Bebeğinizi kaç yaşına kadar emzirdiniz ya da ne kadar daha emzirmeyi planlıyorsunuz?

OP
Teletubby

Teletubby

Daimi Üye
Tepki
1.013
sağolasın canım. aslınta tam tersi yetesizdi bile denilebilir.. gögüslerimin hiç dolu odlu olduğunu hatırlamam. ek gıdalarada erkek başladım zaten .

Canım yetersiz olsa bile onlara yaramıştır eminim. Duyduğuma göre her damla antibiyotik değeri taşıyormuş (aslında antbytk bir haftadan fazla kullanılmaz ama:D)

G

guzelcem

Misafir
MAŞAALLAH meleklerimiz ANNE sütünü doya doya yarayasıya kadar sağlıklı emmelerini diliyorum. oğlum 7 ay emdi stres ve gergin dönemimden sonra bırakdım...

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
büyük oğlum da olan reflü dolayısıyla 4 ay emdi, küçük oğlum 6 ay emdi çünkü bu seferde ben mastit oldum.. ama bir dezavantajımız; çocuklarımın ikisi de aptamil veya türevlerini içmediler.. kaç kutu mama deneyip çöpe attım hatırlamıyorum bile.. bir şekilde 6. ayı doldurup ek gıdalara ve pirinçli mamalra başlayınca biraz rahatladım.. şimdi büyük oğlum 4.5 yaşında ama iştah diye birşey yok.. nasıl başlarsa öyle gidiyor sanırım.. :acep:

OP
Teletubby

Teletubby

Daimi Üye
Tepki
1.013
MAŞAALLAH meleklerimiz ANNE sütünü doya doya yarayasıya kadar sağlıklı emmelerini diliyorum. oğlum 7 ay emdi stres ve gergin dönemimden sonra bırakdım...

Sağol canım. Stres zaten sütü çok etkiliyor. Yavrucak gene 7 ay emmiş. Yarasın yavrucuğuna.

OP
Teletubby

Teletubby

Daimi Üye
Tepki
1.013
büyük oğlum da olan reflü dolayısıyla 4 ay emdi, küçük oğlum 6 ay emdi çünkü bu seferde ben mastit oldum.. ama bir dezavantajımız; çocuklarımın ikisi de aptamil veya türevlerini içmediler.. kaç kutu mama deneyip çöpe attım hatırlamıyorum bile.. bir şekilde 6. ayı doldurup ek gıdalara ve pirinçli mamalra başlayınca biraz rahatladım.. şimdi büyük oğlum 4.5 yaşında ama iştah diye birşey yok.. nasıl başlarsa öyle gidiyor sanırım.. :acep:
Canım benim iki çocuktada reflü problemi vardı. Özellikle küçük ne yerse yesin kesinlikle kusuyordu. Hele anne sütünü içer içmez kusuyordu. Buna rağmen ben vermeye devam ettim o da kusmaya. Ben bununla birlikte milupanın tıbbi mamasından verdim ve onu kusmuyordu. Çünkü kıvamı koyuydu. Sen mama içmemelerini dezavantaj görüyorsun ama belkide avantajdır canım. Geçende tvdeki bir haber sinirimi bozdu. Mama içen çocukların IQ seviyesi ortalama 10 puan düşük oluyor diyordu.
Benimde göğüslerim taşlaşmıştı ve içinde parça parça sertlikler oluştu. Sağmakla çıkaramadım dışarı. Doktora gittim. Sonrasında bu problemin üstesinden geldim şükür.
Canım eminim o içtikleri süt yaramıştır yavrularına.

OP
Teletubby

Teletubby

Daimi Üye
Tepki
1.013
ALLAH RAZI OLSUN canısı hemde çok etkiliyor stres -yorgunluk -sinir inan çekildiğini hissederdim sütümün o anda şiddetli ağrılar olurdu göğüslerimde:(:dertli:

Canım stresinin, sinirinin sebebini bilmiyorum. Keşke geçmişe dönebilseydikde bazı şeyleri değiştirebilseydik. Bende ikinci kızımda yaşadığım yoğun stres ve mutsuzluk sütümü ilk çocuğumdaki kadar yeterli hale getirmedi. Çok uğraştım çoğalsın diye ama gidince gelmiyor. O yüzden bende elimde kalanla idare ettim. Ağzına ne kadar düşse kar dedim. İlk mesajımdada yazmıştım ya canım, 2 gün vermedim ve iki gün sonunda sadece ikisininin toplamı 100cc idi. O kadarda çok seviyorki göğsümü emmeyi, kıyamıyorumda:(...

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
ben cok emziemedim malesef sütüm azdi ve biberonu alinca emmiyorlardi sanirim kolaylarina geliyordu biberon:hihi:

OP
Teletubby

Teletubby

Daimi Üye
Tepki
1.013
ben cok emziemedim malesef sütüm azdi ve biberonu alinca emmiyorlardi sanirim kolaylarina geliyordu biberon:hihi:

Benim minik ne biberondan ne de benden vazgeçiyor. Süt az falanda demiyor ya. Kazayla bir soyunuk görsün beni, hemen "memeeeeee" diye koşuyor. Minik yamyam. Senin yavrularına yarasın emdikleri süt.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
canim eger istiyorsa ve senide yormuyorsa emzir bence sonucta zarari yok:lilav:

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
bende 2yaşına kadar emzirdim bıraktıralı 4ay oldu ama yinede pişman oldum bıraktırdığıma.
sütüm vardı maşallah ama bir yandan da gece çok uyanıyordu artık benimde dinlenmeye ihtiyacım vardı.
sende hem ek gıda ver hemde emzir yettiği yere kadar:lilav:

sühoş

Daimi Üye
Tepki
775
Oğlumuda kızımıda 2buçuk yaşına kadar emzirdim. Bana sütaş ineği muamelesi yaptılar.BU DURUMDAN HİÇ ŞİKAYET ETMEDİM. Ooğlumu emziriyordum sonrada tirleyle çekip kaşıkla veriyodum.RABBİM süt konusunda bana cömert davrandı bende şikayetçi olmadan o güzel duyguyu tattım. Emdikten sonra başlarını göğsümün üstüne koymaları sanki bana teşekkür ediyolarmış gibi geliyodu.

OP
Teletubby

Teletubby

Daimi Üye
Tepki
1.013
bende 2yaşına kadar emzirdim bıraktıralı 4ay oldu ama yinede pişman oldum bıraktırdığıma.
sütüm vardı maşallah ama bir yandan da gece çok uyanıyordu artık benimde dinlenmeye ihtiyacım vardı.
sende hem ek gıda ver hemde emzir yettiği yere kadar:lilav:

Maşallah canım, yeterince emmiş kuzun. Gece zaten emmek için uyanmaları olmasa zaten sütü olan için emzirmek problem olmaz. Bazı yavrular emse bile geceleri uyanmıyor. Canım ek gıda alıyor. Ama şöyle birşeyde var bu yavru yetersiz olan sütü çekmeye çalıştıkça ben hergün sırt ağrılarıyla cebelleşiyorum. İçtiği süt yarasın kuzucuğuna canım.

OP
Teletubby

Teletubby

Daimi Üye
Tepki
1.013
Oğlumuda kızımıda 2buçuk yaşına kadar emzirdim. Bana sütaş ineği muamelesi yaptılar.BU DURUMDAN HİÇ ŞİKAYET ETMEDİM. Ooğlumu emziriyordum sonrada tirleyle çekip kaşıkla veriyodum.RABBİM süt konusunda bana cömert davrandı bende şikayetçi olmadan o güzel duyguyu tattım. Emdikten sonra başlarını göğsümün üstüne koymaları sanki bana teşekkür ediyolarmış gibi geliyodu.

Çok şükürki sütün gayet yeterliymiş. Düşünsene hepimiz yavrularımıza iki damlada olsa süt verebilmek için uğraşıyoruz. Bende o iki damla acaba ona karmıdır diye düşünüyorum. Keseyim diyorum vicdanımla başbaşa kalıyorum. Sonrada sütümün azlığı, sırt ağrım, gece uykusuzluğum aklıma geliyor.
Yavrucuklarına içtiği süt yarasın canım...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar