Bebek bezi aciiilllll yardım:(

OP
nur_54

nur_54

Üye
Tepki
73
arkadaşlar yaa bebeğim 10 aylık yeni doğduğunda huggies kullanıyordum ama havalar ısınmaya başlayınca bezimiz biraz kalın ve sert olduğundan primaya geçtik başlardan çok memnundum ama son zamanlarda oda geceden sabaha dayanmaz oldu sabah bi kalkıyorum oğlum sırılsıklam bezi sızdırmış:( tekrar huggiese geri döndüm fakat oda pişik yapmaya başladı:( benim gibi sorunlardan muzdarip olan varmı hangi bezi kullanıcamı şaşırdım:(

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Mesajında sorununu söylersen arkadaşlar daha iyi yardımcı olur canım :panter:

bebikommm

Daimi Üye
Tepki
1.079
arkadaşlar yaa bebeğim 10 aylık yeni doğduğunda huggies kullanıyordum ama havalar ısınmaya başlayınca bezimiz biraz kalın ve sert olduğundan primaya geçtik başlardan çok memnundum ama son zamanlarda oda geceden sabaha dayanmaz oldu sabah bi kalkıyorum oğlum sırılsıklam bezi sızdırmış:( tekrar huggiese geri döndüm fakat oda pişik yapmaya başladı:( benim gibi sorunlardan muzdarip olan varmı hangi bezi kullanıcamı şaşırdım:(

selam benimde 9 aylık kızım var
prima kullanıyorum bende 4 numara bizdede oldu gecende 2 defa sızdırdı ıslaktı cocugun heryeri..ama farketim ki o gunn cok fazla sıvı almıstı bide yatırmadan hemen once yeni bez bagladım sonra tekrar olmadı..
huggies evet cok kalın,molfix denedim o da kalın begenmedim..

OP
nur_54

nur_54

Üye
Tepki
73
selam canım, ya bende yatırmadan hemen önce değiştiriyorum ama yinede mutlaka sızdırıyor:( bide şey duymuştum erkek bebekler kızlara göre daha fazla çiş yapıyormuş sanırım ondanda kaynaklı ama napıcam bilemedim demekki molfixte kalın o zaman kesin oda pişik yapar:(

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

Öncelikle bebişini Rabbim bağışlasın canım.Bebekler büyüdükçe maalesefki bezden sızıntı yapabiliyor,yatakta hareket ettikleri için evet bazı istenmeyen olumsuzluklar olabiliyor.
Ben doğduğu andan itibaren Prima kullandım,bir süre sonra yani 10 ayını geçtikten sonra Primadan sızmaya başladığını bende farkettim,bez değişimine bende başvurdum ancak pişik sorunu ile bende karşılaştım.
Sana tavsiyem normalde kullandığın bezin bir boy büyüğünü kullan,bağlarkende kenarlarından doğru bantla canım bebişi.
Hatta şu an 26 aylık olduk halen kullanmak zorundayız bezi çünkü 5 hafta önce bacağımız kırıldı ve tuvalet eğitimimiz yarım kaldı,belden aşağısı şu an alçıda ve Primanın en büyük boyunu kullanıyorum halen.
Yani canım Primadan şaşma derim.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
selam canım, ya bende yatırmadan hemen önce değiştiriyorum ama yinede mutlaka sızdırıyor:( bide şey duymuştum erkek bebekler kızlara göre daha fazla çiş yapıyormuş sanırım ondanda kaynaklı ama napıcam bilemedim demekki molfixte kalın o zaman kesin oda pişik yapar:(

Erkek kzı farketmiyor canım.Eğer gece biberonla süt içiyorsa bebek gece ıslatma olayı daha fazla oluyor.
Komşumun kızı oğlumdan 7 ay büyük ve gece 1 biberon süt içiyor ve oğlumdan 2 kat daha fazla ıslatıyor altını.
Benim oğlumda da gece sütü yok ama çok su içer..Yalnız artık çişini kontrol etmeye başladığı için sabah kuru kalkıyoruz gün içinde boşaltıyoruz bezimize:gul:
Yani bizim durumumuz biraz farklı olduğu için şu anlık idare ediyoruz:uzgun:

OP
nur_54

nur_54

Üye
Tepki
73
amin canım Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın, senin yavrunada çok üzüldüm ama sonra iyi haberini alınca sevindim şükürler olsun inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur...
prima aslında süper bir bez yumuşak esnek bide sızdırma sorunumuz olmasa doğruda bağlıyorum ama ne bileyim 5 numara kullanıyoruz zaten dediğin gibi bide büyüğünümü denesem acaba:(

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
konu aqçılmışken bişey sorabilirmiyim. yenidoğan bebek bezi alıcam ama hangisini alacağımı bilmiyorum. prima kullanmak istiyorum bir normal prima var bide prima premium var hangisini almalıyım sizce

OP
nur_54

nur_54

Üye
Tepki
73
canım prima aktif bebek kullanıyordum ben çok emin değilim ama pek fark yok sanırım aralarında...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
amin canım Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın, senin yavrunada çok üzüldüm ama sonra iyi haberini alınca sevindim şükürler olsun inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur...
prima aslında süper bir bez yumuşak esnek bide sızdırma sorunumuz olmasa doğruda bağlıyorum ama ne bileyim 5 numara kullanıyoruz zaten dediğin gibi bide büyüğünümü denesem acaba:(
Ek gıda çok alıyormu,sıvı gıdaları çok aldığı zamanlar benimde sıkıntım oluyordu canım.
Bir dikkat et bakalım,takibe al yani..
Benim oğlum ek gıdayı alıyor,sıvı gıdalarıda fazlası ile alıyordu canım..
Bir büyük boy evet büyük geliyordu ama kenar bantlarını açarak bağlıyordum maalesef ben bu şekilde çözüm buldum.
Teşekkür ederim canım.Son 11 günümüz kaldı inşallah alçımız açılacak yakında..-kop

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
konu aqçılmışken bişey sorabilirmiyim. yenidoğan bebek bezi alıcam ama hangisini alacağımı bilmiyorum. prima kullanmak istiyorum bir normal prima var bide prima premium var hangisini almalıyım sizce

Felicim Prima Yanidoğan ile başla derim.İnan ben o şekilde başladım.Prima aktif ileriki zamanlarda bebişin hareketlenmeye başladığında geçersin.
İlp başlarken Prima Yenidoğan muhteşem,hem bebek bezinin boyu hem hafif olması ben çok memnun kaldım diyebilirim.

OP
nur_54

nur_54

Üye
Tepki
73
İnşallah canım... evet ek gıda alıyor sıvı tüketimide güzel ben en iyisi dediğin gibi bir büyüğünü kullanayım zaten primanın boyları diğer bezlerin bir numara küçüğüymüş diye duydum. elimde şu an huggies bolluğu var:) baştan 5 numarasını aldım prima gibi düşünerek anam oda çok büyükmüş pişik olunca dedim heralde büyük diye oldu bi kaç tane kullandıktan sonra 4+ aldım yine aynı sorun olunca benzden dedim bezler elimde patlıcak:)

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
İlk andan beri hep prima kullandım.Bizde sızma sorununu yaşadık bir kaç kez.Kullandığım bezin bir büyüğünü alarak ve bağlamaya dahada dikkat ederek sorunu çözmüştüm.Değiştirmeyi hiç düşünmedim çünkü bir kez bile pişik yapmamıştı.Oğlumun rahatı bizim rahatımız.

Bu şekilde sende sorunu çözebilirsin.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Ek gıda çok alıyormu,sıvı gıdaları çok aldığı zamanlar benimde sıkıntım oluyordu canım.
Bir dikkat et bakalım,takibe al yani..
Benim oğlum ek gıdayı alıyor,sıvı gıdalarıda fazlası ile alıyordu canım..
Bir büyük boy evet büyük geliyordu ama kenar bantlarını açarak bağlıyordum maalesef ben bu şekilde çözüm buldum.
Teşekkür ederim canım.Son 11 günümüz kaldı inşallah alçımız açılacak yakında..-kop

Felicim Prima Yanidoğan ile başla derim.İnan ben o şekilde başladım.Prima aktif ileriki zamanlarda bebişin hareketlenmeye başladığında geçersin.
İlp başlarken Prima Yenidoğan muhteşem,hem bebek bezinin boyu hem hafif olması ben çok memnun kaldım diyebilirim.

Şimdi okudum canım aynı düşüncdeyiz :elif:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar