Bebek battaniyesi için

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
attachment.php

ARKADAŞLAR BUNU YAPMASINI BİLEN VARSA BANA AÇIKLAYABİLİRMİ ACABA

Ekli dosyalar

• 525910_448171265212576_1108254984_n.jpg
    525910_448171265212576_1108254984_n.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 84

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
kalın yün tığıyla gevşekçe zincir çek örmek istediğinden biraz fazla olsun.sonra tığdaki ilmeği uzatıp5 zincir önceden ilmek al uzutıta 2 kere de çek aynı yere batıpbu şekilde 8 ilmek yap .8 ilmek bitince5 zincir sonraya batıp ilmeği sıkıştır.tekrar başını dola 5 zincir sonraya batıp ikiliçekerekten aynı yerden 8 ilmek çıkar.aynı işlemleri sıra sonuna kadar devam et.dönüşte oluşan çukurlardan 8 ilmek çıkar.

istenen boyuta gelene kadar bu şekilde devam eden bir örnek.bitince aralardan kurdele geçirmişler.hepsi bu.kolay bir örnek .sizede kolay gelsin.yalnız ilmekleri dantel örer gibi sıkma ve uzatarak ör.puf puf olsun.

OP
naz79

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
kalın yün tığıyla gevşekçe zincir çek örmek istediğinden biraz fazla olsun.sonra tığdaki ilmeği uzatıp5 zincir önceden ilmek al uzutıta 2 kere de çek aynı yere batıpbu şekilde 8 ilmek yap .8 ilmek bitince5 zincir sonraya batıp ilmeği sıkıştır.tekrar başını dola 5 zincir sonraya batıp ikiliçekerekten aynı yerden 8 ilmek çıkar.aynı işlemleri sıra sonuna kadar devam et.dönüşte oluşan çukurlardan 8 ilmek çıkar.

istenen boyuta gelene kadar bu şekilde devam eden bir örnek.bitince aralardan kurdele geçirmişler.hepsi bu.kolay bir örnek .sizede kolay gelsin.yalnız ilmekleri dantel örer gibi sıkma ve uzatarak ör.puf puf olsun.

merhaba anlatımın için teşekkürler ama ben pek anlayamadım acaba bunu bana resimlerle anlata bilirmisin

Tepki
17

bu modelin bir adı var mı? belki nette yapılış aşamalarını bulabiliriz, bu modelden bir şapka beğenmiştim bende

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
ben resimleme özürlüyüm.bu konuda yardımcı olamıyacağım.pek emin değilim ama midye örneğimi diyorlar int den bu isimle bir bakın belki vardır.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.527
Bu şal olanı galiba ama motifin nasıl yapıldığına bakılabilir detaylı resim varmı diye bakayım:findikim:

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
alttaki daha uygun.ama onun dönüşünü tekrar yelpazelerin tek tek teline basarak gelmiş.siz dönüşte çukurlara hep aynı işleemi yapacaksınız.ilmekleri dantel gibi sıkmadan örülecek.battaniye yumuşacık olsun dersen yelpazeleri gevşek gevşek ya da biraz daha kalın tığla YÜN TIĞıyla örerseniz puf puf olur.
bu toplayıp ta geliyor.benim dediğim tek noktadan 6-7 ilmek çıkararaktan örülüyor.toplayıp gelmek örgüde daha sağlam olur.tek noktadan çoklu ilmek çıkarmak ilmek yerinde göz oluşturabiliyor.
bu modeli de çok beğendim ben.değişik ve görüntüsü sizin modeli andırıyor.tek farkı sık iğnesi var.bu da örgüye güzellik katmış.
bitince fazladan bir şey yapılmamış örnek aralarından kurdele geçirilmiş.
sormak istediğin bir şey olursa ben yine yardımcı olmaya çalışırım canım.
arkadaşlar sizinde emeğinize sağlık.modeller 10 numara canlar.

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
arkadaşım sana video gönderiyorum.

sanırım açık olmuştur.videonun altındaki tercüme yazıları dikkate alma.çünkü saçmasapan tercüme.
hadi bakalım kolay gelsin.sağ salim doğsun inşaallah.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar