Benden de Pancake tarifi

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Pancake
MALZEMELER

1 su bardağı süt

1 adet yumurta

1 tatlı kaşığı şeker

1 çay kaşığı tuz

1 su bardağı un

1 paket kabartma tozu

pancake.jpg

Pancake yapılışı:

1. Buzdolabından yeni çıkmış soğuk süt ve soğuk yumurta, tuz ve şeker eklenerek çatalla çırpılır.
2. Başka bir kap içinde kabartma tozu ve un bir çatal yardımıyla iyice karıştırılır.
3. Sütlü karışama unlu karışım eklenip çatalla kuru un kalmayacak şekilde karıştırılır.
4. Kızdırılıp azıcık yağlanmış tavada birer kepçe koyularak pişirilmeye başlanır.
5. Kısık ateşte pişen pancakeler üzerinde kabarcıklar oluşup patladığında diğer yüzleri çevrilir.
6. Bütün hamur pişince istediğiniz malzemeyle afiyetle yiyebilirsiniz.

Not: netten buldum denedim gerçekten güzel oluyor herkese tavsiye ederim:cikolata:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Allaahhh ...:1:

Oruçlu oruçlu böyle şeyler görmek :sinifsinif:

paylaşım için teşekkürler tatlım yapanın ellerine sağlık :lilav:
ayyy özür dilerim ya ben düşünemedim onu:dertli:ama sahur da yapabilrsin :lilav:

bayılırım pancake'e. ellerine sağlık canım. deneyeceğim bu tarifi..
rica ederim canım ben de bayılırım ve çok da yaparım denediğin zaman haber ver bakalım beğencek misin?:sila:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
evet canım netten buldum yaptım çok güzel oldu :nk:kendiminkinin resmini çektim ama makinede bi sorun var çok bulanık gösteriyo:dertli: ondan koymadım tarifi aldığım yerdeki resmi koydum

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
önceden bende şekersiz yapıyodum abla ama bunu daha çok sevdim:huhuu: bende balla reçelle çok seviyorum çikolatayı denemedim hiç bide öyle deneyeyim bugün sahurda:1:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
ben bu tarifi yapıyorum hep, ama bizim sayımıza göre çok az olduğu ve aşırı derecede sevildiği için 3 katını yapıyorum :D teşekkürler tarif için.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
evet canım netten buldum yaptım çok güzel oldu :nk:kendiminkinin resmini çektim ama makinede bi sorun var çok bulanık gösteriyo:dertli: ondan koymadım tarifi aldığım yerdeki resmi koydum

Hmm anladım şekercim denenmiş resmi ekleyene kadar alıntı tariflere alıyorum olurmu canım sen kendi yaptığının resmini koyduğun zaman denenmişlere alırım konuyu

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ben bu tarifi yapıyorum hep, ama bizim sayımıza göre çok az olduğu ve aşırı derecede sevildiği için 3 katını yapıyorum :D teşekkürler tarif için.

valla bende fazla yapsam hepsi bitecek yine ama kilo kalori olarak dönmesinden korktuğum için tarife bağlı kalıyorum :kptmya:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
nkcım sorun değil istediğin yere taşıyabilirsin:lilav:

ebrum deme ya üzüldüm şimdi keşke iftardan sonra koyaydım tüh:sinifsinif::sinifsinif:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
nkcım sorun değil istediğin yere taşıyabilirsin:lilav:

ebrum deme ya üzüldüm şimdi keşke iftardan sonra koyaydım tüh:sinifsinif::sinifsinif:

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
bu tarifi ben krep olarak yapıyorum ya da akıtma diyo annem çok beğeniyo pankek daha farklı diye sanıyodum herneysee çoooook lezzetli oluyo ben süt yerine su koyuyorum canımda çekti benim :)) tarifi yazan arkadaş düşünemedim mi ne yazmış canı çeken oruçlu arkadaş için bide üstüne sigara yakmışş oy oyy onuda benim caaağğğğnımmm nasssığğğ çektiğğğ oy oy oyy:eek:ky:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
bu tarifi ben krep olarak yapıyorum ya da akıtma diyo annem çok beğeniyo pankek daha farklı diye sanıyodum herneysee çoooook lezzetli oluyo ben süt yerine su koyuyorum canımda çekti benim :)) tarifi yazan arkadaş düşünemedim mi ne yazmış canı çeken oruçlu arkadaş için bide üstüne sigara yakmışş oy oyy onuda benim caaağğğğnımmm nasssığğğ çektiğğğ oy oy oyy:eek:ky:

desene kaş yapım derken göz çıkardım afedersin ablacım ya :eek:ys:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar