Ağlamak üzereyim :(

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
kızlar çok kötü hissediyorum 5 haftalık hamileyim biliyosunuz

8 gün önce öğrendim ve hemen gittim zorda olsa keseyi gördü çok küçükmüş ama bende adet sancıları devam etti arada geliyo ve gidiyo 2 gündür yoktu bugün sabah başladı hala devam ediyo ayrıca idrarımda yanma var zaten bende
idrar yolları iltihabı vardı kaynanamla gittiğim için bişeyde diyemedim ama şimdi nüksetti ve ağrım var yanma var oramda:( doktoru aradım diyoki senin hamileliğin ağrılı başladı kanama olursa düşük olur diyo o kadar rahat ve kolay söylüyoki bu benim ilk gebeliğim beni rahatlatması için aradım halbuki:( soğuk soğuk terliyorum bunalıyorum ağrılarım var korkuyorum :(idrar kültürü yap 3 gün içinde çıkar sonuçla gel diyo dengesiz doktor :(

değiştiricem yarın başka doktora gidicem kızlar normalmi bunlar ara ara karnımın ağrıması adet olucak gibi akıntım var sarı kokulu idrar yollarımda iltihap var bebişime bişey olur diye çok korkuyorum bi akıl verin Allah bebeğimi bana bağışlasın sağlıklı sıhatli eli ayağı düzgün ne olur dua edin

sop

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Geçmiş olsun canım .
Doktorlar genelde ne varsa pat pat söylüyorlar , hamile hastasının psikolojisini düşünen doktor bulmak gerçekten zor. Bunun için üzülme önce.
İdrar yolu enfeksiyonun tavi edilebilir hamile olsan bile , hamilelere uygun ilaçlar var sonuçta , yalnız senin hamileliğin ağrılı başladı kanama olursa düşük olur diye varsayımlı konuşması bana garip geldi , insan tedaviye yönelik yönlendirme yapar ürolojiye yönlendirir en azından değil mi?
Doktorunu değiştir bir an önce tedaviye başla canım.
Düşük olması korkusuyla yaşama , şu da bir gerçek erken kaybedilen bebeklerde muhakkak ki bir problem yaşanıyor ki vücut ona göre hareket ediyor ve hamilelik sonlanıyor.
Suyunu iç bol bol , güzelce dinlen ve yarın başka doktora görün , hayırlısı inşallah.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
canım Allahın izniyle bebeğine birşey olmaz merak etme.onu melekler korur,bence o felaket tellalı doktoru çok ciddiye alma.
ama idrar tahlili yaptırman lazım.eğer yanma varsa başka doktora gitsen bile o doktorda aynı şeyi söyleyecek.
belki antibiyotik yazıcaklar ona göre

Tepki
49
inshaallah bisey olmaz canim... bir konum vardi gordun mu bilmiyorum...bugun bende kurtaj oldum bebegimin 6 haftaikken kalbi durmus... cok zor bir durum.. Allah bebegini korusun... baska doktora git inshaallah hersey yoluna girer. dikkat et kendine...

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bende hamileyken adet olacakmışım gibi karnım agırırdı şükür bişey olmadı...bendede akıntı oldu tüm hamilelerde olduğu gibi..sende dinlen iş güç yapma agır kaldırma yorma kendini..

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Kızlar kardeşim ablam gibisiniz hepiniz iyiki varsınız yarın öğleden sonra doktora gidicem başka doktora inşallah herşey yolundadır bebişim beni asla terketmez sağ salim sağlıklı eli ayağı yüzü düzgün hayırlı bi evladım olur:mendil:

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
çalışıyorum ama ben keşke çok param olsaydıda çalışmasaydım evde dinlenseydim :(

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
kızlar dün akşam hiç bişeyim yoktu ne oluyosa sabahları oluyo hep anlamıyorum öğleden sonra gidicem Allah ın izniyle doktora kaynanamda gelicek orda bekliycek beni bışak gibi kramplar giriyo karnıma bakalım ne diycek :acep::mendil::mendil:

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
pervin bir kere moralini bozma. kötü şeylerde düşünmeki herşey iyi gitsin. evren olayı. herşey güzel gidecek diye düşün. birde istersen bir başka doktorada görün. geçmiş olsun..

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Geçmiş olsun canımmm...
Biz bebeğimle 17 haftalığız bende de akıntı ve aynı tarif ettiğin gibi yanma oluyor.
Bol bolsu iççç... ve ayaklarını sıcak tut... Adet sancılarıda normal bunuda kafana takma...
Ben her adet zamanım geldiğinde hala yaşıyorum...
Senin tek yapman gerekenler çok basit bol su iç ağır kaldırma kendini soğuktan koru Sonra Allaha emanetsin bebeğim.
Doktorlar bazen en kötü gerçeği kabullendirmeyi tercih ediyorlar doktorunu değiştir kafanda rahatlasın bu rahatsızlıklarımolmasına rağmen testlerimin hepsi bu güne kadar iyi sorunsuz çıktı

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Kızlar hepinizi kocaman öpüyorum ve sıkı sıkı sarılıyorum hepinize cumartesi doktora gittim yani başka doktora hiç bişey söylememe gerek kalmadan tek tek kendisi söyledi herşeyi bu ağrılar normal dedi ama keseyi belli belirsiz gördü % 99 var ama yinede tam görmeliyim haftaya gelin dedi neden hala göremedi ya bakalım inşallah bu hafta bebişimi görür :)

bi türlü kendini göstermiyo bebişim doktor ne yiyip ne içmemem gerekeni söyledi sol tarafına yat ilişki yasak dedi bol bol meyve sebze ye dedi makarnayı hamur işlerini yasakladı ağır kaldırma dedi

kızlar bu cumartesi bekliyo bizi bu sefer görsün ya neden gözükmüyorki 5 haftadan fazla oldu nerdeyse kaç haftalık onu bile bilmiyorum

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
Kızlar hepinizi kocaman öpüyorum ve sıkı sıkı sarılıyorum hepinize cumartesi doktora gittim yani başka doktora hiç bişey söylememe gerek kalmadan tek tek kendisi söyledi herşeyi bu ağrılar normal dedi ama keseyi belli belirsiz gördü % 99 var ama yinede tam görmeliyim haftaya gelin dedi neden hala göremedi ya bakalım inşallah bu hafta bebişimi görür :)

bi türlü kendini göstermiyo bebişim doktor ne yiyip ne içmemem gerekeni söyledi sol tarafına yat ilişki yasak dedi bol bol meyve sebze ye dedi makarnayı hamur işlerini yasakladı ağır kaldırma dedi

kızlar bu cumartesi bekliyo bizi bu sefer görsün ya neden gözükmüyorki 5 haftadan fazla oldu nerdeyse kaç haftalık onu bile bilmiyorum

pervincim çok sevindim bak demekki bişey yok işte boşuna kuruntu yapmışsın tatlım inşallah bebiş bi dahaki sefere gösterir kendini

balböceği

Daimi Üye
Tepki
386
geçmiş olsun canım
bu kadar panik yapma bendede hamileliğim boyunca idrar yolları enfeksiyonu vardı sürekli tekrar etti dikkat et ayaklarını sıcak tut en önemliside bol su iç ben 3 lt içiyodum bu hem iltihabı atman hemde sancıyı engellemen açısından çok önemli.. dinlen iş falan yapma kafanada takma bu kadar Allah şifa versin inşallah

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar