Bebek Patiği Yapımı (Şahmaran'dan)

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
esmerimmmmmm
Ne oldu bakem bizim patiklerrrr:selam:

ahhh bacım ahhhh çocuklarla benim yapacağım patik ancak yarıda kalır :ko

tam işi yarıladım derken çocuklar oyuna dalmışken dur yine elime alayım dedim fark ettiler hepsi bir yerden çekiştirdi ipi şişi :mad: yarıladım birde farkına vardım ki hata yapmışım örgüde söktüm :( demekki çocuklar uyumadan elime almayacakmışım el işi :eek:fff:

açtım pc çektim ilmekleri baştan sakin kafayla tekrar bakayım dedim şuan şişler elimde :orgu:

örüyorum canım benim inşallah sonunu getiririm yaparsam paylaşacam senden de kaç puan alacam bakayım :sirin:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ahhh bacım ahhhh çocuklarla benim yapacağım patik ancak yarıda kalır :ko

tam işi yarıladım derken çocuklar oyuna dalmışken dur yine elime alayım dedim fark ettiler hepsi bir yerden çekiştirdi ipi şişi :mad: yarıladım birde farkına vardım ki hata yapmışım örgüde söktüm :( demekki çocuklar uyumadan elime almayacakmışım el işi :eek:fff:

açtım pc çektim ilmekleri baştan sakin kafayla tekrar bakayım dedim şuan şişler elimde :orgu:

örüyorum canım benim inşallah sonunu getiririm yaparsam paylaşacam senden de kaç puan alacam bakayım :sirin:

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
birde sormayı unutuyordum açtığım delikler küçük oldu gibi senin patiklerde daha belirgin benim ördüğüm böyle olmadı delik oldu ama küçük oldular :eek:fff:

bi sorum daha olacak patik sonuna doğru daralıyormu yani ilmek sayısı azalıyor mu

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
birde sormayı unutuyordum açtığım delikler küçük oldu gibi senin patiklerde daha belirgin benim ördüğüm böyle olmadı delik oldu ama küçük oldular :eek:fff:

bi sorum daha olacak patik sonuna doğru daralıyormu yani ilmek sayısı azalıyor mu

Toplam 34 ilmek kalacak canım.
Birde delikleri yapmak için...İki ters bir arttır,bir topla(iki ilmeği birden ör),bu şekilde yaptıktan sonra,tersten tamamen ters örüyorsun bu şekilde örgüne devam ediyorsun.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

Aynen burada olduğu gibi;

Sonra yine diğer sırada düm düz bir şekilde haroşa örüyoruz ve toplam 8 sıra olacak haroşa sayımız.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
Şahmaran. canım benim aynen resimde gösterdiğin gibi yapıyorum ama ilmek sayım 34 den de az kalıyor sanırım ben aşağılarda biyerlerde hata yapıyorum utandım şimdi bukadar basit örneğide yapamıyorum

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
seni yoracam galiba hakkını helal et

bişey daha sorayım şu 22 den sonra 10 ilmek yeri var yani şeklin alınacağı yer diyeyim
şeklin alındığı yerden mi iki ilmeği almam gerekiyor

resimde göründüğü gibi anlatımınada bakıyorum ama biyerlerde yanlış gidiyor anlamdım gitti

üfff ya bu örgü işini beceremeyecem galiba ne heveslenmiştim burdan senin gibi usta örgücülerin yardımlarıyla bende bişeyler öğrenirim diye :acep:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
seni yoracam galiba hakkını helal et

bişey daha sorayım şu 22 den sonra 10 ilmek yeri var yani şeklin alınacağı yer diyeyim
şeklin alındığı yerden mi iki ilmeği almam gerekiyor

resimde göründüğü gibi anlatımınada bakıyorum ama biyerlerde yanlış gidiyor anlamdım gitti

üfff ya bu örgü işini beceremeyecem galiba ne heveslenmiştim burdan senin gibi usta örgücülerin yardımlarıyla bende bişeyler öğrenirim diye :acep:

Patiği uygulama yaparken düz ördüğün kısımlardan değil,sağdan ve soldan eksilterek kesme yapacaksın.Kesme yaparkende sağa doğru bir ilmek eksiltiğ,soldaki ilmeğide keserken soldan bir ilmek alarak eksiltme yapacaksın ki sağdaki ve soldaki sayılar eşit kalsın canım.Yani ortaki düz olan bölüm hep aynı sayıda kalması gerekiyor.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
Patiği uygulama yaparken düz ördüğün kısımlardan değil,sağdan ve soldan eksilterek kesme yapacaksın.Kesme yaparkende sağa doğru bir ilmek eksiltiğ,soldaki ilmeğide keserken soldan bir ilmek alarak eksiltme yapacaksın ki sağdaki ve soldaki sayılar eşit kalsın canım.Yani ortaki düz olan bölüm hep aynı sayıda kalması gerekiyor.

aynen canım anlattığın gibi yapıyorum anlamıyorum nerden yanlış gidiyorda ilmek sayısı 26 ya düşüyor :acep:

tekrar başladım umarım sonunu getiririm

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
bende anlamıyorum hem sağdan hem soldan ilmekleri anlattığın gibi hatta resime bakarak yapıyorum ama olmuyor biyerde yanlış yapıyorum kesin ama nerde bulacam onuda
bana kızmıyorsundur umarım seni yorum çünkü :konusmam:

Sana kızmakmı hiç aklımdan bile geçrimedim böyle bir şeyi,inan şöyle yapalım hatta resmini ekle patiğin ben bir bakayım belki hatanı bulabilirim bitanem.Bende seni seviyorum.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
teşekkürler şahım :eek:

hatayı nerde yaptığımı buldum canım tekrar anlatımına bakıncada daha iyi anladım ben orta kısım varya 10 ilmek yer olan tam oraya gelince ordaki kısımdan değil de şekli vereceğim ilmekten önceki ilmeği kestiğim için yanlış gidiyormuşum :acep:

inşallah bu defa doğru ilerliyorum :)

yine takıldığım yer olursa imdattt şahım yardımına ihtiyacım var diye seslenirim sana

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

resim çok büyük oldu canım seni bu konuda da uğraştıracam sanırım küçültebilirmisin

Resim büyük olması iyi olmuş işte,yaptığın patiği gözümüze gözümüze sokmukmuşsun:D
Ellerine sağlık güzel günlerde giyinsinler.Yanlışının nerde olduğunuda bulmuşsun ohh ne güzel işte...
3 tane yavrucak var,her birine artık birer tane örersin:orgu:
Her zaman birtanem,yapabileceğim elimden gelen bir şey ise seve seve yardımcı olmaya hazırım:eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar