Bayatlamis Ekmek Böregi

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

Evde cocuk oldumu mutlaka benim gibi parcalanmis Ekmekleriniz oluyordur.Yada hic dokunulmamis ama bayatlamis Ekmeklerinizmi var,ozaman verecegim tarife bayilicaksiniz.Inanin bana görüntüsü istediginiz gibi sasali olmasada tadi okadar lezzetliki anlatamam.Tadanlar bu ne böregi diyorlar resmen.Börek bile bu lezzetin yaninda sifir kalir diyorum.Ben cok sadesini yaptim.Ama sizler asagida yazacagim tüyorlar ile bayatlamis Ekmeklerinizden sahane lezzetler ortaya cikartabilirsiniz.

Bayatlamis Ekmek Böregi

Malzemeler :

Bayatlamis Ekmekler2 su bardagi süt
2 tane yumurta
1 cay bardagi siviyag
az tuz

Yapilisi :

BayatlamisEkmekleriniz eger benimki gibi parcalanmis ise onlari daha kücük parcalara ayirin.bir kaba sütü yumurta tuz ve siviyagi katip iyice cirpin.Parcaladigimiz ekmeklerimizi sütlü karisima alip iyice karistiralim.bu karisimi borcama döküp firinda kizartalim.Hepsi bukadar.Inanin yaptiktan sonra bana cok Dua ediceksiniz.Cünkü cok begeniceksiniz.
Eger ekmekleriniz parcalanmis degilse ve dilim dilim ise,dilim seklinde sütlü karisima bulayip tek tek sirasi ile tepsimize dizelim ve firinda kizartalim.Aslinda annem hep böyle yapardi bayatlamis ekmeklerimizi,ve bizde Kahvaltida cok severdik.
Simdi gelelim Tüyolarimiza :))
Daha gösterisli bir seyler ortaya cikarmak isterseniz parcalanmis ekmeklerimizi sütlü karisima buladiktan sonra hepsini degilde yarisini borcama alalim,ve isteyen arasina peynir,kiymali sote,sebzeli sote yapip Ekmeklerimizin arasina böregin ic harci gibi koyup her tarafina dagitsin.Ekmeklerin diger yarisinida üzerine döküp en üstüne rendelenmis kasar peyniri serpistirip firina verebilirsiniz.Yani artik bu tarifede yemede yaninda yat derler :))

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Çok güzel bir tarif.Benim evimde genellikle bayat ekmek bulunmaz.Olursa eğer bende deneyeceğim.Teşekkürler tarif için canımcım :sirin:

Muhakkak dene canım..Eşim bayıldı..Söylemeseniz bir misafirin önüne koysanız anlamaz bile..Harika oldu bayıldık..:catalbicak::catalbicak:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar