyormusun:utan:
cay demle geliyorum diyemessin malesef ama bir derdin oldugunda her zaman yanindayiz canim benim

teşekkür ederim canım ben,m varlığın bile yeter

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar