Bebeğim hiç birşey yemek istemıyor ??

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
Arkadaslar slmlar ...
7.5 aylık bebegım hıcbısey yemek ıstemıyor özene bözene hazırladıgım corbaları ve meyve pürelerini yemek ıstemıyor ..Sanırım sadece anne sutu ıstıyor....fakat posasız seylerı bazen ıcebılıyor bırde meyveyı agzına dırek verdıgımde ısırmaya calısıyor ama posasını felan yemek ıstemıyor tukuruyor veya basıyor yaygarayı agzını kacırıyor..emzırmeye devam edıyorum ama zorla yedır aglasada dıyorlar burnunu kapatıyorum agzını acsın dıye ama olmuyor ..

napıcam lutfen bır bılgı verın ...:dertli:

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
canım ne yaparsan yap kendi yemek istemiyorsa birşey yapamasın mesela meyveleri sık suyunu ver öyle yerse eğer. benim bir arkadaşımın başına böyle bir olay geldi şimdi okuyunca onu hatırladım o zamanla büyüdükce alışır canım benim hiç sevdiği bir yemek yokmu varsa onları yedir şuan aklıma gelen sadece bunlar Rabbim kolaylıklar versin

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
benimde 11 aylik oglum var, böyle bir sorunla karsilasmadigim icin birsey yazamayacagim. ama benim oglumda istemedigi zaman asla yemiyor.

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
tesekkurler kızlar...
aslında bende kesınlıkle zorla bıseyler yedırme tarftarı degılım fakat herkes dıyorkı zorlada olsa yedır alısması gerek...tecrubesızız ıste ne bılım canlarımmm :(:( of :(:(

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Canım herkesin lafına bakma sen, nedense çok biliyolar

Acıktığı zaman zaten mecbur yer,emzirme saatlerin belli olsun mesela sadece sabah ve akşam yatarken bir de öğlen emzirebilrisin günler uzun

kalan zaman da da çorba meyve yedirebilirsin yer sanırım

ama sakın lütfen zorla yedirme,yemekten heptn soğur yoksa

kendine de bebeğe de eziyet etme canım

reyyanduha

Aktif Üye
Tepki
170
canım hiç kaygılanma benim oğlumda o aylarda yemezdi şimdi 9.5 aylık maşaallah doyuramıyorum emiyormuş ne kadar güzel devam et tabi tamamen de ek gıdayı kesme az az ver biliyorsun bebekler daha bizim damak tadımıza alışkın değil ki.Ayrıca kesinlikle burnunu sıkıp yedirmeye çalışma o zaman bebek yemek kötü olarak değil zorladığın için anne kötü olarak algılar

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Arkadaslar slmlar ...
7.5 aylık bebegım hıcbısey yemek ıstemıyor özene bözene hazırladıgım corbaları ve meyve pürelerini yemek ıstemıyor ..Sanırım sadece anne sutu ıstıyor....fakat posasız seylerı bazen ıcebılıyor bırde meyveyı agzına dırek verdıgımde ısırmaya calısıyor ama posasını felan yemek ıstemıyor tukuruyor veya basıyor yaygarayı agzını kacırıyor..emzırmeye devam edıyorum ama zorla yedır aglasada dıyorlar burnunu kapatıyorum agzını acsın dıye ama olmuyor ..

napıcam lutfen bır bılgı verın ...:dertli:

bu ne acele canım daha 7,5 aylık sadece yoğurt meyve püresi yeterli ben öyle yaptım zaten yemekleri vermeye lüzum yok 1yaşından sonra çorbaya başlarsın anne sütü tam bir mucize içireği tüm yemeklere bedel

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
iyi de canım 1 yaşta çok geç değil mi

geç olurmu allahım öyle güzel bir nimet vermişki anne sütü gayette güzel doyurur erken başlamanın amacı sadece alıştırmak yiyeceklere tabiki tuzsuz çorba falan verilebilir ama demek istediğim çocuk aç kalmaz yağlı tuzlu yemekleri yemesindense en güzeli anne sütü derim ben oğlumu 2 yaşına kadar emzirdim o kadar çok yararını gördümki:kupa:sadece yoğurt meyve sebze püreleri hazırladım ona özel

reyyanduha

Aktif Üye
Tepki
170
geç olurmu allahım öyle güzel bir nimet vermişki anne sütü gayette güzel doyurur erken başlamanın amacı sadece alıştırmak yiyeceklere tabiki tuzsuz çorba falan verilebilir ama demek istediğim çocuk aç kalmaz yağlı tuzlu yemekleri yemesindense en güzeli anne sütü derim ben oğlumu 2 yaşına kadar emzirdim o kadar çok yararını gördümki:kupa:sadece yoğurt meyve sebze püreleri hazırladım ona özel

Tamam senin yptığtn da güzel ama şahsen benim oğlum sadece emzirmeyle yetinmez 7 aylıkken çorbadan başladım azar azar yemek yedirdim şimdi 9.5 aylık ve herşeyi yiyor şükür

OP
anneyimben

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
aslında çikolata bınevı dogru soyluyor tamam 1 yas cok gec ama benım oglumda ek gıda yedırmesem sutle doyuyor buna emınımkı huzursuzda olmaz ac kalmaz sutle doyar ..ama tabıkı sutle doyması yetmıyor baska gıdalardanda takvıye alması lazım....
tesekkurler kızlar yorumlarınız ıcın...

gülo

Aktif Üye
Tepki
221
Anne sütü iyi yalnız ek besinlerde çok önemli sebze çorbaları meyve suları çünkü beyinin oluşumunda bazı gıdalarada ihtiyaç var

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar