Bebeğinizin cinsiyeti ağlamasını da etkiliyor!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kız ve erkek çocukların genelde farklı sebeplerle ve
farklı sürelerle ağladığını biliyor muydunuz?

Erkek bebeklerin ağlama sebepleri ve kendilerini yatıştırma çabalarına yanıtları, kız bebeklere göre farklılık gösterir.

Ağlayan erkekler

- Erkek bebeklerin yeni durumlara alışıp uyum sağlamaları daha uzun sürmektedir ve zorlandıklarında kolaylıkla ağlayabilirler.

- Erkekler "zor bebek" unvanını kızlara göre daha çok hak ederler, ancak yapılan araştırmalarda, özellikle ana babaları kendilerini avutup mutlu etmek için ellerinden geleni yaptığı sürece, hiçbir zor bebeğin 2 yaşındaki herhangi bir bebekten daha zor olmadığı görülmüştür.

- Erkek bebekler kız bebeklere göre mutlu olmak için ana babalarından yanıt alıp ilgi görmeye daha fazla ihtiyaç duyarlar ve onlardan sevgi ve ilgi görmediklerinde kolaylıkla ağlarlar.

- Annelerin ağlayan erkek bebeklerine daha az ilgi gösterme eğilimleri vardır, çünkü yersiz bir şekilde çocuklarının sert ve güçlü yetişmelerini istemektedirler.

Ağlayan kızlar

- Doğum sırasında kız bebekleri stresten daha az etkilenir ve erkek bebeklere göre daha az ağlamaya eğilimlidirler.

- ABD'de yapılan bir çalışmada, üç haftalık kızların erkeklere göre daha rahat oldukları ve bundan dolayı daha az ağladıkları görülmüştür.

- Kız bebekler yeni bir durumla karşılaştıklarında erkeklere kıyasla daha az ağlarlar.

- Annelerin ağlayan kız bebeklerine daha fazla ilgi gösterme eğilimleri vardır.

Alıntıdır:bebek:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bence bu degisiyor, bizim üst komsunun kizi oldu sürekli agliyor birde sesi daha cok cikiyor. Benim oglum daha sessizdi. -hmm

mcl

Yeni Üye
Tepki
14
babam benim bebekken oğluma göre daha çok ağladığımı söyler ben onlara kök söktürmüşüm oğlum daha sakinmiş(bence hiçte değil)
bizim oralarda erkek çocuğunu cok ağlatmazlar fıtık olur diye ne kadar doğru bılmıyorum ama öyle...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar