Anne olamamak demek

iklim

Aktif Üye
Tepki
219
Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Aşılanıp aşılanıp düş kırıklığına düşmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Yastığı karnına koyup gizli gizli aynada kendini seyretmek demek…

Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan tüm annelerimize, ne olur umut etmekten vazgeçmeyin demek istiyorum ve herkese sevgilerimi gönderiyorum…

alıntı....

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
nasıl bi yazı bu ya gözlerim doldu:aglayan::aglayan: allah isteyen herkese anne olmay nasip etsin alla istemeyene çocuk verir onu öyle imtihan eder kimine de vermez öyle imtihan eder alla bu imtihana dayanma gücü versin amin

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
:uzgun:Seni nasıl teselli ederim iklimim bilemiyorum inan şu an kelimlerin bittiği yerdeyim...
Bol bol dua ediyorum tüm arkadaşlarım,bebek sahibi olmak isteyen tüm canım arkadaşlarım Rabbimden bir an evvel sağlıklı meleklerini kucaklarına alırlar inşallah

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
iklim üzülme canım sabır sabır
rabbim elbet kucağına şirin bebeçikler verecektir balım
benim de kızkardeşimin 5 seneden beri olmuyor hayata küskünde değil gülüyor ama ben biliyorumki içi sızlıyor
rabbim sana asi gelmek istemem ama neden neden ya
evlet özlemiyle yanıp tutuşanlara evlet vermezken sokağa atan kişilere verirsin :aglayan:
ne olur allahım o vicdansız kullarına değilde evlat bebek hasretiyle yanalara evlet ver rabbim

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
allahım herkese hidayet ver rabbim offffffffffff
ankaradaki olayı duydunuzmu
kadın evli 2 çocugu var ve sevgilisinden hamile kalmış kocasıda dış memlekete çalışmaya gitmiş
bebeği doğurmuş emlakcı sevgilisinin dükkanının önüne koymuş bebek ölmüş offffffff
böylelerini elime vereceklerki tavuk gibi yolayım ya

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Dün haberlerde izledim

yeni doğmuş bi bebek

üzerine sahipsiz bebek yazmışlar offffffff

İşte bende bunları anlamıyorum..Sen nasıl bir vicdansın o masum,günahsız sübyanı sokağa bırakırsın-kizgin
Yazık çok yazık...
Bir tek o değil;
İkiz bebek buluyorlar sokak ortasında ve bir poşetin içinde daha 20 günlükler:gitme:
Rabbim sen büyüksün,sen biliyorsun kime vereceğini,vermeyeceğini.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar