Anne bu nedir?

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225

Çocuğunuz bir gün merak içinde cinsel organını göstererek sorar: Bu nedir?

Çocuklar 2-3 yaşlarında vücutlarını keşfetmeye başlarlar. Bu çocuğun duygu, düşünce ve beden gelişimindeki ilerlemenin doğal bir parçasıdır. Çocuğun zihninde her insanın iki kolu, iki bacağı ve tıpkı kendisininkine benzeyen tek bir penisi/vaginası vardır. Çocuk karşı cinsten bir kimsenin kendisi gibi bir penise yahut vaginaya sahip olmadığını fark ettiği anda kendini kandırılmış hisseder ve telaşa kapılır. Erkek çocuk kızdaki penisin birisi tarafından koparıldığını düşünürken, erkeğin penisini keşfeden kız çocuğu da kendini yoksun hisseder. Bu noktadan itibaren çocuk sorularına bir cevap aramaya ve anne babayı sorgulamaya başlar.

Çocuğunuz Cinsel Organını Göstererek Sorar: Bu Nedir?
Çoğu aile kulağa daha hoş ve daha masumane geldiğini düşünerek çocuklara cinsel organlarının isimlerinin “pipi, kuku, küçük kuş, çeşme” olduğunu söyler. Çocuklara bu organların isimlerini doğru vermek önemlidir.

-Bu senin penisin. Bütün erkek çocukların ve adamların da penisleri var. Kız çocuklarında ve babalarda ise çişlerini yapabilmeleri için daha başka bir organ var. Daha aşağıda yer alan bir delik.

-Bu senin vaginan. Bütün kız çocuklarında ve kadınlarda da bundan var. Ama erkeklerin penisi vardır. Kızlarınkinden daha yukarıda ve daha büyük bir yapıdadır.

Bu açıklamanda sonra çocuğunuzun size farklı sorular yöneltmeye devam edecektir.

Niçin Kızların Penisi Olmaz/ Niçin Erkeklerin Vaginası Olmaz?
Bu konunun dikkatle açıklanması önemlidir. Aksi halde erkek çocuk sahip olduğu penisten dolayı bir üstünlüğe sahip olduğu fikrine kapılabilirken kız çocuksa kendini yoksun/cezalandırılmış hissedebilir.

-Bir penise veya vaginaya sahip olmak bizi kız ya da erkek yapan şeydir. Annelerde de penis yok, babalarda da vagina yok.

Niçin Annemin Vaginası/ Babamın Penisi Benimkinden Daha Büyük?
-Annenin/ babanın tüm vücudu seninkinden daha büyük. Tıpkı elleri, ayakları gibi vaginası / penisi de seninkinden daha büyük. Sen büyüdükçe tüm organlarının büyüyeceği gibi senin de vaginan/penisin tıpkı annen baban gibi büyüyecek.

Cinsiyet ve cinsellik eğitimini ciddiye alıp çocuklarınızı daha küçük yaştan bu konularda bilgilendirmekte büyük fayda var. Aksi halde dünyaya cinsiyetinin farkına varmamış ve cinselliğini yaşayamayan, tatminsiz bireyler yetiştirmiş oluruz.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ben bunu yaşadım ikizlerimde kızım arkadaşlarımla otururken yanıma geldi geldi anne cisim deldi dedi bende kalktım götürürken bana göstererek anne bu benim neyim oyuyo dedi ınk:zonk: kaldım dedim nunus oda bana neden sefanın nunusundan ip var ben daha bi şokla:zonk::zonk:kalakalmışdım:kahkaha:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Bu durumu bizde yaşayacağız sanırım :acep: Çocuklarımıza herşeyi net,açık ve güzel bir dille anlatmak,onları bilgi sahibi yapmak gerçekten zor.Allah tüm annelerin yardımcısı olsun.

Şuan bile onu tutup yüzünü tatlı tatlı yapıp,gözlerini açıp hı hı hı diyor.Bende benim oğlum onun sayesinde çişini yapabiliyor değilmi tatlım diyip yanaklarına kocaman öpücük konduruyorum :D İleride bunu cevaplamak daha zor olacak :acep:

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Benim ki sormadı bu ne diye zaten pipi olarak biliyor yavrum:cokkomik:
Ama neden çiş yapıyoruz diye soruyor bende onun anlayabileceği şekilde cevap vermeye çalışıyorum
Ya bide direk anlatsak başkalarının yanında söylüyorlar olan bizim normalden domatese dönüşen suratımıza oluyor:eek:ys::cokkomik:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Benim ki sormadı bu ne diye zaten pipi olarak biliyor yavrum:cokkomik:
Ama neden çiş yapıyoruz diye soruyor bende onun anlayabileceği şekilde cevap vermeye çalışıyorum
Ya bide direk anlatsak başkalarının yanında söylüyorlar olan bizim normalden domatese dönüşen suratımıza oluyor:eek:ys::cokkomik:

Ay evet canım.Bizimkide pipi diye biliyor.Çiş yapmaya yaradığını biliyor.Neden çiş yapıyoruz demedi daha :cokkomik: küçük olduğundan:sok Aman Allahım ne sorularla karşı karşıya kalacağız büyüdükçe :eek:ys:

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Bizimkinin sorduğu soruları bir duysan mesela elektirkler kesildiğinde
-Anne elektirik neden gitti
-Amcalar tamir yapıyor oğlum
-Neden tamir yapıyor
-Bozulduğu için
-Neden bozulmuş
-Rüzgar estiği için(dün gece rüzgar vardı)
-Rüzgar estiği için dedi
orda sustu şükür bide rüzgar neden esiyor dese tıkanıcam artık
Çünkü anlayabileceği şekilde ne söylicem:cokkomik:
Tabi arkasından başka sorular geliyor bitmek bilmeyen:cokkomik:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Bizimkinin sorduğu soruları bir duysan mesela elektirkler kesildiğinde
-Anne elektirik neden gitti
-Amcalar tamir yapıyor oğlum
-Neden tamir yapıyor
-Bozulduğu için
-Neden bozulmuş
-Rüzgar estiği için(dün gece rüzgar vardı)
-Rüzgar estiği için dedi
orda sustu şükür bide rüzgar neden esiyor dese tıkanıcam artık
Çünkü anlayabileceği şekilde ne söylicem:cokkomik:
Tabi arkasından başka sorular geliyor bitmek bilmeyen:cokkomik:

:sinifsinif: Aneeeem yandık desene :2::2:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar