Başıma neler geldi :(

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Kızlar daha bugün başladım işe 5 gündür hastanede yatıyordum doktora kalsa bi 5 gün daha yatıracaktı beni zorda olsa işe geldim ayın 20 sinde cuma günü fenalaştım migrenim tuttu ve 1 gün aralarla 3 kez tekrarladı canımdan bezdim serum taktılar iğne yaptılar progestan ilacı verdiler 4 der 4 der bebişime ultrason çektiler kızlar doktor çalışma dedi ama yapacak bişeyim yoktu hazirana kadar mecbur çalışmam lazım başım ağrıya ağrıya işe geldim ne zormuş kadın olmak :(

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
teşekkür ederim şekerparem evet çalışmaktan başka yapılacak bişey yok tek istediğim sağ salim eli yüzü düzgün sağlıklı bir evlat sahibi olmak:acep:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Geçmiş olsun canım migren ağrısı zordur bilirim bebeğinde var biliyorum ama hiç biberiye çayı içmeyi denedinmi canım migren ağrısına iyi geliyor ben içiyorum faydasını da görüyorum canım :elis:
Allah yardımcın olsun canım

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.532
Çok geçmiş olsun normal başağrısı bile çekilmiyor Allah migreni olana kolaylık versin

Ben biberiyeyi hamilelere pek önermiyorlar diye okumuştum şekercim

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim ayni ben gibi olmussun benim de migrenim cok tutmustu ve kanamam vardi progestan kullandim bende bol bol istirahat dediler ama anladigim kadariyla sen calismak durumundasin parol falan vermediler mi tamamen gecirmiyo ama hafifletiyo migreni ben 3 ayi dolduruncaya kadar vermemislerdi ama 3. aydan sonraki migrenlerimde hafifletti acikcasi sana da belki faydasi dokunur
Rabbim acil sifalar versin saglikla bebegini kucagina kavustursun canim

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
canim ayni ben gibi olmussun benim de migrenim cok tutmustu ve kanamam vardi progestan kullandim bende bol bol istirahat dediler ama anladigim kadariyla sen calismak durumundasin parol falan vermediler mi tamamen gecirmiyo ama hafifletiyo migreni ben 3 ayi dolduruncaya kadar vermemislerdi ama 3. aydan sonraki migrenlerimde hafifletti acikcasi sana da belki faydasi dokunur
Rabbim acil sifalar versin saglikla bebegini kucagina kavustursun canim

Canım parol verdi bende istemezmiydim evde yatayım dinleneyim ama hayat şartları bunu gerektiriyor şuan belki ilerde istediğim gibi olur herşey kim bilir o illet hastalığın adını bile yazmak istemiyorum düşmanımın başına vermesin çekilmez ağrılar hamileyken 2 kat daha zormuş umarım bu kadar ilaç bebeğime bişey yapmaz dua edin ne olur hepinize teşekkür ederim

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Canim benim Allahin izniyle bir sey olmaz insallah bebegine Allaha emanet herseyden once
sende insallah en kisa zamanda iyilesirsin aksam evine geldiginde bol bol dinlen artik evde bari yorma kendini cok gecmis olsun canim geciyo zamanla migren nobetleri soyle 4. aya bir gel rahatlicaksin emin ol sadece biraz sabir gerekiyo bu migrene bende cok cektim ama bu ay daha rahattim insallah seninki de gecer en kisa zamanda

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
progestanı bende ilk üç ay kullandım..bebeğin düşmesini önlüyo..ilk üç aydan sonra doktorum kesti artık vitamin ve kan haplarına geçtik..

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
çoook geçmiş olsun pervincim migren çok kötü.
Yalnız progestan hapını bende kullandım 1 ay boyunca o hap düşük tehlikesi için veriliyor.
Geçen muayeneeye gittim başka doktora o da bu hapı kullanmana gerek yok dedi 5 tane iğne yazdı haftada bir vurulacağım bu iğne daha etkili ve haftada bir olacağı için diğer hapı hergün alman gerekecek.
Bende işi erken bırakmak zorunda kaldım iyi ki de bırakmışım hayaatım. Meleğim için herşeye değer. Eğer çalışmaman gerekiyorsa bu mucize için çalışmamalısın.
Bende maddi yönünü düşünüp günlerce çok üzülmmüştüm ama boşuna üzülmüşüm herşey bir şekilde hallooluyor canım zor da olsa. sağ salim bebeğimi dünyaya getirirsem belli bir müddet sonra tekrar işe başlarım sende öyle yaparsın gerçekten Allah kolaylığını veriyor hayatım.

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Çok geçmiş olsun, hayırlısıyla atlatırsın bu günleri inşallah.

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Kızlar hepiniz o kadar iyisinizki 3 ay 1 günlük oldum ama şiddetli mide bulantılarım devam ediyor elim ayağım dolaşıyor sürekli doktoru arıyorum en sonunda kızdı bana rapor vereyim almıyosun yat diyorum yatmıyosun ben daha ne yapayım diyo uğraşamam dedi morelim çok bozuldu şubatın dokuzunda kontrolüm var 2 li test yapmadı devlet hastanesi diye 3 lü tes yapıcakmış sizce 2 li testi yaptırmalımıyım kızlar özeldede çok pahallı 130 tl renkli dublörde öyle özelin altından kalkamam ama bu doktorda net konuşmuyo benimle hiç bişeyi bana akıl verin kızlar ben ne yapayım panik içinde ağlıyorum bebişime bişey olmasın bide reaccutane kullandım 3 ay sonra hamile kaldım en çok ondan korkuyorum

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
geçiş olsun tatlım umarım bir daha tekrarlaaz ağrıların
mide bulantın içinde biraz daha sabır yakında azalır

H

Hera

Misafir
Çok geçmiş olsun madem hamile kaldın bu fedakarlığa şimdiden başlayıp Mucizen için çalışmamalısın Tobe nin dediği gibi bir şekilde geçinirsiniz sonra doğurunca gene başlarsın işe zaten tüm bunları göze alarak hamile kalmışsındır biz boşa konuşuyoruzdur diye düşünüyorum Allah kolaylıklar versin

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
2 li teste gerek yok canım 3lü testi yaptır sadece şimdi doktorlar bile gerek yok diyor 2 li teste.
Panik yapma sakin ve rahat ol eğer bebeğini düşünüyorsan canım.Tamam.
>Herşey güzel olacak buna inan:utan:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
canim gecmis olsun ama madem doktorun calisma diyor sen neden calisyorsun rapor alsan sorun olurmu isyerinle:acep:

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
çok geçmiş olsun canım bol bol dua et:utan:

Sağoıl canım benim sizde edin olurmu çok ihtiyacım var

geçiş olsun tatlım umarım bir daha tekrarlamaz ağrıların
mide bulantın içinde biraz daha sabır yakında azalır

inşallah birden kesilir mide bulantılarım ya hamilelik kabusa döndü

Çok geçmiş olsun madem hamile kaldın bu fedakarlığa şimdiden başlayıp Mucizen için çalışmamalısın Tobe nin dediği gibi bir şekilde geçinirsiniz sonra doğurunca gene başlarsın işe zaten tüm bunları göze alarak hamile kalmışsındır biz boşa konuşuyoruzdur diye düşünüyorum Allah kolaylıklar versin

şimdilik çalışıyorum gittiği yere kadar gider ne yapalım sayenizde daha iyiyim
2 li teste gerek yok canım 3lü testi yaptır sadece şimdi doktorlar bile gerek yok diyor 2
li teste.
Panik yapma sakin ve rahat ol eğer bebeğini düşünüyorsan canım.Tamam.
>Herşey güzel olacak buna inan:utan:
canım cumartesi gittim yaptırdım ikili testi ense kallınlığı 1,8mm çıktı normalmiş kan verdim oda bu cumartesi belli olucak inşallah güzel çıkar

canim gecmis olsun ama madem doktorun calisma diyor sen neden calisyorsun rapor alsan sorun olurmu isyerinle:acep:

canım 1 gün dahi yapamaz bu iş yeri bensiz yani çok zor katlana katlana çalışıyorum artık

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar