Apartmanda dairenizin kapı önüne ayakkabı yada terlik bırakır mısınız?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
apartman değil bizim bırakmam eşim bırakır ama bi de kapı bizim direk dışarı açılıyo sonka bi bakmışşın ayakkabılar sırılsıklam olmuş yağmur yağmış:))

dişikomando

Daimi Üye
Tepki
295
asla- gecekonduda mı oturuyoruz .çoğu aparman da görüyorum gecekondu kültürü bırakılmamış ayrıca leş gibi kokuyor apatman.

dişikomando

Daimi Üye
Tepki
295
yapmayın bayanlar apartman kültürüne daha alışamadık.aslında anadoludan gelenler istanbulu mahvetti geldiği yerde nasıl yaşıyorsa aynen istanbul da uyguladı nezaket saygı kalmadı şehir yaşamına alışmadılar kaba ve saba yaşamaya ve çevrelerinide kaba hale getirdiler ben kadıköylüyüm basit örnek vereyim hafta sonları kalamışa iner piknik yapardık nasılmı termosta çay ve sandeviç banklar da oturur yada spor bölümünde top oynardık sonra ne mi oldu o güzelim parkın içinde mangal yapmaya başladılar çimenleri rezil ettiler

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
yapmayın bayanlar apartman kültürüne daha alışamadık.aslında anadoludan gelenler istanbulu mahvetti geldiği yerde nasıl yaşıyorsa aynen istanbul da uyguladı nezaket saygı kalmadı şehir yaşamına alışmadılar kaba ve saba yaşamaya ve çevrelerinide kaba hale getirdiler ben kadıköylüyüm basit örnek vereyim hafta sonları kalamışa iner piknik yapardık nasılmı termosta çay ve sandeviç banklar da oturur yada spor bölümünde top oynardık sonra ne mi oldu o güzelim parkın içinde mangal yapmaya başladılar çimenleri rezil ettiler

kapı önünde 1 ayakkabı bırakmayla gecekondu kültürünün ne alakası var yani o kadar da değil tabiki bırakılmaması daha uygun olur kalabalık apartmanda ama bu kadarda genel konuşup abartmaya gerek yok bencede arkadaşlara katılıyorum

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Gecekondu kulturu mu ?Ne tuhaf bı anlayıs.Evet bırakıyorum hatta sadece gunluk kullandıklarımızı degıl.Evın kalabalık oldugu gıbı bı ızlenım olusmalı bana gore.

Sık sık ısıkları da yanık bırakırım.Evde yanlız oldugum farkedılmesın maksat.Ayrıca ıkı komsu amca ve teyzem var onlar da sık sık der aman kızım merdıven yıkama gununde unutup kalma ıcerde aksama mutlaka koy kapı onune ıkı ayakkabı dıye.

Cıkarılacak sonuc:Benım ucu bucagı olmayan bı gecekondu kulturum var!!!

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921

Parısde uygun kıralıklar var ustelık asimile sorunu da olmuyo.Zaten Anadoluda yasayan ınsanları da Anadolu dısına cıkacaklarında vıze şart olmalı

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
:) ben 4 katlı bir binada ara sokakta oturuyorum ve herkezin herkezden haberi vardır mümkünatı yok birinin böyle birşey yapacagı + her gün dış kapımız kapalı olur -ayse
o yuzden ayakkabılıgım dışarıdadır neyim var neyim yok apartman kapımdadır biraz cingene gibi olduk ama olsun ehueheh evde fortmantom olmadıgından maalesef orda duruyor ama ben cok tedirgin oldugumdan en sevdiklerimi hep koltugun altına sokarım ama normal giydiklerim sürekli kapıdadır. :hhhhhh:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
asla- gecekonduda mı oturuyoruz .çoğu aparman da görüyorum gecekondu kültürü bırakılmamış ayrıca leş gibi kokuyor apatman.
:hayir: dişikomando burada hakaret edici laflar ediyorsunuz ama :hayir:
ev evdir önemli olan dışı kapısı bacası degiL de icindeki insanları insan olmasıdır !
ne yani ben hep kapıya koyuyorum evim kücük napayım tavana sokacak halim yok
bu düsünceniz cok ama cok yanlış ve insanları kücümseyici bir söz bu gece konduda neymiş ?
herkezin villası yatı katı olacak diye birşey yok ne insanlar var dışarıda donarak ölüyor haberiniz varmı bilmiyorum ama ayakkabı kalmış dışarda cokmu ?

kışın zaten soluyor o cok begendiginiz cimler :)
vatandaş ne yapsın ormanda mangal yakma orman yanar
parkta yabma cimler batar
oooooo bi pazar keyfimiz var rakımızı balıgmızı mangalımızı alıpta yeşilliktede oturamıyacaksak neden yaşıyoruz ?

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485

Siz koymazsınız, koyarsınız bu sizin sorununuzdur. Buna saygı duyarım; ama kalkıpta gecekonduda yaşayan, Anadolu'da yaşayan ve büyük şehirlere göç eden insanlara karşı bir söz söylerseniz saygı duymam.

Valla ben apartmanda doğdum, apartmanda yaşadım. Neden alışmamışım anlamadım:bayil: Kapı önüne terlik bırakır mısınız? lafını da bu kadar abartı bulmanız da hayret verici; ben bırakıyorum eşim ve benim günlük terliklerimizi; çünkü o evde yaşam olunduğu bilinmeli. Malum Türkiye'de yaşıyoruz... Hırsızlar kol geziyor.

Ben de İzmir'liyim! Ayrıca Anadolu'dan gelen insanlarımızı da bu kadar aşağılamanıza hayret ediyorum! Unutmayın;

"Köylü milletin efendisidir!"-ayse

dişikomando

Daimi Üye
Tepki
295
bayanlar nekadar alındınız (ben köylüye laf mı ettim ) sonuçta bu benim fikrim insanların gelişmeyi ret etmesine dem vuruyorum.ör:adam sokağa balgamıyla tükürüyor(köyünde toprağa tükürmeye alışmış toprak emiyor) asvaltta kalıyor kuruyor rüzgarla hertarafa yayılıyor.hatta bazen suratınıza geliyor bu tükürük başıma geldi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar