Bana tig isi 3 yasindaki kiz icin panco modeli gerekli, lütfen yardım

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Selam kizlar bana tig isi 3 yasindaki kiz icin panco modeli gerekli. lütfen yardimci olurmusunuz. Anlatimli olsunmümkünse.
tığ iş motiflerden oluşan bir panço örneği var yapımı zor değil bak istersen:)
panco1.jpg

yapilis+1.jpg

yapilis2.jpg

alıntı

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Netten bulduğum birkaç tane daha örnek var canım bunlarada bak istersen:huhuu:

Tig-Isi-Kiz-Cocuk-Panco-Modelleri.jpg

cocukorgu5-200x300.png

Çocuk pançosunun yapılışı:

1. sıra: 115 zincir çekilerek birleştirilir. 3 adet zincir çekilerek aynı yere 3 adet 3′lü trabzan batıl1r, 2 adet zincir çekilerek aynı yere 3 adet trabzan daha yapılarak İlk köşe yapılmış olur. 2 adet zincir çekilerek 3 adet trabzan yapılır, 2 adet zincir çekilerek 3 trabzan daha yapılır, bu şeklide devam edilerek 10 adet yapılır. 2. kere köşe yapılarak devam edilir. 10 adet 3′lü tırabzan daha yapılarak İlk sıra tamamlanır.
2. sıra: Zincirlerin İçine 3 adet trabzan yapılıp 2 adet zincir çekilerek tekrar 3 adet tırabzan yapılarak sıra tamamlanır.
Her sırada renkler değişerek devam edilir. 1. ve
3. sıra: 188 numaralı İplikle, 3. sıra 5090 numaralı iplikle, 4. sıra 1036 numaralı iplikle, 5. sıra 1249 numaralı İplikle, 6. sıra 195 numaralı iplikle örülerek tamamlanır.
Etek uçlarına ve yakaya 1 adet tırabzan yapılır, 2 adet zincir çekilerek tırabzanın İçine batıIir. 5 kere aynı işlem tek yere batılarak oyalanır.

il_430xN.17126768.jpg

alpacaponchonewbig5wb.gif

Malzemeler:

İp: 900 gr

Tığ: 2 numara

br3fleeceponcholgjn8.jpg

Kızlar benmi yanlış görüyorum bu model tığ ile yapılmış değilmi ama anlatımında şiş ile diyor anlamadım:acep:

PANÇO: 177 ilmek başlanır> Başta ve sondaki İlmekler ters örülerek diğer ilmeklere nohut modeli uygulanır> (3 ilmek bir defada toplanır, 1 ilmek şişten çıkarılmadan 1 düz, 1 ters, 1 düz örülerek artış yapılır>)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar