Atatürk Diyor Ki;

leyla

Daimi Üye
Tepki
1.292
Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir. (1929, İstanbul) (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997, s. 279)

G

GuL_CiCeGi

Misafir
her kelimesinde bir anlam bir mana var harika bir insan mükemmel bir kişilikti Yüce Atatürk onun gibi bir insan bir düşünce bir kişilik daha gelmez dünyaya saygıyla anıyoruz...

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
"İnkılap, Türk ulusunun son asırlarda geri bırakılmış kurumlarını yıkarak yerlerine, ulusun en yüksek uygarlık düzeyine ilerlemesini sağlayacak yeni kurumlar koymaktır."

Mustafa Kemal Atatürk

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
"Milletimizin saf karakteri yetenekle doludur. Ancak bu doğuştan gelen yeteneği geliştirebilecek metodlarla donanmış vatandaşlar lazımdır."

Mustafa Kemal Atatürk

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ATATÜRK Diyor ki:

"Denebilir ki, hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var: Çalışkan olmak! Servet ve onun doğal sonucu olan rahat yaşamak ve mutluluk, yalnız ve ancak çalışanların hakkıdır. . Yaşamak demek çalışmak demektir."

Mustafa Kemal Atatürk

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
images

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar