Bebeğimi emziremiyorum

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
kac gündür dogum yaptin normalde emzidikce gelir sütün

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
uclarimi kücük acaba hani basliklar oluyor bebek tam agzina alabilsin diye ilk bebeginmi bir de ne kadar oldu dogum yapali?

OP
O

ozlem7775

Misafir
1.5 ay oldu ben sezeryanla doğum yaptım kızım doğduğunda çok şişti bir türlü uyanıp emmedi kan şekeri düştü az daha sarılık oluyodu mama verdiler tabi mamanın tadını alınca memeyi reddetti:sinifsinif:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Öncelikle kendini üzme ... Bugünler geçecek unutulacak bir bakmışsın bebeğin yaşına girmiş.

hem senin üzüntün sıkıntın bebeğinide etkiler.Sen yılmadan emzirmeye çalış,emmiyorsada yapacak bişey yok.en azından süt pompalarıyla sütünü sağıp bebeğine verebilirsin ama onlarda olan sütü bile azaltabiliyor ki sen sütüm yok demişsin.Bunun başlıca nedenide bebğinin emmemesi :uzgun:

Allah yardımcın olsun.Zor bir dönemdesiniz.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
canim bebegin güclü emmesi gerekiyorki sütün cogalsin ve egerki biberona alismissa asla almaz bence benimkilerde öyle oldu sütüm az diye bir ögün biberon ver dedi doktorumuz sonrada gögsümü almiyorladi:uzgun:

OP
O

ozlem7775

Misafir
evet biberonla verdim çünkü kaşıkla hiç yemedi hatta kilo kaybetti şu an sırf mama yiyor çevremdekiler bebeğinin kemikleri gelişmez diyor ne yapıcağımı şaşırdım:dertli:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
evet biberonla verdim çünkü kaşıkla hiç yemedi hatta kilo kaybetti şu an sırf mama yiyor çevremdekiler bebeğinin kemikleri gelişmez diyor ne yapıcağımı şaşırdım:dertli:

ne alakası var.Etraftaki insanlara bakma sen.Onlar anneyi yatıştırıp güç vereceğine ne desekte üzsek diye bakarlar.Çok çok sevdiğim insanlar bile bana o dönemde çok gıcık gelirdi söylediği laflarla.Çok takardım kafaya ama çok gereksizmiş.Sende gün gelecek böyle diyeceksin.Lütfen kendini üzme.Bu dönemde daha dik daha güçlü olam lazım.Kaliteli mama yedir yeter bebeğine.4. ve 5. aylardada mamanın yanında yavaş yavaş ek gıdaya geçersin olur biter

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Kendini üzme canim, her anne emzirecek diye birsey yok.
Sen anne olmanin tadini cikar. :ninni:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar