Bana kızmayın Lütfenn

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

guzelcem

Misafir
"her nefis ölümü tadacaktır" sözünüde dövme yapdırsınlar, ben üniversitede çalışdım bir çok aklı başında şimdiki sösyete ilahiyat prof... bile bu konu üzerinde tartışdım gençler ve hocalarımdan alkış aldım diyorum ki GÜNAHHHHHHHHH HARAMMMMMMM kişi yapdırsa bile mındar dır.... kimsenin vebaline girmek gibi niyetim yok aksine sevab kazanıyorum ALLAH katında bu tür hoca ve ilahiyatcılar olduğu sürece insanlarımız günah olanı yapmaya devam edecekler anladınız mı:!!!! Herşeyi ALLAH bilir... dün ve bugün imam -hoca -hafız bu konuyu aktardım çok günahdır haramdır gusül abdest geçmez arkadaşım dediler... işte bu kadar ...

R

Rosie

Misafir
insanlara pis,cenabet,müslüman değilsin gibi durumlara çekerek ne kadar sevap kazanırsınız kimse bilmez tabii.Şu anda ne kadar şakşaklandıgınız emin olun kimseyi ilgilendirmiyor ya da kimden aldıgınız.Sadece bu şekilde konuşmanız ne kadar uygun bilmiyorum.Her şeyi allah bilir diyorsunuz da sanki dövme yaptıranlar müslüman değil,pis,iğrenç diye konuşmasını da biliyorsunuz. Sizin deyiminizle yine söylüyorum siz her şeyi bilmezsiniz her şeyi ALLAH bilir kimin ne oldugunu,ne olacağını. Ki kimsenin dini,dövmesi de burada hiiiç kimseyi ilgilendirmez

M

madesam

Misafir
madesam senin gibi insanların olması gerçekten çok güzel.İşte insanları böyle dinden soğutuyorlar o günah bu günah müslüman olmazsın dinden çıkarsın bilmem ne diye.senin gibi düzgünce olması gerektiği gibi anlatıp saygı da duyup düşüncelerini söylemen çok çok güzel bir şey.Ha bende de dövme var piercing de var kimse de bana evet dinim islam müslümanım ama kimse de bana,dövme yaptıranlara pissin,cenabetsin,müslüman değilsin demeye getiremez.Kimse kimsenin görüşüne de karışamaz çok biliyosunuz ya dinen de uygun değil bu.Herkesin inanışı kendinedir.kimse düşüncesinden,dövmesinden dolayı özür dileyerek söylüyorum hakaretlere cenabetsiniz gibi laflara maruz kalamaz.Ben 19 yaşımdayım benden yasca büyüksünüz annemden 2 yaş küçüksünüz ama inanın ben bu lafları söylemek zorunda oldugumdan utandım.Sizin bilmeniz gerekir bunları benden çok bilmem anlatabildim mi? Dövmem var piercing takıyorum ve çok MUTLUYUM hey allahım ya

sağol canım ya.. valla moralim bozuluyor benim..

M

madesam

Misafir

neden moralin bozuluyor diye merak ettim ön sayfalara bakınca anladım canm bir insan bencede bilgili olmadığı konuda yorum yapmamalı bende sevmiyorum aslada yaptırmam ama yaptıranlara saygım var ne diyebilirim ki herkesin özgür iradesi :lilav:

ben de asla yaptırmam ama yaptırana da bişi demem herkesin aklı fikri var yani..

G

guzelcem

Misafir
insanlara pis,cenabet,müslüman değilsin gibi durumlara çekerek ne kadar sevap kazanırsınız kimse bilmez tabii.Şu anda ne kadar şakşaklandıgınız emin olun kimseyi ilgilendirmiyor ya da kimden aldıgınız.Sadece bu şekilde konuşmanız ne kadar uygun bilmiyorum.Her şeyi allah bilir diyorsunuz da sanki dövme yaptıranlar müslüman değil,pis,iğrenç diye konuşmasını da biliyorsunuz. Sizin deyiminizle yine söylüyorum siz her şeyi bilmezsiniz her şeyi ALLAH bilir kimin ne oldugunu,ne olacağını. Ki kimsenin dini,dövmesi de burada hiiiç kimseyi ilgilendirmez

Okuyun eyyyy diplomalı cahillerrr Allah (cc) insana özel bir önem vererek onu en güzel biçimde azalarını son derece dengeli ve bir o kadar da âhenkli bir şekilde yaratmıştır. Güzel yaratılan insanın güzelliklerine güzellik katması için süslenmesine de izin verilmiştir. Yüce Allah Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurmuştur: “Allah’ın kulları için yarattığı süsü ve güzel rızıkları kim haram kıldı? De ki; onlar dünya hayatında özellikle kıyamet gününde mü’minlerindir” (el-A’râf 7/32).

Bir sahâbe güzel giyinme hakkında Hz. Muhammed’ (sas) sorduğunda şu cevabı aldı: “Allah güzeldir güzelliği sever” (Müslim “Îmân” 147).
Bu bilgilerden anlaşıldığı gibi insana güzel giyinmesi takı-ziynet takınması bedenini ve elbisesini süslemesi güzelliklerini koruması kendisini güzelleştirerek görünmesi helâl kılınmıştır. Ancak insanın yaratılışından gelen özellik ve şeklini değiştirmeyi yani fıtratı değiştirmeyi hedef alan müdahaleleri ve tasarrufları yasaklanmıştır. “Dövme” buna örnektir. Arapçada; “veşm” denilen dövme yaptırma yaratılışta vücutta olmayan bir şekli motifi resmi vücut derisine iğneyle bir tür kazıyarak hayat boyu kalacak şekilde işlenmesi demektir. Bu izahtan da anlaşıldığı gibi dövme ile insan vücuduna kalıcı olacak değişim müdahalesi yaparak hakkı olmayan bir tasarrufa kalkışmaktadır.
Hilkatin (yaratış yaratılış) değiştirilmesinin yasak oluşu Kur’an’da şu âyetle açıklanmıştır: “Allah onu (şeytanı) lânetlemiş; o da: ‘Yemin ederim ki kullarından belli bir pay edineceğim’ demiştir. ‘Onları mutlaka saptıracağım muhakkak onları boş kuruntulara boğacağım kesinlikle onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar (putlar için nişanlayacaklar) şüphesiz onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler’ (dedi). Kim Allah’ı bırakır da şeytanı dost edinirse elbette apaçık bir ziyana düşmüştür” (en- Nisâ 4/118119). ben araştırıp okuyup sizlerin önüne seriyorum beyninize ve kalbinize imanınıza işlesin okuyunnnnn.

G

guzelcem

Misafir
Evet günahtır. Her şeyi Kur’anda bulmak zordur. Sahih-i Müslim'de bildiriliyor ki:
İbni Mesud hazretleri (Dövme yapan ve yaptıran peruk takan ve taktıranlara lanet olsun) mealindeki hadis-i şerifi rivayet edince Ümmü Yakub adında ihtiyar bir kadın itiraz edip "Ben Kur'anın hepsini okudum ama böyle bir lanet yok” dedi. İbni Mesud hazretleri "Dikkatli okusaydın mutlaka görürdün” diyerek şu mealdeki âyet-i kerimeyi okudu:
(Resulullahın size verdiklerini alın yasakladıklarından sakının!) [Haşr 7]Okuyunnnnnn :zopa::zopa::zopa::zopa:

R

Rosie

Misafir
sadece gülüyorum çok şükür cahil değilim bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmam.Benim düşüncemde olmasalar bile saygı duyarım.Sizin yapmadıgınız bir hareket bu gerçi..Tamam ben size bir şey demiyorum artık herkes nasıl inanırsa inansın hiiç umrumda değil.Siz de daha fazla uzatmayın günah münah bilmem ne diye.Herkesin günahı kendine nasıl olsa.sizin araştırmanıza gerek yok ben merak ettiğim şeyleri madesam gibi kişilere sorarım zaten İyi geceler size.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
arkadaslar lütfen bu konuyu fazla germiyelim:ayk:
birbirimizin düsüncesine saygi duyalim-ayse

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar