Argan yağının bitmekle bilmeyen faydaları

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
argan_yagi_faydalari.jpg

Argan yağının faydaları;

Argan Yağı Yetiştirilen daha doğrusu doğada yedişen bu bitkiyi Fas kadınları kendine has yöntemle ayrıştırarak yağını çıkartıyorlar. Yüzde yüz bitkisel ve katıksız olan argan yağı, biz kadınların güzelliklerine güzellik katıyor. Özellikle saç bakımında kimi otoriteler bu yağın devrim niteliğinde olduğunu söylüyorlar. Bu yağı komşu ülkelerimiz olan Suriye, İran Irak gibi ülkelerden tedarik edebilirsiniz
Fas’ın sıvı altını olarak bilinen,yalnızca Fas’ın güneybatısında yetişen Argania spinosa ağacından elde edilen argan yağı, içerdiği E vitamini, ferulik asit ve diğer güçlü antioksidanlarla kozmetikçilerin gözdesi. Cilt kuruluğunu önleyen ve ince çizgileri dolduran argan yağı, yağlı ciltler için de umut veriyor. Bir araştırmada, argan yağı içeren kremlerin sebum üretimini yüzde 42 düşürdüğü gözlemlenmiş.
Argan Yağı Faydaları Hakkında
1-cinsel gücü artıran bitkisel yağlar arasındadır. Argan yağı, güçlü bir Afrodizyak bitki yağıdır.
2-Argan yağı hoş kokusu nedeniyle parfüm yapımında kullanılmaktadır.
3-Argan yağı aynı zamanda içerdiği şifalı bitkisel özler nedeniyle ilaç yapımında da kullanılmaktadır.
4-Argan yağı cilt lekeleri ve ciltte oluşan yaralar için de bitkisel çözüm yolu dur.
5-Argan yağı ciltteki sivilce oluşumunu engeller, oluşmuş olan sivilce kızarıklıkları ve akne lekeleri için de yaygın olarak kullanılır.
6-Argan yağı ağır makyajın ciltte oluşturduğu zararları ve harabiyeti de önlüyor. Fazla ve gereksiz makyaj yapanlar kesinlikle cilt deformasyonunu, cildin erken yaşlanmasını önlemek için argan yağı kürü yapmalılar.
7-Argan yağı, tırnak kırılmalarına bitkisel çözüm için de tırnaklara sürülerek kullanılır.

Argan Yağının Saça Faydaları
Saç Bakımında Etkili; Herkesin saç tipi farklıdır. Özellikle çok kuru ve çok yağlı saçlar saçları konusunda mustarip olan kişilerdir. Kuru saç tipine sahip olanlar saçlarına hangi nemlendiriciyi sürerse sürsün nemlenmez, yağlı saçlar her gün saç yıkamadan saçlarının daha da yağlanmasına neden olurlar bilmeksizin. Yıllar geçtikçe saçlarımız kurumaya, güçsüzleşmeye, parlaklığını yitirmeye başlar. Çünkü saç derimiz, saçlarımız için gerekli olan sebum maddesini artık üretmemeye başlar. Sebum maddesi cildimizin ve saçımızın nemlenmesini sağlayan yağdır.

Kızlar özellikle saçlara çok iyi geliyo bizim şirkette bütün bayanlar kullanmaya başladı bende mısır çarşısından aldım hafta sonu benim saçlar çok kuru gerçekten saçları nemlendiriyo yumuşacık yapıyo.tavsiye ederim aldığım argan yağı bu ....

maia_argan_ya%C4%9F%C4%B1.jpg

30 milyona aldım aldığım dükkan sahibide faslı:)

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
bende uzun zamandır yuz kremını kullanıyorum ve kullanmaya da devam edicem...yagını almak ıstedım ama orjınal mıdır degılmıdır kafama cok takıldı bende yurt dısından sıparıs ettım yagını şimdi kremınle idare ediyorm teşekkürler tırrıgım paylasımın için:ajan:

OP
zuzu44

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
canım faslı çocuk bana dediki daha doğrusu dedim çok güzel bir kokusu var bizim kızlardan biliyorum dedim faslı çocukta onlar orjinal değil içine katmasyon yapıyolar dedi benimki güzel valla

B

baharr

Misafir
bende uzun zamandır yuz kremını kullanıyorum ve kullanmaya da devam edicem...yagını almak ıstedım ama orjınal mıdır degılmıdır kafama cok takıldı bende yurt dısından sıparıs ettım yagını şimdi kremınle idare ediyorm teşekkürler tırrıgım paylasımın için:ajan:

Ben orjinali kullanıyorum. Bende İnternetten buldum fakat yurtdışı değil bursada satış merkezi bulunuyo ordan aldm

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar