Adet geciktirici hap

mrv

Üye
Tepki
22
merhaba kızlar benim bilgi almak istediğim konu adet geciktirici hap. bu tür hormanal ilaçları hiç kullanmadm 23 yaşındayım ve 1haftalık tatilimin ortasnda ne yazıkki hastalanıorum edindiğim. bilgilere göre ilacı kullandıktan sonraki ilk üç ay düzensizlkler ve sancılar olabiliyor bunlara katlanabilirim ama bir arkadaşım ilacı kullandığı halde tatilin ortasnda eskisindende fazla bir kanamayla karşılaşp yatak yorgan yattı eczacı 2deil de 3 gün öncesinden içmesi gerekiyordu ilacı dedi ama tam 3gün öncesi olmalı dedi bnde hesaplayamazsak 4gün olablr mi die pazarlık ettim =D o da fazla kullanmın zararları olduğu için ben 3gün dedm ama garantiye al 4 olsun dedi of of kafam çok karşık acaba sadece güneşlensem mi yalnızca o tarihlerde tatile gitme imkanım var ilk 3 günden sonra başlıyor hastalığım

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim ben kullandim sadece 10 gunluk oluyo diye biliyorum zaten gelmeden 3 gun once aldim gelmedi de benim ama son bir kac gun cok sanci cektim ve biraktim 10 gun kullanmadim yani ve nihayetinde yine duzenlli geldi bi sorun olmadi yani

H

Hera

Misafir
Bende hayatımda ilk kez dğünümden önce kullandım hiç bir şey olmadı balayında kullandım sonrada bıraktım her şey normaldi hiç bir şey de olmadı..

OP
M

mrv

Üye
Tepki
22
kızlar şimdi anlamadığım kaç gün öncesinden almaya başlıcağım ve kaç gün kullanıcam günde kaç kere saati saatine mi gibi =)

OP
M

mrv

Üye
Tepki
22
bir de gününü hesaplayamam diye korkuyorum 4gün öncesinden alsam olur mu kızlar

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
ben kullandım hemde birkaç defa... adetinden 3 gün önce alıyorsun canım 10 gün kullan.. günde 3 defa al ama yoksa bir işe yaramıyor.. ben ilacı bıraktıktan 2 gün sonra adet olmuştum.. adetimde normaldi hiç ekstra bir sancım olmadı ilaçtan dolayı...

M

mastika

Misafir
adet geciktirici dediginiz,dogum kontrol hapimi oluyo,,hani onuda kullanirken adet olmuyo insan,,,:acep:

OP
M

mrv

Üye
Tepki
22
doğum kontrol die bende duydum ama aynı mı hiç bilmiorum aynı firma mıdır marka mıdır kaç firma var bilemiorum

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim kesinlikle kisir birakmiyo dogum kontrol hapi da degil o oyle olsa zaten yasaklanir emin ol sen rahatca kullan

OP
M

mrv

Üye
Tepki
22
canım en ezaneye filan sorsan daha kesin bir yanıt alırsın yada kadın doğum doktoruna filan

eczaneye sordm ama almaynca ilgilenmiolr pek bende çekemem öle kmseyi verdiği bilgiler şöyle
günde 3 kere alınması gerekio ama ZARARLI olduğu için 2 alsanda yeterli dedi ama siteden bi arkdşımz 2 kere alırsan faydası olmz dedi bnm kendi arkdşmda 2 kere aldı ya da 2 gn önce başladığı için faydasını göremedi rezil oldu bi de üstüne =)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar