Bebak Mucizesi - Acı Badem Sütü

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

Bebak acı badem sütü nedir?
İçeriği; acıbadem esansı, vazelin ve lanolinden oluşan cilt temizleme ya da nemlendirme sütüdür.

Nasıl kullanılır?

Kullanımı biraz da kişisel olup;
Yatmadan önce pamukla cilt bebak ile temizlenir.
Makayjlı cilt bebak ile temizlenir.
Yağlı ciltler önce jel ya da uygun sabun ile cildi yıkadıktan sonra bebak ile nemlendirilebilir.
Hamilelikte karın bölgesine sabah akşam uygulanır.
Bebak acı badem sütü temizleyici bir süt gibi görünse de her türlü nemlendirici ihtiyacını giderir.Eller vücut gibi.

Nerelerde satılır?
Şehirlere göre değişiklik gösterir büyük marketler, Küçük marketler eczaneler vs.

Fiyatı nedir?
4-5 Ytl

Citl tiplerine göre değişiklik gösterir mi?

Hayır bir çeşit bebak var fakat yağlı ciltler için uygun olmayabilir daha çok kuru ciltlere uygun bir krem.
Hamilelikte çatlak oluşmaması için kullanılabilir mi?
Evet.oldukça başarılı nemlendirme özelliği var.

Göz makyajı için kullanılabilir mi ?
Hayır. Üzerinde de yazıyor göz makyajı hariç kullanım.Gözde kullanımda kaşınma , yanma oluşur.

Acı badem yağı tüylenme yapar mı?

Hayır. Tüylenme yapan tatlı badem yağıdır yağ olarak küçük şişelerde satılır.Tüylenme yapabilecek bir şey olsaydı bunu krem yapmak mümkün olmazdı.

Bebak kullandım sivilce çıktı diyorsanız?

Sivilcenin sebebi gözeneklerin tıkanmasıdır (Kir, sabun, krem ,yağ vs) eğer cildinizi iyice temizlemeden nemlendirici ya da herhangi bir krem kullanırsanız gözeneklerin tıkanmasına sebep olursunuz.Çok yağlı bir cildiniz varsa çok düzenli ve arındırıcı temizlik yapılması şarttır. Ancak bu temizlikten sonra nemlendirici kullanılmalıdır.
Sorunlu ciltler için (akne, alerji, yıpranmış,yağ dengesi bozulmuş) uygun olmayabilir bu ciltlerin önce tedavi edilmesi gerekir.

attachment.php

Bu mucizeyi sizlerle tanıştırmak gurur duyuyorum:buyrun:
Bu gördüğünüz mucizeye tüm eczanelerden sadece 5 Lira karşılığı temin edebilirsiniz..
Kendileri hem nemlemdirici hemde resmen yüzünüzde bir ferhalama sağlıyor..
Ben her gece yatmadan evvel muhakkak yüzüme sürüyorum ve sabah kalktığınızda aynaya baktığınızda yüzünüzdeki o ışıltıyı farkedeceksiniz.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    24,6 KB · Görüntüleme: 4.415
OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ben de duymuştum bunu; ama benim yağlıya dönük karm bir cildim var. Olur mu ki bana? Daha da yağlandırmasın sonra:dusun:

Canım eğer karma bir cildin varsa bebak kremi tek başına kullanma derim.Daha çok yağlanma,sivilce ve siyah nokta bırakabilir.
Tabi yüzünün reaksiyonu ne derece verir bilemiyorum,kullanman gerekli ama sen yinede karma bir cildin varsa..
Önce bol su ile kirlerden ve yağdan arındır yüzünü..
Sonrasında:biberiye sabunu (bal sabunu da olabilir) ile beraber kullanın
tek başına kullanma bebakı..

Birde eğer cildiniz için ,cilt kusurlarınız icin ilaç kullanıyorsanız yada yüzünüze herhangi bir kimyasal kullanıyorsanız bebak kullanmayınız arkadaşlar.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım eğer karma bir cildin varsa bebak kremi tek başına kullanma derim.Daha çok yağlanma,sivilce ve siyah nokta bırakabilir.
Tabi yüzünün reaksiyonu ne derece verir bilemiyorum,kullanman gerekli ama sen yinede karma bir cildin varsa..
Önce bol su ile kirlerden ve yağdan arındır yüzünü..
Sonrasında:biberiye sabunu (bal sabunu da olabilir) ile beraber kullanın
tek başına kullanma bebakı..

Birde eğer cildiniz için ,cilt kusurlarınız icin ilaç kullanıyorsanız yada yüzünüze herhangi bir kimyasal kullanıyorsanız bebak kullanmayınız arkadaşlar.

Teşekkürler canımcım. :hhhhhh:Hergün muhakkak cildimi temizliyorum; ama nemlendirici olarak düşünüyordum Bebak kremi. O zaman başka zamana birde mahvetmeyeyim cildimi.:dusun:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Teşekkürler canımcım. :hhhhhh:Hergün muhakkak cildimi temizliyorum; ama nemlendirici olarak düşünüyordum Bebak kremi. O zaman başka zamana birde mahvetmeyeyim cildimi.:dusun:

Canımın içi kullanacağın nemlendiriciyi iyi araştır,öyle kullan birtanem..
Herkese iyi gelen nemlendirci senin yüzüne iyi gelmiyebilir,aynı reaksiyonu vermeyebilir.-hmm

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bende ilvina krem kullanıyorum kışın yanak bölgem çok kuruyodu pul pul o derece hiç bir krem yaramıyordu nemlendiriciler yağlandırıyordu şimdi makyaj öncesi ilvina sürüyorum hem cildim tertemiz hemde yeterince nemli böyle şikayeti olana tavsiye ederim

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ben kremi vs sütünü elelrime kullanıyorum kışın çokçatlıyor gece sürüyorum sabah kalktığımda yumuşacık ellerim..
Memnunsun sende benim gibi yani-ayse
bende ilvina krem kullanıyorum kışın yanak bölgem çok kuruyodu pul pul o derece hiç bir krem yaramıyordu nemlendiriciler yağlandırıyordu şimdi makyaj öncesi ilvina sürüyorum hem cildim tertemiz hemde yeterince nemli böyle şikayeti olana tavsiye ederim

Canım çikom bu krem %100 doğal bir krem ve katkı maddesi yok içersinde..
Teşekkür ederim birtanem:hhhhhh:

Tepki
83
ben bugn sütünden sonra nemlendirici kreminide aldm ama henüz kullanmadm duştn snra kullanıcam akşam =))

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
tabi paylaşırım cnm zaten okuldn dolayı çok fzla zmn ayıramıyorum üzülüyorum bu duruma

Müsait oldukça yaz birtanem,sorun değil-hmm
Allah zihin açıklığı versin sana inşallah
Umarım sende benim gibi yararını görürsün.
Şimdi bende hamileyim,karnımda çatlak oluşmaması için kullanıyorum ve çok memnunum-hmm

Tepki
83
ciddi msnn ::O
ay bnn hamişlere bayılırım nerde hamilen görsm gidip sarılasım gelir
bebikleri çok sverm şu yasta bebek mağazalarına yapşıyorumm
allah sağlıkla kucağına versin
ne kdrlıksn ?

G

guzelcem

Misafir
Çok teşekkürler Şahmarancım bilgilendirdiğin için... en kısa zamanda alıp deneyeceğim sizlerle paylaşırım canlarım benim cildim çok temiz ve parlak bakalım nasıl sonuç çıkacak:kokos::findikim::kahve:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar