Altın kesesi (Muhallebili Krep Kese)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528

resim

Para-Altın kesesi(Muhallebili Krep Kese)
Krep İçin Malzemeler:

• 1 su bardağı süt
  • 2 yumurta
  • 1,5 çorba kaşığı şeker
  • 2 çorba kaşığı kakao
  • 6 çorba kaşığı un
  • 1 çorba kaşığı tahin
Muhallebisi İçin Malzemeler:(yalancı tavuk göğsü tarifidir bu,pratik olarak içine pasta kreması,dolgu kreması,cremole kullanabilirsiniz vaktim kısıtlı olunca ben öyle yapıyorum)

• 1 litre süt
  • 150 gr margarin
  • 4 kahve fincanı un
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 paket vanilya
bu tatlı için bu muhallebi tarifinin yarısı da uygulanabilir çünkü fazla geliyor ama kalanı da küçük bir borcama koyup servis edebiliriz.

Süslemek için:

• pasta simi
  • minik pasta boncukları
  • kürdan
Yapılışı:Önce krep malzemelerinin hepsi mikserde güzelce çırpılır,süzgeçten geçirilir(pütürlü olmaması için)Kızgın teflon tavaya,krep tavası olursa daha iyi olur,1 yemek kaşığı krep dökülür.Kaşıkla yuvarlak şekilde düzgünce yaydırılır(biraz zor oluyor ama bir kaç yapıştan sonra alışılıyor)altı üstü çevrilecek pişirilir.Krepleri kapaklı bir kaba koyuyoruz üst üste.Yaklaşık 25-30 tane mini krep elde ediyoruz.

Muhallebinin Tarifi:Margarini tencerede eritip üzerine unu ekleyelim,biraz kavrulduktan sonra sütü ve şekeri de ekleyip sürekli ve hızlı biçimde karıştıralım.Koyulaşıp muhallebi gibi olmaya başlayınca vanilyayı ekleyip mikserle 3-4 dk çırpalım pürüzsüz hale gelinceye kadar çırpıyoruz.
Muhallebi soğuduğunda Bir tane krebin ortasına yaklaşık 1 tatlı kaşığı kadar muhallebi konur.(Fazla koyarsanız kapatırken patlıyor krepler)Krep ikiye katlanır,kürdan bir ucundan başlanarak teğel yapar gibi batırılarak kapatılır.Üstte kalan kıvrımlı bölgelerin içine boncukları serpilir.Üstüne ve yanlarına da pasta simi serpilip servis tabağına dizilir en az 1,5 saat buzdolabında bekletilip soğuk servis yapılır.

Kaynak :mutfakcadisi.blogsayfasi

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687

oneeeee süper birşey yaaaa aboooo bayıldım
tesekkürler nk'm süper valla

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar