Bebek Arabası Seçimi

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hayatımda birşeye karar verirken bu kadar zorlanacağımı bilmiyordum :hihi:

Araba almak ve ne alacağına karar vermek ne zormuş. :cee

Her kafadan bir ses çıkıyor. Örneğin; ben Quinny Buzz almaya karar verdim; ama deneyince acaip hantal bir araba geldi. Ve anında soğudum arabadan.

attachment.php

Acaba bir küçük boy olan Zapp Xtra mı alsam dedim:dertli: Bu seferde eşim Türkiye sokaklarında bu lastikle bebek sarsılır dedi :1: Eeee... yalan da değil hani. :hihi:

attachment.php

Sonra araştırmaya devam ederken biranda Bugaboo Cameleon'u gördüm. Gayet kullanışlı ve pratik bir araba; kullananlarda memnun.

attachment.php

Birde gönlümüzü ailecek fetheden esas oğlana gelelim; Stokke... Kullananlar çok memnun, aldıüı ödüller gani gani :1: Herşey bebek için düşünülmüş... Tek dezavantajı bagajımızın yarısını işgal etmesi olacak sanırım :hihi:

stokke-xplory-features-benefits.jpg

Ben Stokke'da karar kıldım gibi; ama halen bir yanım acaba diyor :dill:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
valla canım daha öncede dediğim gibi en güzeli çok ağır olmayanlar özelliklede haftaiçi falan tek çıkmayı düşünüyorsan inan ben çok zorlanıyordum tümsekti kaldırımdı derken arabayı kaldır indir zor oluyor zaten tek arabayla kalmazsın biraz büyüyünce başka model alırsın ben çok gezdiğimdenmidir nedir eskittim ikisinide

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
İnsan çok zorlanıyor , kılı kırk yarıyor alırken , ben de çok düşünmüştüm zamanında..

Hafiflik , pratiklik , fazla yer kaplamaması , güvenli olması , standartlara uygun olması , hesaplı olması herşeyi düşünüyor insan söz konusu çocuğu olunca.

Ben 6 aylığa kadar Peg Perego markalı bebek arabası kullandım , sonra kullanışı daha pratik olan Cybex-onyx bebek arabası aldım.

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Valla inan çok zormuş bu seçimler :hihi:

3 tekerlekli olsun diyorum. Onlarında ağırlığı malum... Allah'tan arabalı olucam hep. O yüzden rahatım. Birde evim 1. katta, asansör var. Bunları düşününce ağırlıkta o kadar önemli değil diyorum. Bilmiyorum kafam hala çorba gibi :ilknur:

günce

Daimi Üye
Tepki
658
Bebek arabası deyip geçmeyin. Benim henüz bebeğim yok ama önemli olduğunu düşünüyorum..Evet bende katılıyorum ağır bir araba olmaması gerekiyor..İstediğimiz gibi bir bebek arabası için biraz paraya kıymak gerekiyor.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556

3 tekerlekli olsun diyorum. Onlarında ağırlığı malum... Allah'tan arabalı olucam hep. O yüzden rahatım. Birde evim 1. katta, asansör var. Bunları düşününce ağırlıkta o kadar önemli değil diyorum. Bilmiyorum kafam hala çorba gibi :ilknur:

3 tekerlekli birçok ürünü inceledim hepsi de kocaman tekerlekli , çok büyük. Yolda sürüşü zor Ariş bilgin olsun. Dar kaldırımda sürmesi imkansız diyebilirim.

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378

bak bizde hep arabalıydık ama insan bebeğiyle gündüz yürüyüş istiyo malum eşler işte oluyor tekken kucakta çocuk bir elde araba apartmandan çıkmak bile eziyet oluyordu bazen araştır canım hazır bebek yokken iice bir göz at modellere:sirin:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
3 tekerlekli birçok ürünü inceledim hepsi de kocaman tekerlekli , çok büyük. Yolda sürüşü zor Ariş bilgin olsun. Dar kaldırımda sürmesi imkansız diyebilirim.

Evet orası öyle canım. Çok kararsız kaldım çok :hihi::hihi:

bak bizde hep arabalıydık ama insan bebeğiyle gündüz yürüyüş istiyo malum eşler işte oluyor tekken kucakta çocuk bir elde araba apartmandan çıkmak bile eziyet oluyordu bazen araştır canım hazır bebek yokken iice bir göz at modellere:sirin:

Onunda yolunu buldu canım eşim merak etme :cokkomik:

Ben taksiye atlayıp gideceğim gideceğim yere.. Bilmiyorum. Bu hafta sonu şu arabalara yakından iyice bakmak istiyorum bakalım. Birde ben Türkiye'den almayacağım, onun için acele ediyorum bu kadar.

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
ay Allah yardımcın olsun arişim... ne kadar zormuş... ama en son model mavili olan çok hoşuma gitti...

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
en sondaki çok hoşmuş canım ben onu beyendim hem kullanışlı duruyor fiyatı ne merak ettim

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Sağol birtanem

Fiyatı burada pahalı. Yurtdışında da 1,000-1,500 TL arası değişiyor. :ilknur:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Bunlar benim kullandıklarım..

peg_perego_young.jpg

Peg Perego , araba koltuğu da vardı.

images

1233_buyuk.jpg

Bu da Cybex-Onyx , araba koltuğu ile kullanılabilen baston model.
benim kullandığımda bu en alttaki baston modeli gibiydi çok memnundum burdan almıştım 500 civarındaydı o zaman ariş burda herşeyin en güzeli var yaaa:sirin:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kızlar dün kendim gidip görmek istedim Stokke... Mağazaya gittim, çocuk direkt dedi ki arabanızın bagajına koyalım, öyle düşünün :hihi:

Neysem ben süre süre arabaya kadar götürdüm arabayı. Kapanması, açması çok kolay; ama bizim arabanın bagajını olduğu gibi kapladı Stokke. Tek elinizle, hatta parmağınızla sürün yani; o derece sürümü güzel; ama bir tatile çıkacağımız zaman bagaja o arabadan başka birşey girmez. Kısacası Jeep falan almamız lazım :dill:

Neyse mağazaya geri döndük biz. Eşimin hep çok beğendiği bir araba vardı. Resmen gözü kalmıştı o arabada.. Concord neo; Alman markası ve ödüllü bir araba. Ayrıca nettede güzel şeyler duyuyordum hakkında; ama kalbim Stokke'da olduğu için hiç ona bakmamaıştım bile. Çocuk direkt dedi ki; ben ikisi hakkında inanın fark göremiyorum fiyat olarak; hatta Concord Neo daha pratik dedi. Sürdüm onu da, gayet sürümü kolay; açılıp kapanması kolay. Ayrıca oto koltuğu ve sırt destek ünitesi tek elle açılıp kapanıyor ve çıkartılabiliyor. Diğer arabalardaki gibi. İki yere basıp halletmiyorsunuz işinizi. :cee

Biz böylelikle kararımızı vermiş bulunduk. Nasipse bugünde alacağız. Arabamız da bu;

attachment.php

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Teşekkür ederim canım benim :sirin:

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
Kızlar dün kendim gidip görmek istedim Stokke... Mağazaya gittim, çocuk direkt dedi ki arabanızın bagajına koyalım, öyle düşünün :hihi:

Neysem ben süre süre arabaya kadar götürdüm arabayı. Kapanması, açması çok kolay; ama bizim arabanın bagajını olduğu gibi kapladı Stokke. Tek elinizle, hatta parmağınızla sürün yani; o derece sürümü güzel; ama bir tatile çıkacağımız zaman bagaja o arabadan başka birşey girmez. Kısacası Jeep falan almamız lazım :dill:

Neyse mağazaya geri döndük biz. Eşimin hep çok beğendiği bir araba vardı. Resmen gözü kalmıştı o arabada.. Concord neo; Alman markası ve ödüllü bir araba. Ayrıca nettede güzel şeyler duyuyordum hakkında; ama kalbim Stokke'da olduğu için hiç ona bakmamaıştım bile. Çocuk direkt dedi ki; ben ikisi hakkında inanın fark göremiyorum fiyat olarak; hatta Concord Neo daha pratik dedi. Sürdüm onu da, gayet sürümü kolay; açılıp kapanması kolay. Ayrıca oto koltuğu ve sırt destek ünitesi tek elle açılıp kapanıyor ve çıkartılabiliyor. Diğer arabalardaki gibi. İki yere basıp halletmiyorsunuz işinizi. :cee

Biz böylelikle kararımızı vermiş bulunduk. Nasipse bugünde alacağız. Arabamız da bu;

attachment.php

hayırlısı olsun canım güle geüle kullanın

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar