Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Akrep Burcu 23 Ekim - 22 Kasım

Konu, 'Akrep (23 Ekim - 21 Kasım)' kısmında Şahmaran. tarafından paylaşıldı.

  1. Şahmaran.

    Şahmaran. Admin

    Kayıt:
    9 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    38.084
    Beğeniler:
    50.396
    [​IMG]

    Gurubunuz : Su

    Uğurlu gününüz : Salı

    Uğurlu sayınız : 9

    Uğurlu taşınız : Topaz

    Uğurlu renkleriniz : Canlı kırmızı, siyah

    Uğurlu çiçekleriniz : Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği

    Uğurlu kokunlarınız : Misk, manolya

    Uğurlu müzik : Marşlar ve canlı parçalar

    En bilirgin özelliğiniz : Karanlık

    En büyük emeliniz : Zenginlik

    En büyük hatanız : Merhametsizlik

    En büyük arzunuz : Ömür boyu güven

    Akrep burcu kişilerini tanımlamak çok zordur, çünkü her zaman uç noktadadırlar. Onlar için yarım ölçü yoktur. İstekleri ile(özellikle cinsellik konusunda) tanımlanırlarsa da yaşamın her alanında tutkuları vardır. Akrep burcunu tanımlayan cümle,"ARZULUYORUM"dur. Bu yüzden hiçbir şeyi yarım bırakmaz, tam yaşarlar. Yaşama güçleri kadar fiziksel güçleri de kuvvetlidir. Her an patlamaya hazır yanardağ gibidirler. Akrep'lerin güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini kontrol altında tutsalar bile bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Kızgın bir Akreb'in gözleri bir Aslan'ı bile yolundan döndürebilir. Duygularına kapılırlarsa tehlikeli olabilecekleri için hareketlerini sürekli şekilde mantık kontrolü altında tutmaya çalışmalıdırlar. Bu burçtan en iyi ve en kötü insanlar çıkabilir. İlkeleri"ya hep ya hiç"tir. Ukala, kendini beğenmiş ve iki yüzlü insanları sevmez, bu tipleri aşağılamaktan zevk alırlar. Biraz patavatsız ve kaba kişiler olup, acı konuşurlar. Uzlaşmaya yanaşmaz, görüşlerinin doğrultusunda giderler. Akrep'ler sevilmemekten korkmazlar ama dikkate alınmak isterler. Görüşlerini kabul ettirme konusunda çatışmaktan ve onaylanmamaktan çekinmezler.

    Kuşkucu olduklarından kolay inanmazlar, fakat inandıklarını sonuna kadar savunur, ödün vermezler. kendilerinden başkasına güvenmez, yeni düşünceleri kolay kabul etmezler. Nefret ve eylemleri gerçeğe değil kişisel nedenlere dayanır.

    İstediklerini elde etmek için kullandıkları taktikler dolambaçlı ve acımasızdır. Kedilerine adaletli davranmadığını hissederse öç alabilmek için ellerinden geleni yapan vahşi yaradılışlı kişilerdir.

    Akrepler işlerini tek başlarına yapmayı sever, bunu da başarırlar. Gösterişi sevmedikleri için başkalarının onun yaptığı işi bilmesi önemli değildir. Yeter ki kendini bilsin. Yaşam onlar için ciddi bir iştir. Sabır ve özenle çalışır, hedeften şaşmazlar. Engellerini nasıl aşabileceklerini sezer, fiziksel dayanıklılıklarının yardımı ile iş bitinceye kadar bırakmazlar ve yaşama doğmaktan başka borçları olmadığına inanırlar.

    Akrepler kendilerini kandırmaz, gerçekle acı olsa yüz yüze gelmekten kaçınmazlar. Karşılarındakinin zayıf yanını keşfettikleri zaman zorlanırlarsa bunu silah olarak kullanmaktan çekinmezler. İnandıklarını açıkça ve acı biçimde söylediklerinden çok düşman kazanırlar.

    Bütün basitliklere yatkın, habis, kanuna karşı kişiler olabilir, iyiye ve doğruya yalnız kendilerinin karar verebileceklerine inanırlar. Alkole, aşırı yeme-içmeye yatkındırlar. Yaşamları boyunca bir şey için çalışır, amaca ulaşınca başka bir şeye başlar ve kendilerini yenilerler.

    Zayıf Akrep'ler ise zehirlerini içlerine akıtır, kendi kendilerinin yıkımına neden olurlar. Kötü bir akrep, öç almak için her şeyi yapabileceğinden son derece tehlikeli olduğu gibi, iyi bir Akrep'te gücünü olumlu yönde kullanarak insan sevgisi ile iyi bir önder olabilir.

    Akrep burcu insellik, ölüm ve yenilik burcudur. Yaşam ve ölüm, esrarlı oluğu için onlara çekici gelir. Cinsellik yaşamın bir parçası olduğundan çok önemli, yaşamın ta kendisi, ölüm ise diğer ucudur. İlgi, tutku ve istekle severler ama cinsel yaşamları doğurucu değilse bu açığı kapatmakta güçlük çekerler. Kişisel yaklaşımlarında sezgiye dayanan bir duygusallık vardır.

    Çok flörtçüdürler. Duygusal ilişkileri içten ve ciddi olmasına karşın çabuk sevgili değiştirirler. En yakın ilişkilerinde bile kendilerine ait özel bir şeyin gizli kalmasına özen gösterirler. Evleri her zaman kalabalıktır. Lüks; Akrep'lerin kendilerini başarılı hissetmelerini sağlar. Evlerinin tek yöneticisi olmak ister, bunu sağlamak için ne gerekirse yaparlar. Hem yakınlarını hem arkadaşlarını yönetmeyi severler.

    Ruh doktoru, dedektif,polis,patolojist, eczacı, medyum, cani ya da asker olabilirler.

    Önemli bir iş yaptıklarını biliyorlarsa hoşnut olur, sorunların kökenini incelemekten mutluluk duyarlar. Genellikle cerrahi tıp ve ruhbilim dallarında başarılı olurlar.

    Akrep'ler kendilerini çocuklarına adarlar fakat yetiştirme yöntemleri biraz serttir. Çok sabit fikirli olduklarından çocuklarının soru sormalarına izin vermezler. tehlike anında akrep ana-babaları olağanüstüdürler. Akrep burcunda doğan çocukları hep oyalamak ve enerjilerini harcamalarını sağlamak gerekir. Oyuncaklar, kitaplar, detektif hikayeleri onları oyalar. Kız olsun erkek olsun küçük yaşta yüzmeyi öğrenirler. Sır saklama huyları olumlu yönde geliştirilmeleri ve küçük kardeşlerini kıskanmamaları öğretilmelidir.
     
    azRa eLa, Oruc ve BELKIS bunu beğendi.
  2. BELKIS

    BELKIS Daimi Üye

    Kayıt:
    17 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    454
    Beğeniler:
    307
    akrep burcuyum ve kendimi seviyorum :D
     
  3. külkedisi

    külkedisi Daimi Üye

    Kayıt:
    24 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    490
    Beğeniler:
    392
    cani denmiş çok ilgimi çekti.
     
  4. yağmur yürekli

    yağmur yürekli Üye

    Kayıt:
    29 Ocak 2009
    Mesajlar:
    39
    Beğeniler:
    30
    akrep burcuyum ama bu özelliklerin çoğu bende yok ama ilginç bu kadar kötümüyüz yahu
     
  5. panter

    panter Daimi Üye

    Kayıt:
    29 Mart 2010
    Mesajlar:
    25.505
    Beğeniler:
    9.509
    tam bi akrep kadınıyım kuyruguma kadar:dertli:
    bütün özelliklerini taşıyorum
    akrep olmaktan gurur duyuyorum:panter:
     
    gül gazeli bunu beğendi.
  6. azRa eLa

    azRa eLa Üye

    Kayıt:
    12 Ekim 2010
    Mesajlar:
    22
    Beğeniler:
    29
    bende akrep buRcuyum vee sonuna kadaR özeLLikLerini taşıorum
     
  7. gül gazeli

    gül gazeli Daimi Üye

    Kayıt:
    28 Ekim 2010
    Mesajlar:
    1.049
    Beğeniler:
    1.321
    akrebim bütün özelliklerini taşımıyorum ama akrep olmaktan çok memnunum kötü diyenlerede pehhhhhhhhhhh diyorum