Aşılama Yaptıranlar Yaptırıcak Olanlar

barzey

Yeni Üye
Tepki
23
Merhabalar; Aşılama yolundaki tecrübelerimizi paylaşalım istedim...
Benim ikinci aşılamam 1 ekimde yapıldı beklemedeyim şuan...polikistikover ve hipotroid hastalığım var,gerçi ikisininde tedavisi yapıldı...bir erken doğum,bir dış gebelik birde düşüğüm oldu....ikinci aşılama sonucunu bekliyorum 12 günüm var....:huhuu:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
canım ben dört defa aşılama yaptırdım,dördüncü aşılamam tuttu şimdi dört aylık hamileyim..rabbim senin yüzünüde güldürür..kaç senelik evlisin?

OP
B

barzey

Yeni Üye
Tepki
23
Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım benim...ben 5 yıllık evliyim canım,adet olamamama ve yumurta büyümeme sıkıntısı var,gonal f kullandım..tutmaz ise tüp bebek diyor hoca ama bakalım......tüp denemedinmi cnm??

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
yok canım bende tüp bebek için aşılamaları hızlandırmıştım,son iki aşılamam tüp bebekte kullanılan iğnelerle olacaktı,bu iğnelerde baya pahallı,bu iğnelerle yaptırmadan devlet tüp bebek hakkı vermiyo..neyseki ilk iğneli aşılamamda hamile kaldım allahın izniyle..bizimki sebepsiz infertiliteydi..kaçıncı ayında erken doğum yaptın ve sebep neydi canım?

OP
B

barzey

Yeni Üye
Tepki
23
Canım tüp bebek tedavisinde de gonal f ve megolan diye iğne kullanılmıyor mu?? ben onları kullandım ama....ssk lı olduğum halde ikisine 250 tl verdim iğnelerin......24 haftalıktı.....sebep yoktu cnm...genel kontrole gittim suyu azalmış dediler......biraz doktor hatası oldu....ozamnalar özel doktorum yokdu.....alttan 10kere baktılar sanırım.....ben zaten gelemem jinekolojik muaynede bile bayılan bir tipim....dayanmadı suyum patladı.....mecbur erken doğum yaptım...normal doğum şeklinde oldu suni sancı ile.....kızım yaşıyodu aslında ama izin vermediler yaşamasına...oda ayrı bir acı.....2yıl geçti üstünden...bu yıl denemeye başladım işde cnm.......hep kendiliğinden gebe kalıyodum adetlerimde düzenliydi...1 yıldır polikistik teşhidsi konuldu...hayırlısı bakalım cnm

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
canım ben puregon iğnesini kullandım tüp bebekte kullanılıyor göbekten vuruluyo bizde emekli sandığına bağlıyız bu iğneyi almak için hastaneden rapor çıkarttık..benim doktorum zekai tahirde çalışıyo ben onun muayehanesine gidiyom tunalı hilmiye,yani doktor kontrolündeyim..ilk 10 haftaya kadar alttan bakılıyo sonra göbekten bakılıyo..rabbim sana bir daha o acıları yaşatmasın bu sefer meleğin gelir inşallah..bol bol dua et..

OP
B

barzey

Yeni Üye
Tepki
23
canım benim şuanki doktorumda zekai tahirden:)) mustafa uğur klinik şefi.....sen kime gidiyosun.....

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
benim doktorum belgin polattı..geçen ay muayehaneyi kapatmak zorunda kaldı,hani muayene ve hastaneyi tercih etmek zorunda bırakılıyorlardı ya..altı ay sonra hastaneden emekli olacak yeniden açacak...zekai tahirden yeni emekli olan irfan hoca var ona yönlendirdi bu ay ona gidecem onun muayehaneside kocatepenin yanında..

OP
B

barzey

Yeni Üye
Tepki
23
anladım canım..valla benim dokorun var özel muaynehanesi ama bilmiyorum....sağlıkla kucağına almayı nasip etsin allahım cnm.

OP
B

barzey

Yeni Üye
Tepki
23
yok canım özel muaynehanesine gidiyorum,ama aşılama için raporu zekai tahirde çıkarttı,birde kan falan vermek için hastahaneye gidiyorum,ama işlemlerimi aşılamamı falan muaynehanede yapıyor.....bugündem gidicim,yumurtanın biri çatlamamıştı ona bakıcak inşallah

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
inşallah bu sefer herşey yolunda giderde "hamileyim",
"anne oldum"diye başlıklar açarsın canım.

valeire

Daimi Üye
Tepki
784
kızlar selam bende 3 düşük bi dış gebelik gecirdim sol tüpüm alındı dış gebelikten dolay
rahimde septum varmış histeroskopi oldum alındı
şimdi 3 aylık doğal yolla hamile kalya calışıcaz ondan sonra bende tedavi olmaya baslıcam
allahım hepimize yardım etsin

tubasina

Yeni Üye
Tepki
4
arkadaşlar ben 2 senelik evliyim şimdi bebek sahibi olmayı düşünüyoruz eşimle bu süreçte yapılacak herhangi bi aşı vs. varmı acaba doktora gidicem ama bileen varsa diye size sorim dedim

srilandaysh

Yeni Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben 2 senelik evliyim şimdi bebek sahibi olmayı düşünüyoruz eşimle bu süreçte yapılacak herhangi bi aşı vs. varmı acaba doktora gidicem ama bileen varsa diye size sorim dedim

Selman Laçin'i önerebilirim size. arkadşımın doktoruydu kendisi arkadaşımın sonuç pozitifti. daha ayrıntılı şeyleri çekinmeden sorabilirsiniz bana elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım size

FatmaSare

Yeni Üye
Tepki
11
2,5 yıllık evliyim .evlilikten 6 ay sonra tek yumurta ikizlere hamile kaldim ama 5.5 aylıkken birbirlerinin suyunu çalmis ve karnimda hayatlarını kaybetmisler.dogum oldu eş ayrılmadığı için1 kürtaj yapıldı sonra parca kaldığı için bir kürtaj daha:( ve gebelikte olusan miyom için bir Histeroskopik Miyomektomi .kesiksiz vajinal yoldan miyom çikarıldı .16 aydır hamile kalmayi bekliyorum ..2 aşılama yaptırdık spermlerde sorun oldugu için yıkamada kalite hareketlilik artirildi ama sonuç olumsuz oldu..kürtaj sonrası hamilelik zor olur deniliyor acaba ne kadar doğru. Tüp bebek yolundayız insallah Hayırlısı ile arastırma yapıyoruz bildiginiz güvenilir tüp bebek merkezi varsa yardimci olursaniz memnun kalirim ..Teşekkürlerr Rabbim Hayırlısıyla nasip etsin bizlere.kaybettigim bebislerimin acısını unuttursun insallah :(

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar