Abdest Alma Makinesi (AbdestMatik)

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
6okj7ewq.jpg

Malezya'da geliştirilen dünyanın ilk abdest alma makinesi bu ay Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Dubai'de sergilenecek.

Üç ayrı parçadan oluşan makinenin yüz hizasındaki en üst kısmında yüz ve kulaklar temizleniyor. Bir alt kademede kollar yıkanırken en alttaki bölüme de ayaklar yıkanıyor.

DİN ADAMLARI DA ONAYLADI
"Auto Wudu Washer" adlı sistem, din adamları tarafından da onaylandı. Yetkililer, "Müslümanların dini görevlerini düzgün şekilde yerine getirmelerini sağlayacak her türlü teknolojiyi memnuniyetle kabul edeceklerini" söyledi.

ETRAFA SU SIÇRATMIYOR
Avustralya Arap Ticaret Odası Başkanı Anthony Gomez, "Bu makine sayesinde kulaklar, yüz, ayaklar ve kollar etrafa su sıçratmadan yıkanabilecek" dedi. Makineyi gören Müslümanların tepkileri birbirinden farklı oldu. Suriyeli bir vatandaş, kendisine zaman kazandıracağı için bu sistemden faydalanacağını söyledi. Bir Filistinli, dini bir uygulamayla arasına bir makinenin girmesini istemediğini belirtti.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hiç beğenmedim. :dertli:

Bence gereksiz. Sana ne yapacağını söylüyor. Ona göre oralardan su geliyor. Bir de ne kadar hijyenik olur tartışılır.

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
Allah Allah yaaa..... insanların işi gücü yok anlaşılan... oturup ne saçmalıklar yapabilirim diye düşünüyorlar....

Tepki
8.216
Bana gereksiz geldi valla ben abdest almaya hazırsam makyajım ojem falan yoksa kolarım kısaysa çoraplarımı çıkardıysam zaten abdest almanın ne zorluğu olcak :kptmya:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Kızlar ayaklar için nasıl olur ben merak ediyorum.Yani ayaklar için olan kısmı alayım diyorum.

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
abdest almakta bi sevaptir,,,,,,,,,bununla sevabi kalmazki,,,

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar