Acaba benim ettiğim bedduadan dolayımı

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
kızlar sizlerle geçen sene başıma gelen birolaydan dolayı ettiğim bir beddua vardı şimdi düşünüyorumda şuanda bu kişinin başına gelenler acaba benim ettiğim bedduadan dolayımı sizler söyleyin bana canlarım olayı sizlere kısaca şöyle anlatayım canlarım

geçen sene burdaki arkadaşlarla sık sık birbirimize gidip gelirdik belli bir zaman sonra farkettimki evimden bazı şeyler kaybolmaya başladı ve kaybolan şeyler öyle eşyalardıki yani satsan birkaç şeyin dışında para edicek şeyler değildi kaybolanlar şunlardı altın yüzüğüm küpem komik olucak ama ütüm küçük kristal vazom jumbo takımımın çaykaşıkları ve bunun gibi birkaç eşya önceleri hiçkimseden şüphelenmiyordum takiii başka bir arkadaşım başına geln olayı benle paylaşasaya kadar bana diğer arkadaşımızla birlikte kendi arkadaşının evine gittiklerini ve ordan para kaybolduğunu ve bu kadın ogün paranın bulunduğu odaya o arkadaştan başka kimse girmemiş ve bana anlattığında bende acaba benim evimdeki eşyalarıda mı o aldı ki dedim ve diğer arkadaşlarlada paylaştım ve kimse ihtimal vemedi rahat edemedim ve onada söyledim mesajlarla senmisin dedim çünkü bütün şüpheler onun üzerinde yoğunlaşmıştı yüzüğümün ve küpemin kaybolduğu gün onun hiç parası yoktu ve telde yiğenini geleceğini söyledi benim evimde hatta yolparasını bile benden alıp yiğenine hediye alcağını söylemişti biliyordukki hiç parası yoktu aklınıza kredi kartı gelebilir hayır kredi kartı kullanmıyordu yani yoktu daha sonra ütümün kaybolduğu günde elimle çantasını ona verirken dedim çantan nekedar ağır diyince içinde su var dedi şimdi diğerlerinide anlatsam uzun olucak kısacası ben mesajla bütün herşey seni suçlu yapıyo dedim yani alınan şeyler para değeri olcak şeyler değil ama bu bir hastalık eğer böyle bir hastalığın varsa yaptıklarını anlamazssın dedim bana hiç birşey söylemedi gitti tatilini yaptı geldi diğer arkadaşlarla konuştu ben böyle birşey yapmadım diye yeminler etti kızlar bana hülya bak o yapmamış dediler bende hiç birşey demiyorum artık yani daha uzun olmuştu olaylar ama ben kısaca geçiyorum diğer arkadaşların gözünde ben iftira atan kişi olarak görüldüm ozamanda hepsine dedim hiç kimseye artık birşey demiyorum rabbim yukarda biliyor rabbim mazlumun yanındadır dedim ama bunu yapan herkimse hepiniz evli ve çocuk sahibisiniz eşiniz silah altında onlar için birşey demem ama bunu herkim yaptıysa onun başına öyle birşey getirsinki rabbim oda kendini temize çıkaramasın dedim ve rabbimde bunu bana göstersin inşallah sizlerde anlayın kim haklı diye bunun üzerinden tam 4ay geçti ve benim şüphelendiğim aldığını düşündüğüm kişiye oturduğu apartmanda komşusunun eşi bundan hoşlandığını ve çok beğendiğini söylemiş eşinde burda yok görevde nerden bilicek demiş kadın kızmış adama hakaretler etmiş ve apartmandada duyulunca adamın eşide dün bu arkadaşı markette sıkıştırmış ve senin benim eşimde gözün var diye kavgaya tutuşmuşlar artık adam eşine nasıl anlattıysa tabii bu olay şimdi bu arkadaşın eşininde kulağına gitti ve kimseyi enbaştada eşinide inandıramıyor benim suçum yok diye apartmandaki birkaç kişi bizler eşinin gönderdiği mesajları okuduk eşinde suçlu diyolar ama kadın yeminler ediyo ben sadece evli bir erkeğe yakışmıyo diye mesajlar çektim diyormuş
bugün diğer arkadaşlar geldiler bana sana birşey diycez diye biz bu olayı buraya bağladık diye ettiğin beddua tuttu dediler arkadaş hiçbir şekilde suçsuzluğunu ıspat edemiyo diye ancak bukadar olur dediler ama ben yinede üzüldüm yani bir kadının böyle bir iftiraya uğramasının istemezdim ama ozaman canım yandığı için arkadaşlarımında gözünde iftiracı biri olarak görüldüğümden etmiştim bedduayı ve oda iftiraya uğradı nedersini<z kızlar bu kadının başına gelenler benim ettiğim bedduadan dolayımı acaba bende allah katında günah sahibi olmuşmuyumdur bana yorumlarınızı yazarmısınız :(:(

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
sıla ne desemki bilimyorm ama hiç böyle insanlarla muhatap olmayı sevmiyorm ben ,yani az çok böyle insanlar kendilerini belli eder ki yani evime evine gidip gelmezdim heralde

yani bütün bu ahlak dışı olayları aynı kişinin yaşaması olması bir tesadüf değil heralde ,ki hırsızlık gerçekten çok yüz kızartıcı bir olay

yani kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz ve halada arnıyor gibi bir tavrı olan bir insanın başına gelenler bence senin suçun ve bedduan değildir
sana niye günah olsunki, belliki o kişinin kendi davranışlarından gelmiş başına ne geldiyse ,
ilk önce hırsızlık konusunu hadi bi hastalık diyelim ,peki 2, olaya bulaşması budamı bir hastalık

bazı şeylerde insanın kendi tercihi bence oyüzden bana kalırsa sen bu tiplerden oldukça uzak kalmaya bak
:eek:

berceste

Daimi Üye
Tepki
1.830
gerçekten çok üzücü olaylar olmuş ayrıca hırsızlık çok kötü birşey hadi hastalık olsa bıle madem sen söylemişsin itiraf edebılırdı elımde değil engel olamıyorum kendıme felan fılan diğer olaya gelincede bende hülyaya katılıyorum bencede senın ne suçun ne günahın var kendi ne yanlış yaptıysa onun sonuçlarına katlanıyo tabi iftiraysada gerçekten rabbim kimsenın başına vermesın -hmm

ünzile

Aktif Üye
Tepki
161
canım o anda canın yandığı için böle bi söz söylemişsin ama sen yinede tövbe istiğfar et .zaten Allahım kimsenin ahını yerde koymaz sen ogün öle sölemesende o suçluysa cezasını zaten Rabbim verecektir.Ama içinin rahat olması için duanı suçlu bile olsa esirgeme sen ona merhamet etki Rabbimde senden merhametini esirgemesin.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşş..

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
amin canlarım teşekkür ederim evet rabbim kimsenin yaptığını kimsenin yanına bırakmaz bende çok bekledim itiraf etmesini ama etmedi aklı başına gelir inşallah rabbim herzaman mazlumun yanında biliyorum bende bu olayda mazlumdum ve rabbim benim yanımda oldu yinede bir kadının böyle bir iftirada olması beni yinede üzdü hepimiz kadınız rabbim kimseye böyle iftiralara maruz bırakmasın diyorum hernekadar bu insan benim canımı yakmış olsada eşimin bile hakaretlerinede maruz kalmıştım ben bu olayda bana nasıl arkadaş edinmişsinki böyle neyse ettiği lafları dile getirmek istemiyorum aklıma geldikçe gözlerim doluyo yine allah razı olsun arkadaşlar sağolun

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
valla yüzük küpe çalmasını anladım da ütü ve çay kaşığı çalması çok kmiğimi gitti:)) bu da onun rahatsız bi insan olduğunu gösteriri belki gerçekten şeytana uydu duyulunca bu iş kendini aklamaya çalışıyo allah bilir gerçekten kötü bi durum allah kimseye vermesin sen kendini suçlama yapabileceğin bişey yok

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
üzülme canım maslumun ahı kimsede kalmaz
hak etmişki başına gelmiş
bi keresinde eşimin gıcık yengesi bana neler etti kendisi yapar eder huysuzluğu benim üstüme atardı
eşimde canımı çok açıtırdı
birgün allahım benim canımı acıttı ya ayaklarımın dibine düşsün dedim
ve küçüklüğümü bilerek küs kalmadım bir ramazandı
yengesi eşim ben alışverişe gidiyoruz ana kadın ayaklarımın dibine düşmesinmi

içimden eh işte rabbimin gücü bu dedim

gerçekten bir kişinin canı yanınca bedduası tutuyor
bir mağazadanda halı almıştım
meğer adam bana kesilmiş halı vermiş ama hiç belli değil eve geldikten 15 gün sonra gördüm
içim yandı verdiğim paraya
ah ettim inşallah dükkanın hasar görür diye
adamın dükkanı yanmasınmı
hak eden eder canısı herşeyi

G

guzelcem

Misafir
ALLAHIM mazlumun yanındadır, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste:kahve: ALLAH yardımcısı olsun kadının ALLAHA havale edeceksin. sen de hata şu bu kadınla samimi olmayacakdın hatda evine koymayacakdın:alsana:

Tepki
914
bir insanın iide olsa kötü de olsa yaptığı yanına asla kalmaz ,kötülüğün de acısı mutlak bir şekilde çıkar ..yok ama kötülere bu dünyada birşey olmuyor deniliyorya hiç alakası yok ..öyle bir çıkıyorki dışarıdan kimse görmüyor o ayrı..ALLAH her zaman adaletini gösterir...Bu kişinin de başına kötü şeylerin gelmesinde tabiki bir sebep vardır ,belki kötü biridir ya da ALLAH sınıyordur ,bu onun sınavıdır ..o kişi kötümü değilmi ,başına gelenler senin yüzünden mi gelmiştir orasını bilemem ama beddua etmek ii birşey değil ...etmemeye gayret göstermek lazım ...yarın bizi de bulabilir ALLAH KORUSUN ..Ben o yüzdn başıma gelen her olayda beddua etmek yerine hep ALLAHA HAVALE EDİYORUM ..ALLAH HERŞEYİN EN GÜZELİNİ BİLİR derim ...en doğrusu bu sanırım

aslı0909

Daimi Üye
Tepki
770
sen okadar içten üzülmüşsün ki rabbim duanı kabıl etmiş buda bence kadının hakketiğini gösteriyo sen suçlu değilsin cnm allah vermiş cezasını

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
canım yeni gördüm yazıyı çok üzücü bi olay bence .. küpe filan calanları duydukta ütüyü ilk defa duydum..bence kimsenin ahı kimsede kalmz. hak etmiş ki başına bunlar gelmiş..

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bir insanın iide olsa kötü de olsa yaptığı yanına asla kalmaz ,kötülüğün de acısı mutlak bir şekilde çıkar ..yok ama kötülere bu dünyada birşey olmuyor deniliyorya hiç alakası yok ..öyle bir çıkıyorki dışarıdan kimse görmüyor o ayrı..ALLAH her zaman adaletini gösterir...Bu kişinin de başına kötü şeylerin gelmesinde tabiki bir sebep vardır ,belki kötü biridir ya da ALLAH sınıyordur ,bu onun sınavıdır ..o kişi kötümü değilmi ,başına gelenler senin yüzünden mi gelmiştir orasını bilemem ama beddua etmek ii birşey değil ...etmemeye gayret göstermek lazım ...yarın bizi de bulabilir ALLAH KORUSUN ..Ben o yüzdn başıma gelen her olayda beddua etmek yerine hep ALLAHA HAVALE EDİYORUM ..ALLAH HERŞEYİN EN GÜZELİNİ BİLİR derim ...en doğrusu bu sanırım

Canım aslında bende beddua etmeyi hiç sevmem herzamnda Rabbim senin mahkemene bırakıyorum derim ama ozamanlarda başıma gelen bu olayda içim öylesine yanmıştıki sonuçta güvendiğiniz biriydi gerçi arkadaşlarımın sayesinde tanışmıştım evime de o vasıtayla girmişti evimden eşyaların kaybolduğunu farkettiğimde de değil o kişiden diğer arkadaşlarımdan bile şüphe etmemiştim ama aynı kişinin bir başka kişinin evinden de para kaybolduğunu duyunca ve ogünde sadece bu kişinin o eve gittiğini öğrenince şüphelenmiştim ve ozaman ağzımdan çıkmıştı bu beddua eğer yaptıysa diye
Çok zor bir durum evimden giden eşyaları gözönüne alırsak yüzük küpe dışında para değeri olucak şeyler değildi bu bir hastalık diye düşündüm sonraları ama eşimle hala bu olay yüzünden çatışmalarımız devam ediyor hala da söylenir nasıl böyle birşey olurda farketmezsin diye

Tepki
914
Canım aslında bende beddua etmeyi hiç sevmem herzamnda Rabbim senin mahkemene bırakıyorum derim ama ozamanlarda başıma gelen bu olayda içim öylesine yanmıştıki sonuçta güvendiğiniz biriydi gerçi arkadaşlarımın sayesinde tanışmıştım evime de o vasıtayla girmişti evimden eşyaların kaybolduğunu farkettiğimde de değil o kişiden diğer arkadaşlarımdan bile şüphe etmemiştim ama aynı kişinin bir başka kişinin evinden de para kaybolduğunu duyunca ve ogünde sadece bu kişinin o eve gittiğini öğrenince şüphelenmiştim ve ozaman ağzımdan çıkmıştı bu beddua eğer yaptıysa diye
Çok zor bir durum evimden giden eşyaları gözönüne alırsak yüzük küpe dışında para değeri olucak şeyler değildi bu bir hastalık diye düşündüm sonraları ama eşimle hala bu olay yüzünden çatışmalarımız devam ediyor hala da söylenir nasıl böyle birşey olurda farketmezsin diye
anladım sıla ..ALLAH herkesi bildiği gibi yapsın inş.umarım bu şahıs da düzelir yola gelir ne diyelim...inş. senin de başına böyle birşey gelmez bir daha ..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar